Yeni Yıl Ruhunu Yaşatacak Yurt Dışı Rotaları, Türkiye

Yeni Yıl Ruhunu Yaşatacak Yurt Dışı Rotaları

2 Yorum

Rota Önerileri Bengi Alkaya

Yeni Yıl Ruhunu Yaşatacak Yurt Dışı Rotaları
Işıl ışıl dükkanları, karlarla kaplı sokak manzaraları, özenle paketlenmiş hediyeleri ve havai fişekleriyle içimizi ısıtan, bambaşka bir ruhu var yeni yılın. Bu ruhun yansıması, rengarenk süslenmiş ağaçların, yılbaşına yaklaştığımız şu günlerde, bazı evlerin salonunda yerini almış olma olasılığı çok yüksek. Arkadaş grupları arasında 2017'yi nerede karşılıyoruz konuşmaları da çoktan yapıldı belki de. Kutlamalar için seyahat planı yapanlar ise şimdiden yerlerini ayırtmaya başladı.
Biz de, firmaların kampanyalarından ve erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmak için sayılı günlerin kaldığı bu dönemde, yeni yıl ruhunu yerinde yaşamak istiyorum diyenlere, yılbaşının coşkuyla kutlandığı bazı yurt dışı rotaları hazırladık.

1 – Moskova / Rusya

moskova yılbaşıDünyada yeni yılın muhteşem bir coşkuyla kutlandığı şehirlerin başında gelen Moskova, her yıl binlerce ziyaretçi ağırlıyor. Yılbaşını karlarla kaplı sokaklarında, masalsı bir kutlamayla karşılama olanağı bulacağınız şehrin, en ünlü meydanı ise Kızıl Meydan. Yeni yıl akşamı çan sesleri ve havai fişek gösterileriyle donatılan Kızıl Meydan, göz alıcı bir güzelliğe bürünüyor. Günün birinde mutlaka ziyaret etmek isteyeceğiniz bu görkemli şehirde, yılbaşı tatili 10 gün kadar sürüyor.

2 – Londra / İngiltere

Londrada yılbaşıAylar öncesinden mağazalarda yerini alan noel figürleri, şekerlemeleri, kırmızı renkli kıyafetleri ve ışıklandırılmış sokaklarıyla yılbaşında Londra bir başka güzel. Şehrin her yerinde ve özellikle Big Ben'in çevresinde toplanan milyonlarca kişi, yeni yıl çanının çalmasını beklerken büyüleyici bir görsel şölen oluşturuyor. Dakikalarca süren havai fişek gösterileri, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi görenleri büyüleyecek türden. Kurulan Noel pazarlarında sevdiklerinize hediyeler alma şansı bulabileceğiniz ve saatlerce bıkmadan mağazaları, parkları dolaşacağınız bu şehirde belki de en renkli yılbaşı tatilinizi geçireceksiniz.

3 – Prag / Çek Cumhuriyeti

Prag yılbaşıAşıklar için mükemmel rotalardan biri olan Prag, elbette ki yeni yılda da bambaşka bir havaya bürünüyor. Birbirinden farklı aktiviteler yapma olanağı bulacağınız şehirde dilerseniz sevgiliniz ya da eşinizle romantik bir akşam yemeği yiyebilir, Vlatava Nehri'ndeki bot turlarına katılarak sakin bir gece geçirebilirsiniz. Diğer yandan ise şehrin meydanlarındaki hareketli buluşmalarda gönlünüzce eğlenme şansı bularak, Prag seyahatinizde hafızalarınızdan hiç çıkmayacak anlar yaşayabilirsiniz.

4 – Sidney / Avustralya

sidney yılbaşıSıradaki rotamız Sidney, ziyaretçilerine bambaşka bir deneyim yaşatıyor. Yeni yılı yaz aylarında kutlayan şehirde, belki de hayatınızda ilk kez plajda yılbaşı kutlama şansını yakalayabilirsiniz. Şehrin sokaklarında gezinirken geleneksel noel baba kıyafetlerinin iklim şartlarına uygun hale getirilmiş şekli size hem ilginç gelecek hem de gülümsemenize sebep olacak. Yılbaşını büyük bir coşkuyla kutlayan Sidney'de gece boyunca süren kutlamalar, yeni yıl için hareketli bir seyahat arayışında olanlar için ideal. Şehrin kutlamalar için en dikkat çeken yeri ise Sidney Limanı. Yeni yılı limanda kutlama fikri hiç de fena görünmüyor.

5 – New York / ABD

new yorkta yılbaşıYeni yılı coşkuyla kutlayan şehirlerden bahsederken New York'u unutmak olmaz. Şehirde yapılacak onlarca aktivite arasında karar vermeye zorlanacağınızdan eminiz. İndirim çılgınlığının yaşandığı mağazaları, buz pateni pistleri ve şehir turlarıyla başınızı döndürecek bir güzelliğe sahip New York'ta yeni yıl kutlamaları da bir hayli yoğun geçiyor. Özellikle her yıl milyonlarca insanın akın ettiği Times Meydanı'nda unutulmaz bir şölen hakim. Yeni yıl için geri sayım başladığı anda Times Meydanı'na kristal bir küre indirilmeye başlanıyor ve bu göz alıcı küreyi görebilmek için şehrin büyük bir kısmı saatlerce meydanda bekliyor.

6 – Amsterdam / Hollanda

Amsterdam yılbaşıEğlence şehirlerinden biri olan Amsterdam, yeni yılda da ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat yaşatıyor. Bol ışıklı gece kulüpleri ve havai fişek gösterileri düzenlenen meydanlarıyla pek çok alternatifi bir arada sunan şehirde yorulmak nedir bilmeden saatlerce eğlenme olanağı bulacaksınız. Dam Meydanı'ndaki devasa çam ağacının altında sevdiklerinizle yaşayacağınız keyifli anlara kendinizi şimdiden hazırlasanız iyi olur.

7 – Viyana / Avusturya

viyana yılbaşıBol bol dans edeceğiniz, asla saatinize bakmadan sokaklarında keyifle tur atacağınız, hatta görkemli katedrallerini ziyaret etmeden geri dönmek istemeyeceğiniz Viyana, son durağımız. Sokakları boyunca uzanan ışıklandırmalar ve yeni yıl havasına bürünmüş cana yakı insanlarıyla sizi adeta kucaklayan bu şehrin sanata olan tutkusuna hayran kalacaksınız. Yiyecek standları ve konserler için kurulmuş sahneleriyle dikkat çeken şehir meydanları, yeni yılı Viyana'da kutlamayı bambaşka kılıyor.
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

Viyana'ya geçen sene, yılbaşından 2 hafta sonra gitmiştim. Hala sokaklarda yılbaşı süsleri duruyordu. :) Viyana çok asil ve görkemli bir şehir ve bence yeni yıla girmek için de en doğru tercihlerden biri.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

Haydi gençler diyorum, tatil fırsatını değerlendirip farklı iklimleri görmek çok güzel olacaktır. Bizler gidip hem oraları görecek, tanıtacağız, o ülkedekiler de bize konuk olacaklar.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)