Yılbaşında Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Ülke, Türkiye

Yılbaşında Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Ülke

12 Yorum

Rota Önerileri Sevgi Özdil

Yılbaşında Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Ülke
Yılbaşında yurt dışında nereye gidilir, diye düşünüyorsanız sizler için aşağıda harika bir liste hazırladık. 2020 yılına girmeye günler kala yavaş yavaş yılbaşı programları yapılmaya başlandı. Büyük çoğunluk yılbaşında nerede olacağına ve nasıl bir kutlama yapacağına karar verdi. Ancak halen kararsız bir kesim de yok değil. Bizler de bu yıl Türkiye'den farklı bir yerde, 2020'yi karşılamak isteyenler için yılbaşında gidilecek vizesiz yerler içerisinden ekonomik koşullara sahip destinasyonları sizler için listeledik. Ayrıca yurt dışı çıkış harcını Maximum Mobil'den havalimanında sıra beklemeden 7/24 kolayca yapabileceğinizi de belirtmek isteriz. Detaylar için tıklayın.

1 – Kiev / Ukrayna

Kiev yılbaşıUkrayna'ya hem vizesiz olarak hem de sadece pasaportunuzla ya da biyometrik fotoğrafa sahip yeni tip kimlik kartınız ile Türkiye'den seyahat etmek şartıyla giriş yapabilirsiniz. Bizim ülkemize göre para biriminin halen düşük olduğu Ukrayna'nın başkenti Kiev yılbaşında rengarenk sokakları ve capcanlı gece hayatı ile yeni yılın en coşkulu ve en eğlenceli karşılandığı yerlerden biri.

2 – Kotor / Karadağ

Kotor karadağ yılbaşıAdriyatik'in en güzel noktasında yer alan Montenegro ya da Karadağ tıpkı adı gibi yüksek dağlarla çevrili şirin mi şirin bir yer. Ayrıca pasaportunuzla vizesiz seyahat edebileceğiniz bir ülke. Yemyeşil çam ormanlarının masmavi Adriyatik'le kucaklaştığı bir noktada yer alan Kotor, adeta İtalya'nın küçük bir kasabası gibi. Tarihi dokusu hiç bozulmadan günümüze kadar gelebilmiş olan Kotor'da yılbaşı eğlenceleri sabahın ilk ışıklarına kadar hiç durmadan devam etmektedir. Sadece eğlence mekanları değil surlar içinde kalan ışıl ışıl eski şehrin sokakları da uyku nedir bilmeyen bir eğlenceyle dolup taşıyor. Kotor'la ilgili daha detaylı bir bilgi için Karadağ'da Zamanın Dışında Bir Şehir: Kotor'a Dair Bilinmesi Gerekenler yazımızı inceleyebilirsiniz.

3 – Batum / Gürcistan

Batum yılbaşı gürcistanBatum, Gürcistan'ın Karadeniz'e kıyısı olan bir liman kenti. Gürcistan da tıpkı Ukrayna gibi sadece yeni kimlik kartınızla ya da pasaportunuzla vizesiz bir şekilde ziyaret edebileceğiniz yerlerden biri. Yılbaşı için özel olarak süslenen ve ışıklarla görsel bir şölen sunan Batum'daki yeni yıl eğlencelerine dünyanın her yerinden insanlar da gelerek renk katıyor. Şehir hakkında daha detaylı bir bilgi edinmek için Batum Hakkında Bilinmesi Gereken 6 Şey başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

4 – Minsk / Belarus - Beyaz Rusya Cumhuriyeti

Mins yılaşı belarusEski Sovyetleri Birliği'nin dağılmasıyla bağımsızlığına kavuşan Beyaz Rusya'nın başkenti plan Minsk yılın dört mevsimi dünyanın birçok noktasından gelen gezginlere ev sahipliği yapıyor. Bahar aylarında yemyeşil bir doğaya sahip olan şehir kışın bembeyaz karlar altında özellikle de yılbaşı zamanı o kadar davetkar ki gitmeyen bin pişman. Pasaportunuzla vizesiz ziyaret edebileceğiniz Minsk'te yılbaşı eğlenceleri sabahın ilk ışıklarına kadar hem eğlence mekanlarında hem de sokaklarda tüm canlılığıyla devam etmektedir.

5 – Ohrid / Makedonya

Ohrid yılbaşıPasaportunuzla vizesiz gidebileceğiniz yerlerden biri de Makedonya. Ülkenin güneybatısında yer alan Ohrid ise, kendisiyle aynı adı taşıyan Ohrid Gölü'nün kenarında kurulmuş oldukça eski bir kasaba. Makedonya'nın incisi olarak tanıtılan bu kasabanın merkezine ve eski yaşam yerlerinin bulunduğu sokaklara doğru ilerlerken kendinizi bir anda Safranbolu'da geziyormuş gibi hissedersiniz. Bir tarafta eski Osmanlı mimarisiyle halen ayakta olan evleri, bir tarafta Ohrid Gölü'ne kuş bakışı bakan antik tiyatrosu ve bir tarafında da tarihi kiliseleri ile bu şirin kasaba ve göl UNESCO Dünya Miras Listesi'ne çoktan girmiş durumda. Bu harika kasaba hakkında daha çok bilgi edinmek isterseniz Huzur Şehri Ohrid'e Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

