Bornova Butik Otelleri

En iyi 14 butik otel, en uygun fiyatlar

Bornova Butik Otel Fiyatları

Bornova'da gelen misafirlerin konaklamada tercih edebileceği farklı kategorilerde pek çok tesis bulunmaktadır. En çok tercih edilenlerden biri de Bornova butik otelleri kategorisi olmaktadır.

Bornova, Ege Bölgesi'nde yer alan Türkiye'nin 3. büyük kenti olan İzmir'in en büyük ilçesidir. İzmir Merkez'de yer alan Bornova sınırları içerisinde ülkemizin en büyük üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi'ne de ev sahipliği yapmaktadır. Ege Üniversitesi ve Şifa Üniversitesi hastanelerinin de bu ilçede olması da Bornova'yı bir çekim merkezi haline getirmektedir.

Gerke sağlık gerek tatil gerekse de iş için İzmir'e gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklamada tercihleri Bornova ilçesinden yana olmaktadır. Bornava'da en çok butik otel kategorisinde yer alan tesisler tercih edilmektedir.

Bornova butik otelleri ve Bornova butik otel fiyatları bu sayfada tek tek ve ayrıntılı bir şekilde listelenmektedir. Bu sayfada yer alan Bornova butik otellerini fiyatları, fotoğrafları, konumları, tesis bilgileri ve iletişim numaraları listelenmektedir. Bu listeden zevkinize ve bütçenize en uygun Bornova butik otelini bulabilir ve konaklamak istediğiniz Bornova butik oteline ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bornova butik otelleri kategorisinde yer alan tesisler yıl boyunca açık olup misafirlerini ağırlamaktadır. Ancak en yoğun dönemini yaz sezonunda yaşamaktadır. Bu sebeple sizler de ileri tarihli bir İzmir ziyaretinizde Bornova butik otelleri kategorisinde yer alan tesislerden birinde konaklamayı düşünüyorsanız tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmanız yönündedir.

Bornova butik otelleri için erken rezervasyon yaptırarak hem istediğiniz zaman diliminde istediğiniz butik otelde konaklayabilir hem de erken rezervasyon fırsatları ile ekonomik bir konaklama yapabilirsiniz.

Bornova Otel Fiyatları

Ege Üniversitesi ve Ege Üniversitesi Hastanesi ile Yaşar Üniversitesi'nin Selçuk Yaşar Kampüsü bu ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır.

Bornova, İzmir'in merkez ilçelerinden biridir. Sınırları içerisinde bulunan üniversitelerin de etkisi ile Bornova, İzmir'in en gelişmiş ve en modern ilçeleri arasında sayılmaktadır. Osmanlı Devleti'nin son dönemlerinde, 1865 yılında Halkapınar çıkışlı bir demiryolu hattının bu ilçeye uzatılmasıyla, İzmir'in zengin Levanten aileleri burada ikamet etmeyi tercih etmişlerdir. İzmir Merkez'den daha ferah ve serin bir havaya sahip olması ve 1980'li yıllara kadar İzmir ile arasında varlığını sürdüren mandalina bahçelerinin nezih ortamı, İngiliz konsolosluğunun ve çoğu İngiliz kökenli aile konaklarının Bornova'da inşa edilmesi ilçenin gelişiminde oldukça etkili olmuştur.

Bornova'nın hem tarihi hem de gelişmişlik düzeyi İzmir'e gelenlerin bu ilçede konaklamasında etkilidir. Bornova otel fiyatları ilçede yer alan tüm tesislerle hemen hemen aynıdır. Bornova otel fiyatları üzerinde etkili olan etmenlerden biri tesisin bulunduğu kategori diğeri ise tesisin konaklama yapan misafirlerine sunmuş olduğu hizmettir.

Cumhuriyet tarihinde de ayrı bir öneme ve yere sahiptir Bornova. İzmir'in kurtuluş günü olan 9 Eylül 1922'de Türk ordusu İzmir'e Bornova'nın üst kısmında bulunan Belkahve Geçidi mevkiinden girmiştir. Mustafa Kemal'in, Kemalpaşa'da gecelediği 8 Eylül gecesinde Belkahve'ye çıkıldığında ayakların altında bütünüyle uzanan İzmir'i ilk kez buradan görmüştür.

Bornova otel fiyatları kış sezonuna oranla, tatil sezonunun başladığı yaz aylarında belli bir miktar artmaktadır. Bu artış yurttaki hemen hemen her tatil otellerinde ve kent otellerinde de fark edilmektedir.

Bornova otel fiyatları kimi tesislerin misafirlerine sunduğu erken rezervasyon fırsatları ile avantaja çevrilebilmektedir. Bornova otel fiyatları ile ilçedeki oteller Neredekal.com üzerinden incelenebilmekte ve rezervasyon yaptırılabilmektedir.