Çocukla Gidilecek Tatil Önerileri: Kayak Tatili, Türkiye

Çocukla Gidilecek Tatil Önerileri: Kayak Tatili

Yorum Yok

Rota Önerileri Sevgi Özdil

Çocukla Gidilecek Tatil Önerileri: Kayak Tatili
Yoğun geçen bir okul döneminin ardından çocukların iple çektiği sömestr tatili 24 Ocak'ta başlıyor. 4 Şubat'ta sona erecek olan ara tatili için çocuklarınızla bir plan yapmadıysanız hala zamanınız olduğunu hemen hatırlatalım. Uzmanların belirttiğine göre çocukları ara tatilde en çok motive eden şeyler arasında; ailece gidilen bir tatil ve tatil süresinde sportif faaliyetlerde bulunmakmış. Biz de uzmanlara kulak verelim ve çocuklarınızla beraber geçireceğiniz 15 günlük bir kayak tatili planlamanın inceliklerini yazalım dedik. Bu arada ilk kez kayak tatili yapacaksanız Kayak Yapmaya İlk Kez Gideceklere Tavsiyeler göz atmanızı öneririz.

Kayak Yapmak İçin Nereye Gidilir?

ucuz kayak oteli 2020Karar vermeniz gereken ilk şey çocuğunuzun nereye gitmek istediği. Sonuçta bu tatil onun için planlanıyor. Eğer ki çocuğunuzun bu konuda herhangi biri fikri yoksa karar size kalıyor demektir ama çocuğunuz kış tatili olarak bir kayak oteline gitmek istemezse Neredekal.com'un listelediği diğer oteler Çocuk Dostu Oteller sayfasına bakabilirsiniz! Kayak yapmaya gideceklere tavsiye olarak; daha önce gittiğiniz bir kayak merkezine mi gitmek istersiniz yoksa yeni bir yer mi keşfetmek istersiniz? İlk kez kayak tatili yapacaksanız da nerede yapmak istersiniz? Bu noktalar kayak tatilinizi planlama atacağınız ilk adım için kendinize sormanız gereken sorulardan birkaçı. Bu noktada lokasyon seçerken göz önünde bulundurmanız gereken noktalardan biri de ulaşım konusu. Hava yoluyla ulaşım sağlayacaksanız Erzurum, Kars, Kayseri gibi havaahlanına yakın kayak merkezlerini ön planda tutabilirsiniz. Ulaşım sizin için ikinci planda kalıyorsa en çok merak ettiğiniz ve görmek istediğiniz yeri seçebilirsiniz. İşinizi biraz daha kolaylaştırmak ve ilk kez kayak yapmaya gidecekler için Türkiye'ni Kayak Merkezleri adlı yazımıza bakabilirsiniz!

Saklı Ev

    Apart Otel
0242 922 01 72

Tesis Fiyatı

02 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

600 TL

En Uygun Fiyata Git

Kayak Oteli Nasıl Seçilir?

Kayak oteliGitmek istediğiniz yeri seçtiyseniz bu maddeye geçebilirsiniz. Kayak tatilinde otel seçimi önemli bir noktadır. Bir kayak oteli seçerken dikkat etmeniz gereken konaklama konforu ve tatil bütçesi arasında dengeyi korumak. Bu noktada da seçim yaparken çocuğunuzdan çok sizin seçim yapmanız. Öncelikle bu kayak tatili için ayırdığınız bütçeyi gözden geçirip konaklama için ne kadar harcayabileceğinize bir bakın. Sonrasında da konaklama bütçenize göre bir kayak oteline rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Bu noktada size söyle bir öneride bulunmak isteriz. Otel konsepti olarak seçiminizi her şey dahil ya da tam pansiyon olarak seçerseniz daha karlı olursunuz. Çünkü, kayak merkezlerinde genellikle yiyecek ve içecekler şehir merkezine göre daha pahalı olmaktadır. Bu da size ekstra bir bütçe yükü demek. Rezervasyonunuzda bu noktaya dikkat ederseniz sizin için daha karlı bir konaklama olacaktır. Ülkemizde hizmet veren tüm kayak otellerini öğrenmek ve oteller arası fiyat karşılaştırması yapabilmek için Neredekal.com listelediği Kayak Otelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Kayak Tatili İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalı?

Ekonomik kayak oteliUlaşımı nasıl sağlayacağınıza göre değişen bütçe için öncelikle otel rezervasyonunuzu hemen yaptımanız gerek. Çünkü ne kadar erken o kadar karlı olan otel rezervasyonları son dakika yer bulamama ihtimalini de ortadan kaldırıyor. Bu iki kalemi de hallettikten sonra geriye harcayacağınız bütçe için şöyle bir ayarlama yapabilirsiniz. Kalacağınız ve kayak yapmayı planladığınız gün sayısı kadar kendiniz ve aile fertlerine skipass'lara para vereceksiniz. Eğer ki siz ve çocuğunuz ilk kez kayak yapacaksanız eğitmenden ders alamız gerek. Bu da diğer bir kalem. Bu konuda uzman bir eğitmenden ders almanızı şiddetle tavsiye ederiz ki ilk nasıl öğrenirseniz öyle gider. Ve ilk öğrenme aşamasında da sakatlanma ihtimalinizi en aza indirirsiniz. Son olarak kayak kıyafetiniz ve ekipmanınız varsa tamam, ancak yoksa onun için de günlük kayak kıyafeti ve ekipman kiralayacaksınız. Burada bahsettiğimiz kıyafet ve ekipman kiralama fiyatlarını, skipass fiyatlarını ve kayak eğitim ücretlerini gitmeden önce internetten bakarak öğrenebilirsiniz. Böylece bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz. Bu temel ihtiyaçlarında dışında geri kalan her şey sizin isteyeceğiniz şeylere harcayacağınız paradır.

Tesis Fiyatı

02 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

285 TL

En Uygun Fiyata Git

Kayak Tatilinde Çocuklarla Neler Yapılır?

En ucuz kayak oteliBu tatilin amacı hem sizin hem de çocuklarınızın dinlenebilmesi için bir fırsat sağlıyor olması. Bu fırsatı da en iyi şekilde değerlendirmek önemli. Bunun için hep birlikte kaliteli zaman geçirmeye önem vermelisiniz. Çocuğunuz yeni okul dönemine kendini hazırlarken siz de yorgunluğunuzu ve stresinizi üzerinizden atabilirsiniz. Tatiliniz boyunca her gün kayak yapmanız yorucu ve sıkıcı olabilir. Bunu engellemek için dilerseniz bir gününüzü ailecek şehri keşfetmek için ayırabilirsiniz. Kayak yapmadığınız zamanlarda çocuğunuzla birlikte eğlenceli zaman geçirmek için size birkaç öneride bulunabiliriz. Bu önerilerden biri dağ ve kar denince akla hep sucuk ekmek ikilisinin gelmesidir. Birçok kayak merkezinde bu ikiliye rastlamak mümkün olduğu için mangal başı sucuk ekmek ziyafeti çekmeden dağdan ayrılmayın. Ayrıca akşamları otelde şömine başı sohbetlerle hikayeler anlatabilir ve yanınızda götüreceğiniz kutu oyunlarla hep birlikte kaliteli ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Böylece çocukların akşam saatlerinde de sıkılmalarına fırsat vermemiş olursunuz. Ara tatilde çocuklarınızla beraber gidebileceğiniz daha fazla seyahat ve konaklama önerileri için Neredekal.com Keşif Rehberi sayfasına bakabilirsiniz!

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)