6 – Belgrad / Sırbistan

Balgrad yılbaşıPasaportu olanların vizesiz bir şekilde giriş yapabildiği Sırbistan'a Türkler yıl boyunca oldukça yoğun bir ilgi gösteriyor. Bahar aylarında ve yaz sezonunda oldukça hareketli olan şehir bir de noel zamanı bu kadar hareketli oluyor. Bembeyaz karla kaplı şehrin noel zamanı ışıl ışıl olan sokaklarında yılbaşı süsleri arasında vakit geçirmek ve yeni yılı karşılamak oldukça keyifli. Şehirde hizmet veren birçok eğlence mekanı ve otel yılbaşı için oluşturdukları konseptle misafirlerini harika bir eğlencenin içine çekmeye bu yıl da devam ediyor. Şehri merak edip incelemek isterseniz Belgrad Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gereken 6 Şey başlıklı yazımızda birçok detaya ulaşabilirsiniz.

7 – Bakü / Azerbaycan

Bakü yılbaşıHazar Denizi'nin batı kıyısında yer alan Bakü, Azerbaycan'ın başkenti ve Kafkaslar'ın en büyük, en önemli kültür ve ticaret merkezlerinden de biri. Pasaportunuzla ülkeye vizesiz olarak giriş yapabiliyorsunuz. Bakü yılın dört mevsimi keşfedilesi bir yer. Yılbaşı yaklaştıkça da cadde ve sokakları, yeni yıl öncesinde rengarenk olan Bakü'de yeni yılı karşılamak için herkes bu sokakları ve eğlence mekanlarını doldururken eminiz ki siz de burada olmak isteyeceksiniz.

8 – Girne / Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Girne yılbaşıYavru vatan Kıbrıs ve Girne yeni yıl kutlamalarının vazgeçilmez adresi. Gerek sabahın ilk ışıklarına kadar süren eğlenceleri gerek konserleri gerekse de lüks ve konforlu otelleri ile Kıbrıs 2020 yılbaşı eğlenceleri ile yine ilk sırada yerini alacağa benziyor. Kıbrıs'a kimlik kartı ile pasaportsuz bir şekilde giriş ve çıkış yapabilirsiniz. Kıbrıs hakkında merak ettiğiniz detaylara hazırladığımız Kıbrıs Tatilinde En Çok Yapılan 10 Şey ve Kıbrıs'a Gitmek İçin Bir Neden Daha: Meşhur Kıbrıs Yemekleri başlıklı yazılarımızla ulaşabilirsiniz.
tib kampanyaYurt dışı çıkış harcını Maximum Mobil'den sıra beklemeden 7/24 kolayca ödeyebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.
12 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
12
/

-

Harika olur.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
/

-

Bu bilgiler eşliğinde uygun fiyatlarla konaklama ve restoran isimleri ile adreslerini de verebilmeniz, daha doyurucu bir bilgilendirme olurdu diye düşünüyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
/

-

Gerçekten şu ana kadar kafamız karışıktı. Güzel fikir ve yön veren rehber olmuş. Özellikle Makedonya'ya gitmek istedim. :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
/

-

İyi günler. Nişanlım Gebze Kocaali'de yaşıyor ben de Almanya. Nişanlım vizesiz yılbaşı için Almanya'ya gelebilir mi yoksa Almanya için geçerli değil mi?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
/

-

Bilgiler çok güzel, paylaşım için teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
/

-

Merhaba ben Karadağ turu düşünüyorum fakat konaklama ve fiyat bilgisi verilmemiş. Konaklanılacak yerde eğlence var mı yoksa herkes kendisi mi kafasına göre takılacak? Teşekkür ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
/

-

Bu tarz vizesiz yerlere giderken mutlaka pasaportunuz yanınızda olsun. Ve taksi çağırırken de dikkat etmelisiniz. Türkiye'de turistleri nasıl yoluyorlarsa Ukrayna'da da öyle. Ve iyi kötü bir İngilizceniz olsun. Ukrayna'da otel tavsiye etmem. Ev kiralayın daha temiz ve hesaplı. Soğuktur kalın şeyler alın yanınıza. Hatta birkaç erzakta koyun derim. (sıvı olmayacak şeyler)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
12
/

-

Yılbaşı hiristiyanlarındır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (2)
12
/

-

Yine harika fikirler, harika öneriler... Teşekkürler. :)

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
/

-

Yılbaşı herkesindir.
Noel günü yani 25 aralık Hristiyanlarındır.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
/

-

Priştine veya Prizren Kosova'dan, Saraybosna Bosna-Hersek'ten, Podgorica Karadağ'dan tavsiye edebileceğim, çok güzel şehirler. Buralar daha güzel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
/

-

Harikulade.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)