Sömestrde Çocuklarla Kayak Tatili Planlama, Türkiye

Sömestrde Çocuklarla Kayak Tatili Planlama

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Rota Önerileri Sevgi Özdil

Sömestrde Çocuklarla Kayak Tatili Planlama
Yoğun bir dönemin ardından çocukların iple çektiği sömestr tatili 20-31 Ocak 2020 arası. 31 Ocak'ta sona erecek olan yarı tatili için çocuklarınızla bir plan yapmadıysanız hala zamanınız olduğunu hemen hatırlatalım. Uzmanların belirttiğine göre çocukları yarı tatilinde en çok motive eden şeyler arasında; ailece gidilen bir tatil ve tatil süresinde sportif faaliyetlerde bulunmakmış. Biz de uzmanlara kulak verelim dedik ve hem sizler hem de çocuklarınız için 15 günlük tatilde verimli bir şeyler yapabileceğiniz bir kayak tatili planlayalım dedik. Bu arada ilk kez kayak tatili yapacaksanız şu yazımıza Kayak Yapmaya İlk Kez Gideceklere Tavsiyeler göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kayak Tatili için Nereye Gidelim?

ucuz kayak oteli 2020Karar vermeniz gereken ilk şey çocuğunuzun nereye gitmek istediği. Sonuçta bu tatil onun için planlanıyor. Eğer ki çocuğunuzun bu konuda herhangi biri fikri yoksa karar size kalıyor demektedir. Bunun için de izleyebileceğiniz birkaç yol var. Bu yollar ise şöyle; daha önce gittiğiniz bir kayak merkezine mi gitmek istersiniz yoksa yeni bir yer mi keşfetmek istersiniz? İlk kez kayak tatili yapacaksanız da nerede yapmak istersiniz? Bu noktalar kayak tatilinizi planlama atacağınız ilk adım için kendinize sormanız gereken sorulardan birkaçı. Bu noktada lokasyon seçerken göz önünde bulundurmanız gereken noktalardan biri de ulaşım konusu. Hava yoluyla ulaşım sağlayacaksanız Erzurum, Kars, Kayseri gibi havaalanına yakın kayak merkezlerini ön planda tutabilirsiniz. Ulaşım sizin için ikinci planda kalıyorsa en çok merak ettiğiniz ve görmek istediğiniz yeri seçebilirsiniz.

Kayak Oteli'ni Nasıl Seçmeliyim?

Kayak oteliGitmek istediğiniz yeri seçtiyseniz bu maddeye geçebilirsiniz. Kayak tatilinde otel seçimi önemli bir noktadır. Bu noktada seçim yaparken çocuğunuzdan çok sizin seçim yapmanız önemli çünkü konaklama zevki ve tatil bütçesi burada devreye giriyor. Siz öncelikle bu kayak tatili için ayırdığınız bütçeyi gözden geçirip konaklama için ne kadar harcayabileceğinize bakmalısınız. Sonrasında da konaklama bütçenize göre bir kayak oteline rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Bu noktada size söyle bir öneride bulunmak isteriz. Otel konsepti olarak seçiminizi her şey dahil ya da tam pansiyon olarak seçerseniz daha karlı olursunuz. Çünkü, kayak merkezlerinde genellikle yiyecek ve içecekler şehir merkezine göre daha pahalı olmaktadır. Bu da size ekstra bir bütçe yükü demek. Rezervasyonunuzda bu noktaya dikkat ederseniz sizin için daha karlı bir konaklama olacaktır. Ülkemizde hizmet veren tüm kayak otellerini ve bu kayak otellerinin konaklama fiyatlarını öğrenmek için Kayak otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kayak Tatili İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

En iyi kayak oteliUlaşımı nasıl sağlayacağınıza karar verdiyseniz hemen otel rezervasyonunuzu yaptırın. Bu iki kalemi hallettikten sonra geriye harcayacağınız bütçe için şöyle bir ayarlama yapabilirsiniz. Kalacağınız ve kayak yapmayı planladığınız gün sayısı kadar kendiniz ve diğer aile fertleri için skipasslara para vereceksiniz. Eğer ki siz ve çocuğunuz ilk kez kayak yapacaksanız eğitmenden ders alacaksınız ders ücreti sizin için diğer bir kalem. Bu konuda uzman bir eğitmenden ders almanızı şiddetle tavsiye ederiz, ki ilk nasıl öğrenirseniz öyle gider ve il k öğrenme aşamasında da sakatlanma ihtimalinizi en aza indirirsiniz.
Ekonomik kayak oteliKayak kıyafetiniz ve ekipmanınız varsa tamam, ancak yoksa onun için de günlük kayak kıyafeti ve ekipman kiralayacaksınız. Bu da listede sizin için bir harcama kalemi daha. Burada bahsettiğimiz kıyafet ve ekipman kiralama fiyatlarını, skipass fiyatlarını, eğitim ücretlerini gitmeden önce internetten bakarak öğrenebilirsiniz. Böylece bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz. Bu temel ihtiyaçlarında dışında geri kalan her şey sizin isteyeceğiniz şeylere harcayacağınız paradır.

Kayak Tatilinde Çocuklarımla Birlikte Neler Yapabilirim?

En ucuz kayak oteliBu tatilin amacı hem sizin hem de çocuklarınızın dinlenebilmesi için bir fırsat sağlıyor olması. Bu fırsatı da en iyi şekilde değerlendirmek önemli. Bunun için hep birlikte kaliteli zaman geçirmeye önem vermelisiniz. Çocuğunuz yeni okul dönemine kendini hazırlarken siz de yorgunluğunuzu ve stresinizi üzerinizden atabilirsiniz. Tatiliniz boyunca her gün kayak yapmanız yorucu ve sıkıcı olabilir. Bunu engellemek için dilerseniz bir gününüzü ailecek şehri keşfetmek için ayırabilirsiniz. Kayak yapmadığınız zamanlarda çocuğunuzla birlikte eğlenceli zaman geçirmek için size birkaç öneride bulunabiliriz. Bu önerilerden biri dağ ve kar denince akla hep sucuk ekmek ikilisinin gelmesidir. Birçok kayak merkezinde bu ikiliye rastlamak mümkün olduğu için mangal başı sucuk ekmek ziyafeti çekmeden dağdan ayrılmayın. Ayrıca akşamları otelde şömine başı sohbetlerle hikayeler anlatabilir ve yanınızda götüreceğiniz kutu oyunlarla hep birlikte kaliteli ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Böylece çocukların akşam saatlerinde de sıkılmalarına fırsat vermemiş olursunuz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)