Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Doğal Güzellikler
Turistik Yerler
Yerleşkeler

Çınarcık Gezilecek Yerler

Çınarcık civarında görülmesi gereken 10 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Mawish Beach Club
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(4 yorum)
Yalova
Erikli Yaylası
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.2/5 Mükemmel
(4.2 yorum)
Yalova
Delmece Yaylası
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3/5 Çok İyi
(3 yorum)
Yalova

10 mekandan 3 tanesi gösteriliyor

Çınarcık Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
20.07.2020
Misafir
Erikli Yaylası için yapılan yorum
Şelale yolu muhteşem
Çınarcık şelalesine giderken geçeceğiniz Teşvikiye köyü inanılmaz bir doğa harikası.Şelale yolu muhteşem balta girmemiş milyonlarca ağaçla kaplı inanılmaz oksijen dolu bir yer.Burayı beğenmeyen evinde otursun.Teşvikiye?de pideci Remzide pide yiyin ve Zindan cafe restaurantta kiremitte köfte yiyin beğenmezseniz benim hesabıma yazdırın ben öderim.Ben 30 yıldır her yazı çınarcıkta geçiririm ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
1/5 Kötü
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1
23.04.2019
Müge Yılmaz
Delmece Yaylası için yapılan yorum
Umduğumuzu bulamadık
Buradaki yorum ve puana bakarak Yalova gezimizi Delmece Yaylası ile bitirdik; fakat hiç umduğumuzu bulamadık bu yaylada. Bence Yalova’da gidilmesi gereken en son yer. Gayet kötü ve bozuk olan yayla yolunda 1 saat yol çekip hayal kırıklığı ile dönmeyin.

Çınarcık Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Erikli Yaylası: Yalova’nın en çok ziyaret edilen ilçesi olan Çınarcık pek çok yayla ve doğal mekana ev sahipliği yapıyor. Bu bağlamda Çınarcık doğal güzellikleri arasında sizlere gezmenizi önerebileceğimiz ilk mekanların başında Erikli Yaylası geliyor.

Çınarcık’ın Teşvikiye köyü içerisinde yer alan bu yayla, sahip olduğu doğa ile yılın her mevsiminde turistler tarafından ilgi ile karşılanıyor. Yalova Çınarcık gezilecek yerler listesinin bu değerli üyesi, kendisini ziyaret eden misafirlerine ıhlamur, erik ve kestane ağaçlarının altında ferah bir gün vadediyor.

Erikli Yaylası’nı ziyaret ettiğinizde 10 kilometrelik yürüyüş parkurunda keyifli doğa yürüyüşleri yapabilir, yaylada bulunan Erikli Şelalesi’nin mükemmel manzarasını seyre dalabilirsiniz. Bununla birlikte bu bölgedeki kamp alanlarına çadırınızı atarak, doğa ile iç içe keyifli geceler geçirebilirsiniz.

Delmece Yaylası: Delmece Yaylası, Çınarcık gezilecek yerler listesinin bir diğer değerli mekanı olarak karşımıza çıkıyor. İlçe merkezine yaklaşık 24 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan bu yayla, günübirlik ziyaretçiler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Çınarcık doğal güzellikleri listesi içerisinde yer alan Erikli Yaylası gibi pek çok ağaç ve bitki türü ile dikkatleri üzerine çeken Delmece Yaylası’nın mesire alanları da beğeni ile karşılanıyor.

Dipsiz Göl: Yalova Çınarcık gezilecek yerler arasında ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz bir diğer mekan ise Dipsiz Göl. Erikli Yaylası içerisinde bulabileceğiniz bu göl, sürekli çöküntüye uğrayan zemini ile ülkemizin en güzel krater gölleri arasında bulunuyor.

Dipsiz Göl’ü ziyaret ettiğinizde karşınıza iki tane göl çıkması ise sizleri şaşırtmasın. Bölgede bulunan bu iki göl, Büyük Dipsiz Göl ve de Küçük Dipsiz Göl olarak adlandırılıyor. Günübirlik olarak ziyaret edebileceğiniz bu göller, pek çok balık türüne de ev sahipliği yapıyor.

Çınarcık gezilecek yerler listeniz içerisine girmeyi hak eden bu gölü, Erikli Yaylası rotanız içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Esenköy: Esenköy de tıpkı Çınarcık gibi özellikle yaz sezonunda şehre yakın bir tatil rotası arayan turistler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Esenköy’ü ziyaret rotanız içerisine eklemeniz durumunda sizleri keyifli bir deniz tatilini beklediğini söyleyebiliriz. Bölgede konaklamak için ise, yörede yaşayan insanların kiraladıkları günlük ev ve pansiyon gibi seçeneklerden de yararlanabilirsiniz.

Çınarcık’a göre biraz daha sakin ve az bilinen bir belde olan Esenköy’ü, Çınarcık gezilecek yerler listeniz içerisine ekleyebilirsiniz. Buraya karayolu ile ulaşabileceğiniz gibi, deniz otobüsleri ile de ulaşmayı tercih edebilirsiniz.

