Haritayı Görüntüle

Kategori

Aktivite-Eğlence
Doğal Güzellikler
Yerleşkeler

Çınarcık Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Çınarcık civarında görülmesi gereken 3 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
4/5 Mükemmel
(4 değerlendirme)
Yalova
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
4.2/5 Mükemmel
(4.2 değerlendirme)
Yalova
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
3/5 Çok İyi
(3 değerlendirme)
Yalova

Çınarcık Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

İstanbul gibi bir metropole yalnızca 2 saat mesafede yer alan Yalova – Çınarcık hem hafta sonu kaçamakları hem de uzun soluklu seyahatler için muhteşem bir gezi olanağı sunuyor.

Bağlı olduğu Yalova’ya 17 km uzaklıkta yer alan Çınarcık, özellikle yalnızca bahar ve yaz aylarında ziyaretçilerine muhteşem bir seyahat olanağı sunduğu düşünülse de aslında yayla turizmi, kaplıcaları, doğal güzellikleri ve deniz turizmi ile bu olanağı dört mevsime yaymayı başaran ender yerlerden biridir. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan belde, Rumlar döneminde “temiz havası olan şehir” anlamına gelen Kio ismi ile anılmıştır. Yılın tüm stresinden arınmak isteyenlere huzur dolu bir ortamda konaklama olanağı sunan Çınarcık’ta gezilecek yerler nelerdir merak ediyorsanız mutlaka sizin için hazırladığımız yazıya bir göz atın.

Plajlar:Marmara Bölgesi’nin özellikle de son dönemlerde sıklıkla tercihe edilen tatil beldelerinden biri haline gelen Çınarcık seyahatinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında hiç şüphesiz muhteşem plajları geliyor. İstanbul’a yakın olması nedeniyle hafta sonu kaçamakları için de tercih edilen beldenin bu sebep nedeniyle yaz aylarında kısmen nüfusunda artış olsa da huzurlu bir seyahat arayışında olanlara hitap ediyor.

Yaylalar:Çam, meşe, ıhlamur ve kestane ağaçlarıyla çevrili Erikli Yaylası ve Delmece Yaylası Çınarcık’ın olmazsa olmaz durakları arasında yer alıyor. Yaylalar tertemiz doğasıyla tüm ziyaretçilere yıl içerisinde nefes alınacak bir ortam sunuyor. Özellikle Erikli Yaylası’nda yapacağınız doğa yürüyüşlerinden sonra keşfedeceğiniz şelaleler, görülmeye değer bir güzelliğe sahip. Favori konaklama türlerinden olan kamping için de yaylaları tercih edebilirsiniz. Erikli Yaylası’nda trekking yapabilir, bisiklete binebilir ve fotoğraflar çekebilirsiniz.

Termal Sular:Yalova merkezden kolaylıkla ulaşılabilen termal kaplıcalar Türkiye'nin öncelikli tesislerindendir. Cilt, bağırsak, romatizma, kalp, kadın hastalıkları gibi rahatsızlıklara iyi gelen kaplıcaları tercih ederek Çınarcık termal kaplıcalarında sağlık bulabilirsiniz.

Çınarcık Alt Bölgeleri

Esenköy Otelleri
Daha fazla gör