Çınarcık bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Çınarcık Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

İstanbul gibi bir metropole yalnızca 2 saat mesafede yer alan Yalova – Çınarcık hem hafta sonu kaçamakları hem de uzun soluklu seyahatler için muhteşem bir gezi olanağı sunuyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Çınarcık Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Erikli Yaylası

"Şelale yolu muhteşem"

"Yolu çok güzel olmuş"

8.5

Misafir yorumu

9 yorum

Mawish Beach Club

"İlgi, kalite, lezzet"

"Çınarcık'ta denize girmek için ideal"

8.0

Misafir yorumu

2 yorum

Delmece Yaylası

"Umduğumuzu bulamadık"

"Delmece Yaylası"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Çınarcık Tarihi Mekanlar

İstanbul gibi bir metropole yalnızca 2 saat mesafede yer alan Yalova – Çınarcık hem hafta sonu kaçamakları hem de uzun soluklu seyahatler için muhteşem bir gezi olanağı sunuyor.
Bağlı olduğu Yalova'ya 17 km uzaklıkta yer alan Çınarcık, özellikle yalnızca bahar ve yaz aylarında ziyaretçilerine muhteşem bir seyahat olanağı sunduğu düşünülse de aslında yayla turizmi, kaplıcaları, doğal güzellikleri ve deniz turizmi ile bu olanağı dört mevsime yaymayı başaran ender yerlerden biridir. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan belde, Rumlar döneminde “'temiz havası olan şehir”' anlamına gelen Kio ismi ile anılmıştır. Yılın tüm stresinden arınmak isteyenlere huzur dolu bir ortamda konaklama olanağı sunan Çınarcık'ta gezilecek yerler nelerdir merak ediyorsanız mutlaka sizin için hazırladığımız yazıya bir göz atın.

Plajlar:Marmara Bölgesi'nin özellikle de son dönemlerde sıklıkla tercihe edilen tatil beldelerinden biri haline gelen Çınarcık seyahatinizde mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında hiç şüphesiz muhteşem plajları geliyor. İstanbul'a yakın olması nedeniyle hafta sonu kaçamakları için de tercih edilen beldenin bu sebep nedeniyle yaz aylarında kısmen nüfusunda artış olsa da huzurlu bir seyahat arayışında olanlara hitap ediyor.

Yaylalar:Çam, meşe, ıhlamur ve kestane ağaçlarıyla çevrili Erikli Yaylası ve Delmece Yaylası Çınarcık'ın olmazsa olmaz durakları arasında yer alıyor. Yaylalar tertemiz doğasıyla tüm ziyaretçilere yıl içerisinde nefes alınacak bir ortam sunuyor. Özellikle Erikli Yaylası'nda yapacağınız doğa yürüyüşlerinden sonra keşfedeceğiniz şelaleler, görülmeye değer bir güzelliğe sahip. Favori konaklama türlerinden olan kamping için de yaylaları tercih edebilirsiniz. Erikli Yaylası'nda trekking yapabilir, bisiklete binebilir ve fotoğraflar çekebilirsiniz.

Termal Sular:Yalova merkezden kolaylıkla ulaşılabilen termal kaplıcalar Türkiye'nin öncelikli tesislerindendir. Cilt, bağırsak, romatizma, kalp, kadın hastalıkları gibi rahatsızlıklara iyi gelen kaplıcaları tercih ederek Çınarcık termal kaplıcalarında sağlık bulabilirsiniz.

13 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
13
Şelale yolu muhteşem
10

-

Çınarcık şelalesine giderken geçeceğiniz Teşvikiye köyü inanılmaz bir doğa harikası.Şelale yolu muhteşem balta girmemiş milyonlarca ağaçla kaplı inanılmaz oksijen dolu bir yer.Burayı beğenmeyen evinde otursun.Teşvikiye?de pideci Remzide pide yiyin ve Zindan cafe restaurantta kiremitte köfte yiyin beğenmezseniz benim hesabıma yazdırın ben öderim.Ben 30 yıldır her yazı çınarcıkta geçiririm ve kesinlikle tavsiye ediyor.. Devamını Göster

13
Yolu çok güzel olmuş
8

-

Bursa, Yalova civarına tatil için geldiyseniz mutlaka Erikli Yaylası'na, Çifte Şelalelere ve Delmece Yaylası'na gidin. Erikli Yaylası'nın yolu çok güzel olmuş, alan da tertemiz. O civarda gidilecek çok yer var, değerlendirin bence.

13
Umduğumuzu bulamadık
2

-

Buradaki yorum ve puana bakarak Yalova gezimizi Delmece Yaylası ile bitirdik; fakat hiç umduğumuzu bulamadık bu yaylada. Bence Yalova'da gidilmesi gereken en son yer. Gayet kötü ve bozuk olan yayla yolunda 1 saat yol çekip hayal kırıklığı ile dönmeyin.

13
Pişman oldum
2

-

Arkadaşlar hiç tavsiye etmem. Çok bakımsız ve pis. Ben pişman oldum. Yaktığınız akaryakıta ve harcadığınız paraya değmez.

13
Bekliyoruz
10

-

Erikli Yaylası Kırkahvesi Garden Kamp alanımıza tüm doğa sever dostlarımız bekliyoruz. Ücretsiz ekipman imkanı ile.

13
Kamp için ideal
10

-

Erikli Yaylası'nda çadır ve kamp alanı için Kırkahvesi Garden ideal bir yer.

13
Doğayla iç içe
10

-

Yazılanların aksine çok güzel bir yer. Doğayla iç içe, kafa dinleyebileceğiniz, şelaleli ve gölleriyle, piknik alanı ile 10 numara. Herkesin görmesini tavsiye ederim.

13
İlgi, kalite, lezzet
10

-

Kesinlikle mükemmel bir yer. Buranın en iyi yeri diyebilirim. İlgi, kalite, lezzet, sunum, her şeyle misafirlerini en iyi şekilde ayarlayan işletme.

13
Şelaleye boşu boşuna yürüyorsunuz
8

-

Gitmeye asla ve asla değmez çünkü su çok pis, şelaleye boşu boşuna yürüyorsunuz, merdiven çıkıyorsunuz. Kamp alanı da çok bakımsız. Yani kısacası gitmeye asla ve asla değmez. Arabayla giderseniz aldığınız benzinin parası boşa gider.

13
Suyunda serinleyebilirsiniz
10

-

Teşvikiye'de bulunan At Şelale biraz yürüme mesafesinde ve gerçekten çok hoş bir şelale. Suyunda serinleyebilirsiniz. Derin de değil şelale. Çifte şelale, büyük ve küçük diye 2 tane. Tavsiye ederim.

13
Dağın başında piknik alanı
8

-

Yolu toprak ve yağmur yağmadığı için çok tozlu. Gittikten sonrası da tam hayal kırıklığı. Dağın başında piknik alanı. Şelalesi ise sormayın, görmedim çünkü. Arabayı bıraktıktan sonra 10-15 dakika yürümek gerekiyormuş.

13
Delmece Yaylası
10

-

Çınarcık otellerinden birinde konaklıyorsanız eğer Delmece Yaylası ve Erikli Şelalesi'ni muhakkak ziyaret edin.

13
Çınarcık'ta denize girmek için ideal
6

-

Çınarcık'ta deniz ne yazık ki pek temiz değil. Genellikle deniz anası ve yosun var. Fakat kum plaj denilen bölgede denizin içi hem kum, hem de suyu daha temiz. Mawish de bu bölgede yer alıyor ve denizi temiz.