Yeni Yılı Dağların Zirvesinde Karşılayın, Faydalı Bilgiler

Yeni Yılı Dağların Zirvesinde Karşılayın

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Yeni Yılı Dağların Zirvesinde Karşılayın

Türkiye'nin en seçkin seyahat acentelerinden biri olan Back-Up Travel, kayak tatili için dünyanın en güzel pistlerini keşfetme imkanı sunuyor. 2010'da Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği yapan Kanada Whistler, dünyanın en ünlü kayak pistlerinden Fransa Courchevel ve çok uzaklara gitmek istemeyenler için Bulgaristan Bansko destinasyonları eşsiz bir kış tatili yapmak isteyenleri bekliyor.

Kayak sezonu açıldı, kar tutkunları kış tatili planları yapmaya başladı. Sunduğu farklı lokasyon alternatifleri ve destinasyon uzmanlığı ile yeni coğrafyalar keşfetmek isteyenlerin gözdesi Back-Up Travel, kayak ve snowboard sevenler için 3 farklı kayak pisti öneriyor. Kayak ve snowboard yapmayı veya yeni yılı engin bir kar denizi manzarasında karşılamayı arzu edenler için Back-Up Travel’ın tavsiyeleri Kanada Whistler, Fransa Courchevel ve Bulgaristan Bansko.

Yeni yılda muhteşem bir doğa manzarası: Bansko (28 Aralık – 1 Ocak)

Bulgaristan’ın şirin ve tarihi kasabası Bansko, UNESCO'nun kutsal miras listesindeki Pirin Dağları’nda yer alıyor. Pirin Dağları 180'den fazla irili ufaklı gölle çevrelenmiş olan yemyeşil doğasıyla eşsiz bir manzara eşliğinde kayak imkanı sunuyor. Bansko’da 990 ile 2600 metre arasında her zorluk derecesinde pist bulunuyor. Kayak merkezinde 6 mavi, 5 kırmızı ve 2 siyah pist olmak üzere toplamda 65 kilometrelik 19 pist yer alıyor. Çocuklarının kayak öğrenmesini isteyenler için özel olanakların sunulduğu Bansko’da hava koşullarına bağlı olarak bazı pistlerde 18.30-21.30 arası gece kayağı yapma imkanı da oluyor.

Bansko

Bansko

Kuzey Amerika’nın en iyi kayak merkezi: Whistler (Aralık ayı boyunca)

Dünyanın gözde kayak merkezlerinden Whistler, 2010 yılında Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yaptı. 1530 metre yüksekliğindeki Whistler Dağı, Kuzey Amerika’nın en dik yamaçlarına sahip. 11 km’lik pistiyle Whistler, snowboard ve kayak severlere istedikleri her şeyi sunuyor. Büyüleyici kasabada kafeler, uluslararası mağazalar ve 100’ün üzerinde restoran da bulunuyor.

Whistler

Whistler

Dünyanın en büyük kayak alanı: Courchevel (Aralık ayı boyunca)

Kuzey Alpler'in tam ortasında yer alan Courchevel, dünya çapında ünlü bir kayak merkezi. Courchevel'deki 3 vadiyle birleşmiş 600 kilometrelik kayak pisti, 1300 metre ile 3200 metre arasında değişen yüksekliğiyle dünyanın en büyük kayak alanı olma özelliğine sahip. Alanda 49 yeşil pist, 89 mavi pist, 116 kırmızı pist ve 37 siyah pist bulunuyor. Ormanın tam ortasındaki Courchevel’in lüks otelleri rahatlık ve inceliğin birleştiği eşsiz mimarisiyle de dikkat çekiyor.

Courchevel

Courchevel

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)