Vizesiz Gidebileceğiniz 2016 Yılbaşı Rotaları, Türkiye

Vizesiz Gidebileceğiniz 2016 Yılbaşı Rotaları

8 Yorum

Rota Önerileri Sevgi Özdil

Vizesiz Gidebileceğiniz 2016 Yılbaşı Rotaları
2016'ya yurt dışında girmek isteyenleri şöyle bir yamacımıza doğru alalım. Vizeniz varsa tabi ki de istediğiniz yere gidebilirsiniz, biz vizesi olmayan fakir ama gururlu gençlere sesleniyoruz.
Bir uçak biletine ya da turlara bakar, vizesiz yurt dışı rotaları. Bu yılbaşında 3 günlük tatilde sen de değişiklik yapıp evden hatta ülke sınırlarından dışarıya taşmak istiyorsan öncelikle bize kulak vermende fayda var deriz.

1 - Moskova

vizesiz gidilen ülkelerTabi ki de Rusya ve Moskova listenin ilk sırasını hak ediyor. Son zamanlarda Rusya ile diplomatik gerilimler yaşayan ülkemiz için vizesiz seyahat süresini Rusya tek taraflı olarak 1 Ocak 2016'ya kadar sınırladı. 2016'ya Rusya'da merhaba dersiniz ama tekrar Türkiye'ye nasıl giriş yaparsınız orası size kalmış.

2 - Kiev

vizesiz gidilen ülkelerKiev de listenin ikinci sırası için en uygun yer bizce. Sonuçta Ruslardan sonra Ukraynalıları da milletçe çok sevdiğimiz aşikar.

3 - Batum

vizesiz gidilen ülkelerDaha fazla uzaklaşmadan yan komşularımızı biraz ziyaret edelim derseniz yönünüzü kuzey doğuya doğru çevirin deriz.

4 - Bakü

vizesiz gidilen ülkelerBiraz daha doğuya doğru geçerseniz de Hazar Denizi kıyısında yer alan Bakü tüm ihtişamıyla misafirlerini karşılıyor.

5 - Belgrad

vizesiz gidilen ülkelerAvrupa kıtasına yönünü çevirenleri de bu tarafa alalım. Belgrad da vizesiz gidebileceğiniz Avrupa ülkeleri arasında listelenmektedir.

6 - Saraybosna

vizesiz gidilen ülkeler90'larda yaşadığı savaştan sonra yaralarını hızla saran Bosna-Hersek vizesiz gidilen ülkeler arasında yer almaktadır.

7 - Podgorica

vizesiz gidilen ülkelerBalkanların en güzel coğrafyasına sahip yerlerden sadece bir tanesi. 2016'ya karlar altında şahane bir manzara eşliğinde merhaba demek istiyorsanız adresiniz Karadağ'ın başkenti olan Podgorica olmalı.

8 - Üsküp

vizesiz gidilen ülkelerBalkanların vizesiz bir diğer ülkesi olan Makedonya sadece yılbaşında değil 4 mevsim ziyaret edilecek en güzel Balkan ülkeleri arasında.

9 - Zagreb

vizesiz gidilen ülkelerHırvatistan'ın başkenti olan ve eski tarihi yapılardan oluşan Zagreb, sizi kendine aşık edecek kadar güzel. Düzenleme: Hırvatistan 2013 yılından itibaren Avrupa Birliği üyesidir. Bu tarihten itibaren iki ülke arası karşılıklı vize uygulamaları bulunurken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hırvatistan vizesi almaları zorunlu hale gelmiştir.

10 - Beyrut

vizesiz gidilen ülkelerYeni yılda alışılmışın dışında bir atmosfer istiyorsanız Beyrut tam size göre. Kışın soğuk havasından çok uzakta bir yeni yıl deneyiminin adresi, gece eğlenceleri ile ünlü Beyrut olmalıdır.

11 - Kuala Lumpur

vizesiz gidilen ülkelerAvrupa'yı bırakın hayat Uzak Doğu'da diyenleri de bu tarafa alalım. Rotanızı Malezya'ya doğru bir çevirin bakın. Ama sadece yolculuğun yaklaşık 18 saat sürdüğünü de hesaba katarsak 3 günlük bir yılbaşı tatili size yetmeyecektir.

12 - Bangkok

vizesiz gidilen ülkelerTayland'ın en büyük şehri ve başkenti olan Bangkok'ta iliklerinize kadar ısındığınızı hissedeceğiniz bir yılbaşı sizi bekliyor.

13 - Hong Kong

vizesiz gidilen ülkelerHer yerden ışıkların fırladığı, ışıl ışıl bir şehir olan Hong Kong Uzak Doğu'nun vizesiz yurt dışı rotalarından biri.

14 - Dubai

vizesiz gidilen ülkelerLüksün, ihtişamın, zenginliğin kol gezdiği bu rüya şehirde kendinizi çok fakir hissetmenize hiç gerek yok. Sonuçta biz gönlü zengin insanlarız. Çölde bir yılbaşı konsepti ile Dubai hayatınızın en farklı yeni yıl eğlencesi olabilir.
8 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
8
/

-

Moskova mı? :) Ben hakkımı Belgrad ya da Karadağ'dan kullanmayı tercih ederdim.

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Hırvatistan'a vize var?

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Selin Hanım, haklısınız, bilgi için teşekkürler. Ben vize uygulamasından önce orada bulunduğumdan dolayı gözümden kaçmış. :) 2013 yılından bu yana, Hırvatistan da bizden vize isteyen ülkeler arasına girmiş. Okuyucularımızın bu yönde değerlendirmesini isterim. :)

 • Faydalı buldum (3)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Rusya artık devre dışı, isterim ki Akkuyu'daki nükleer santrali de yaptırmayız, bizim de artık biraz bilinçlenip bizden vize istemeyen ülkelere gitmemiz, iş veya menfaatimiz yoksa vize isteyen ülkelere gitmememiz gerektiğini düşünüyorum, tercihim eski topraklarımızdan yana olur.

 • Faydalı buldum (4)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Kiev ve Dubai görmeyi en istediğim yerler. :) Tamam, bu yılbaşı olmaz belki ama olsun. Özendiriciliği yüksek yazılarınızla her daim fikir sahibi olmayı bile seviyorum.

 • Faydalı buldum (2)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Yazınız eski tarihli ve Moskova'yı unutmuşsunuz sanırım. Biliyorsunuz, son dönemde artık vizesiz gidilemiyor.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (1)
8
/

-

Dubai vizesiz değil.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Ben de birçok katılımcı gibi sadece yılbaşında değil bundan böyle yapacağımız yurt dışı seyahatlerde çok fazla yer olmamasına rağmen vizesiz yerleri tercih etmemizde yarar var. Örneğin bir Bakü'yü herkes görmeli. Aynı şekilde bir Kiev de, aynı şekilde her ikisine de İstanbul ve Ankara'dan direk uçuş da var, hem de Avrupa'ya nazaran daha ucuz yerler. Vize parasına konaklama ücretini karşılayabilirsiniz ancak gitmek için yaz aylarını tercih etmenizi öneririm. Ayhan Turhal.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)