Çınarcık bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Çınarcık Gezilecek Yerler

İstanbul gibi bir metropole yalnızca 2 saat mesafede yer alan Yalova – Çınarcık hem hafta sonu kaçamakları hem de uzun soluklu seyahatler için muhteşem bir gezi olanağı sunuyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Çınarcık Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Erikli Yaylası

"Pişman oldum"

"Bekliyoruz"

8.3

Misafir yorumu

7 yorum

Delmece Yaylası

"Umduğumuzu bulamadık"

"Delmece Yaylası"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Çınarcık Tarihi Mekanlar

İstanbul gibi bir metropole yalnızca 2 saat mesafede yer alan Yalova – Çınarcık hem hafta sonu kaçamakları hem de uzun soluklu seyahatler için muhteşem bir gezi olanağı sunuyor.
Bağlı olduğu Yalova'ya 17 km uzaklıkta yer alan Çınarcık, özellikle yalnızca bahar ve yaz aylarında ziyaretçilerine muhteşem bir seyahat olanağı sunduğu düşünülse de aslında yayla turizmi, kaplıcaları, doğal güzellikleri ve deniz turizmi ile bu olanağı dört mevsime yaymayı başaran ender yerlerden biridir. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan belde, Rumlar döneminde “'temiz havası olan şehir”' anlamına gelen Kio ismi ile anılmıştır. Yılın tüm stresinden arınmak isteyenlere huzur dolu bir ortamda konaklama olanağı sunan Çınarcık'ta gezilecek yerler nelerdir merak ediyorsanız mutlaka sizin için hazırladığımız yazıya bir göz atın.

Plajlar:Marmara Bölgesi'nin özellikle de son dönemlerde sıklıkla tercihe edilen tatil beldelerinden biri haline gelen Çınarcık seyahatinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında hiç şüphesiz muhteşem plajları geliyor. İstanbul'a yakın olması nedeniyle hafta sonu kaçamakları için de tercih edilen beldenin bu sebep nedeniyle yaz aylarında kısmen nüfusunda artış olsa da huzurlu bir seyahat arayışında olanlara hitap ediyor.

Yaylalar:Çam, meşe, ıhlamur ve kestane ağaçlarıyla çevrili Erikli Yaylası ve Delmece Yaylası Çınarcık'ın olmazsa olmaz durakları arasında yer alıyor. Yaylalar tertemiz doğasıyla tüm ziyaretçilere yıl içerisinde nefes alınacak bir ortam sunuyor. Özellikle Erikli Yaylası'nda yapacağınız doğa yürüyüşlerinden sonra keşfedeceğiniz şelaleler, görülmeye değer bir güzelliğe sahip. Favori konaklama türlerinden olan kamping için de yaylaları tercih edebilirsiniz. Erikli Yaylası'nda trekking yapabilir, bisiklete binebilir ve fotoğraflar çekebilirsiniz.

Termal Sular:Yalova merkezden kolaylıkla ulaşılabilen termal kaplıcalar Türkiye'nin öncelikli tesislerindendir. Cilt, bağırsak, romatizma, kalp, kadın hastalıkları gibi rahatsızlıklara iyi gelen kaplıcaları tercih ederek Çınarcık termal kaplıcalarında sağlık bulabilirsiniz.

10 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
10
Yolu çok güzel olmuş
8

-

10
Umduğumuzu bulamadık
2

-

10
Pişman oldum
2

-

10
Bekliyoruz
10

-

10
Kamp için ideal
10

-

10
Doğayla iç içe
10

-

10
Şelaleye boşu boşuna yürüyorsunuz
8

-

10
Suyunda serinleyebilirsiniz
10

-

10
Dağın başında piknik alanı
8

-

10
Delmece Yaylası
10

-