Ülkelerin Birbirinden İlginç Turizm Sloganları, Türkiye

Ülkelerin Birbirinden İlginç Turizm Sloganları

5 Yorum

Faydalı Bilgiler Bengi Alkaya

Ülkelerin Birbirinden İlginç Turizm Sloganları
Her ülkenin kendine has, onu diğerlerinden ayıran bir özelliği mutlaka bulunuyor. Ülkeler ise kendilerini tanıtmak ve tabi ki turist çekmek amacıyla bu özelliklerinden yola çıkarak bazı sloganlar oluşturmuşlar. Bir tatil sitesi olan Family Break Finder da ülkelerin kullandıkları bu sloganları bir araya getirerek ilginç bir liste ortaya çıkardı. Slogana sahip olmayan 38 ülke haricinde tüm dünya ülkelerinin yer aldığı listede turizm sloganıyla ülkemiz de bulunuyor. İşte o listede en çok ilgimizi çeken ülkeler ve sloganları.

1 – Birleşik Krallık – Muhteşem Anların Yurdu

ingiltere slogan"Home of amazing moments" yani Muhteşem Anların Yurdu sloganını kullanan İngiltere, çok da haksız sayılmaz. Başkenti Londra'dan tutun, ülkenin en küçük kasabasına kadar Birleşik Krallık'ta herkesi unutulmaz anılar bekliyor.

2 – Kanada – Keşfetmeye Devam Et

kanada sloganKanada, Keşfetmeye Devam Et - "Keep exploring" sloganıyla yola çıkmayı tercih etmiş. Her bir köşesi merak uyandıran, keşfettikçe büyüleyen bir ülke için bizce yerinde bir slogan olmuş.

3 – İzlanda – İzlanda'dan İlham Aldı

izlanda sloganSloganı "Inspired by Iceland" - İzlanda'dan ilham aldı, olan İzlanda, esasında "ice land" yani "buz topraklarından ilham aldı" mı demek istemiş tam emin olamadık ama her iki türlü de doğru bir tercih olmuş İzlanda, tebrikler. :)

4 – Amerika Birleşik Devletleri – Hepsi Elinizin Altında

amerika birleşik devletleri slogan"All within your reach" - Hepsi Elinizin Altında sloganı sağlık, turizm, eğitim, iş dünyası, alışveriş gibi bugün hemen hemen aklınıza gelebilecek her detaya ulaşabileceğiniz Amerika için sizce de uygun olmamış mı?

5 – Norveç – Gücünü Doğadan Alan

norveç slogan"Powered by nature" – Gücünü doğadan alan sloganının kullanan Norveç için denebilecek çok da bir şey yok. Çünkü o muhteşem doğası yıllar içerisinde zaten kendisini çoktan kanıtladı.

6 – Danimarka – Yeryüzündeki En Mutlu Yer

danimarka slogan"Happiest place on Earth!" – Yeryüzündeki En Mutlu Yer, Birleşmiş Milletler Mutluluk Raporu'nda çoğunlukla her yıl dünyanın en mutlu ülkesi seçilen Danimarka için pek de şaşırtıcı bir slogan değil.

7 – Çek Cumhuriyeti – Hikayeler Diyarı

çek cumhuriyeti sloganİlk gördüğünüz andan itibaren büyüleyici bir yanı olan Çek Cumhuriyeti, "Land of stories"- Hikayeler Diyarı sloganıyla masallar şehri Prag'ı taçlandırmayı başarmış.

8 – Fransa – Fransa'da Randevu

fransa sloganOrijinal sloganı "Rendez vous en France" – Fransa'da Randevu olan Fransa'nın sloganını diğer tüm ülkeler gibi İngilizce yerine Fransızca duyurması sizi şaşırttı mı? Biz hiç şaşırmadık. :) Tabi bu Fransa'nın randevulaşmak için harika olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.

9 – Mısır – Her Şeyin Başladığı Yer

mısır sloganİnsanlık tarihindeki önemli adımların atıldığı ve bugün bile bizi şaşırtmayı başaran Mısır için "Where it all begins" – Her Şeyin Başladığı Yer sloganı cuk oturmuş.

