Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Türkiye'nin Maldiv'i: Kalem Adası

Türkiye'nin Maldiv'i: Kalem Adası

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 28 Mayıs 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Türkiye'nin Maldiv'i: Kalem Adası

Son zamanlarda Türkiye'nin Maldiv'i olarak ünlenen Kalem Adası, eşsiz bir tatil seçeneği sunuyor.

İzmir’in Dikili ilçesinde, Garip Adası ile Bademli Köyü kıyıları arasında 480 bin metrekare alanıyla Kalem Adası son zamanlarda Türkiye’nin Maldiv’i olarak ünlendi. Üzerine yapılan butik otelle Kalem Adası olarak ünlenen ada haritalarda geçmiyor.

Antik dönem tarihçisi Strabon’un Ege’deki Aiolis bölgesinde bulunan Arginussi adıyla andığı üç küçük ada grubu içindeki Kalem Adası İÖ 1200 yıllarına uzanan tarihi izler taşıyor.

{ad:0}

Kalem Adası, üzerinde taş işçiliğiyle yükselen, şato görünümüyle yaklaşık 35 bin metrekare alana yayılan butik otel yapılmasıyla duyuldu. Turizmin doğayla buluşmasının az rastlanır örneklerinden biriydi bu.

Otelden çevreye uzanan taş yollar bir yanda Bademli’nin türkuvaz sularına, öte yanda Midilli Adası Egeli dünyasını yansıtan manzaralara açılıyor. İnce kumlu sahilleri, zengin sualtı dünyası, zeytin ağaçları ve türkuvaz sularında kızıl günbatımıyla Kalem Adası, eşine az rastlanır bir tatil seçeneği oluşturuyor.

Kalem Adası’nda sadece bir konaklama tesisi mevcut. İşletme, müşterilerini Bademli Köyü sahilinden özel tekneyle adaya ulaştırıyor. Tesis günü birlik ziyaretçi de kabul ediyor. Ancak önceden telefonla arayıp, rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Haberin tamamı için: Atlas / Mayıs

Yorumlar

Gönül Zeren 
08.05.2021
merak ediyorum,