Çaldere Şelalesi: Çaldere Şelalesi, Çınarcık’a bağlı olan Esenköy beldesi içerisinde yer alıyor. 920 metrelik bir yüksekliğe sahip olan bu şelale, 290 bir metrelik bir rakımda bulunuyor. Çınarcık doğal güzellikleri arasında gösterebileceğimiz bu şelalenin çevresindeki yemyeşil dinlenme ve yürüme alanlarında keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Yolunuz Esenköy’e düşerse bu mekanı ziyaret listeniz içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Tarihi Kilise: Tarihi Osmanlı Devleti’ne dek uzanan bu kilise, Esenköy beldesi içerisinde karşımıza çıkıyor. Dikdörtgen bir mimari plana sahip olan Tarihi Kilise’nin bilinen diğer ismi ise “Azize Paraskevi Kilisesi”.

Yapımında kullanılan taş, moloz ve tuğla ile dışarıdan bakıldığında eski bir taş evi andıran bu kilisesi Çınarcık tarihi mekanları listeniz içerisinde ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Yürüyen Köşk: Yürüyen Köşk, tam olarak Çınarcık ilçesi içerisinde yer almasa da yolunuz Çınarcık’a düştüyse, gezmenizi önerdiğimiz bir diğer mekan olarak karşımıza çıkıyor. Yürüyen Köşk’ün yapılış amacı Atatürk’ün konaklaması. Atatürk’ün burada konakladığı ve çeşitli önemli görüşmelerini yaptığı biliniyor. Bu bağlamda zaten belli bir tarihi değere de sahip.

Bununla birlikte bu köşk, çevresinde gelişen ve ulu önderimiz Atatürk’ün doğa sevgisini görebileceğimiz hikaye ile de ayrı bir üne sahip. 1930 senesinde Atatürk, köşke gelirken yol üzerindeki çınar ağacının dallarının kesildiğini görüyor. Bunun ardından ağacın yerinden oynatılmaması ve zarar görmemesi için ise köşkün kaydırılmasını istiyor.

Böylelikle de bu mekan, “Yürüyen Köşk” olarak anılmaya başlıyor ve ismi de böyle kalıyor. Sahip olduğu bu hikaye ile Yalova Çınarcık gezilecek yerler arayışında olan turistler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Adeta Yalova’nın bir simgesi haline gelen bu mekanı, sizin de gezilecek yerler listeniz içerisine eklemenizi öneriyoruz.

Tüm bunlara ek olarak Çınarcık, denize kıyısı olduğundan dolayı yaz tatili yapmak isteyen misafirlerin de günübirlik, haftalık ya da sezonluk olarak tercih ettikleri ilçeler arasında bulunuyor. Bu bağlamda Çınarcık beach club ve kafeler açısından da ziyaretçilerinin yüzünü güldürecek bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Eğer ilçeyi deniz tatili yapmak amacı ile ziyaret ederseniz Mawish Beach, Deniz Feneri Beach, Arkadaş Beach Clup gibi mekanlar da Çınarcık beach club seçenekleri arasında en çok ziyaret edilenler arasında bulunuyor.

Yalova’nın bu sevimli beldesini ziyaret ettiğinizde eşsiz doğaya sahip yeşillik alanlarında kamp yapabilirsiniz. Bununla birlikte ilçede bulunan ve yerel halk tarafından kiraya verilen evler de birer konaklama seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

Eğer kamp tatili yapmayı ya da yöredeki evleri tercih etmiyorsanız da Çınarcık bölgesinde bulunan otel ve de pansiyonları konaklama seçeneğiniz olarak düşünebilirsiniz. Çınarcık otelleri ve konaklama seçeneklerini görüntülemek için sitemizden faydalanabilirsiniz. Seçeceğiniz konaklama tesisinin çeşitli hizmet ve olanaklarına dair bilgilere ulaşabilir, bütçeniz için en uygun tesisi belirleyebilirsiniz.

Sizlere, Çınarcık gezilecek yerler listenizde bulunan bu değerli mekanları keşfedebileceğiniz keyifli bir tatil diliyoruz.

Çınarcık Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çınarcık için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Çınarcık için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Hafız Mehmet Gürel Camii, Dipsiz Göl, Hasan Baba Türbesi, Çınarcık konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Çınarcık için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Çınarcık için gezilecek ücretsiz yerler : Erikli Yaylası, Mawish Beach Club, Delmece Yaylası, Çınarcık konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Çınarcık için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Çınarcık için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Erikli Yaylası, Mawish Beach Club, Delmece Yaylası, Çınarcık konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Çınarcık için gezilecek yerler nelerdir?
Çınarcık için gezilecek yerler : Erikli Yaylası, Mawish Beach Club, Delmece Yaylası, Çınarcık konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.