10 – Finlandiya – Keşke Finlandiya'da Olsaydım

finlandiya slogan"I wish I was in Finland" – Keşke Finlandiya'da Olsaydım sloganına bakarak herkesin orada olmak için can attığı Finlandiya'nın da bu durumun farkında olduğunu görebiliyoruz.

11 – Almanya – Sadece İlham Verir

almanya slogan"Simply inspiring" - Sadece İlham Verir, sloganı göz alıcı mimarisi ve yerli üretimleri ile ilham veren Almanya'yı oldukça iyi tanımlıyor.

12 – Yunanistan – Tüm Zamanların Klasiği

yunanistan sloganYunanistan bugün hangi durumda ya da ne konumda olursa olsun köklü tarihi ile "All time classic" – Tüm Zamanların Klasiği olmayı başarıyor.

13 – Nepal – Bir Kez Yeterli Değil

nepal maldivlerNepal'in sloganı "Once is not enough" – Bir Kez Yeterli Değil. Ne mi yeterli değil? Tabi ki Nepal'i bir kez görmek asla yeterli değil. :)

14 – Yeni Zelanda – %100 Saf

yeni zelanda sloganUcu bucağı olmayan, göz alıcı, yemyeşil doğasıyla bildiğimiz Yeni Zelanda için "%100 Pure" - %100 Saf sloganından başka bir slogan düşünemiyoruz.

15 - Maldivler – Hayatın Güneşli Yanı

maldivler slogan"The sunny side of life”' - Hayatın Güneşli Yanı. Hayallerimizi süsleyen bir tatilde her zaman başrollerde yer alan Maldivler için duymanın bile mutluluk verdiği bir slogan olmuş.

16 – Katar - Hayallerin Hayat Bulduğu Yer

katar slogan"Where dreams come to life" - Hayallerin Hayat Bulduğu Yer diyerek Katar ne mi demek istemiş? Bir gidip görmek lazım.

17 – Türkiye – Misafirimiz Olun

türkiye slogan"Be our guest" – Misafirimiz Olun, bir Türk'e sorarsanız bu sözü duymaya ne kadar da alışkın olduğunu söyleyecektir. Bu yüzden ülke olarak misafirperverliğimizi tüm dünyaya duyurmamızı sağlayacak güzel bir slogan olmuş.

18 – İsviçre - Doğal Ol

isviçre sloganDünyanın oksijenin en bol olduğu Alpler'e ev sahipliği yapan İsviçre "Get natural" – Doğal Ol sloganı ile ön plana çıkıyor.

19 – Japonya – Sonsuz Keşif

japonya sloganKöklü bir tarihe sahip olan Japonya, kültürü, uzun tarihsel yolculuğu, doğası ve bitmek bilmeyen rotaları ile "Endless discovery" – Sonsuz Keşif sloganını fazlasıyla hak ediyor.

20 – Belçika – Olmak İstenen Yer

belçika sloganHer zaman merak uyandıran ve gezginlerin mutlaka görmek istedikleri yerlerden biri olan Belçika sloganı için "The place to be" – Olmak İstenen Yer sözünü seçmiş. Çok da iyi yapmış. :)
5 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
5
/

-

Okurken inanılmaz keyif aldım. Çok eğlenceli bir içerik olmuş, böyle farklı kültür güzelliklerinden sayenizde haberdar oluyoruz. Ellerinize sağlık 😊

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

İzninizle insanlık tarihindeki en önemli adımlar Mısır'dan çok daha önce Anadolu'da atılmıştır (bakınız Göbeklitepe ve Mardin kazıları). Yeterli araştırma yapmıyorsunuz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (2)
5
/

-

Çok güzel. Başarılı bir çalışma olmuş.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Okurken müthiş keyifli ve çok doğru sloganlar ülkeleri için. Bizimki de dahil… :) Çok teşekkürler ve iyi çalışmalar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Her gönderdiğiniz mail beni size hayran bırakıyor. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)