Şehirden Uzaklaşmak İsteyenlere: Gidebileceğiniz İstanbul Beach’leri, Türkiye

Şehirden Uzaklaşmak İsteyenlere: Gidebileceğiniz İstanbul Beach’leri

Yorum Yok

Rota Önerileri İncigül Semiz

Şehirden Uzaklaşmak İsteyenlere: Gidebileceğiniz İstanbul Beach’leri
İş yaşamının yorgunluğu, gündelik sorumluluklar derken yazın gelişiyle beraber tatil severler şehrin gürültüsünden kaçmak için planlar yapmaya başladı. Masmavi deniz, ayağı yakan plaj kumu, rengarenk plaj şemsiyeleri cıvıl cıvıl bir görsel şölen yaşatıyor adeta. Şehirden uzaklaşmak isteyip, denize kaçmak isteyenler için en tatlı konsepte sahip İstanbul beach'lerini sizler için derledik. İşte İstanbul'da denize girebileceğiniz İstanbul Beach'leri!

1- Kilyos Solar Beach Therapy, Sarıyer

Şehirden Uzaklaşmak İsteyenlere: Gidebileceğiniz İstanbul Beach’leri10 bin metrekarelik alana kurulu olan Kilyos Solar Beach Therapy İstanbul'un en büyük ve en nadide beach'lerinden birisidir. Gün içinde denize girebileceğini, akşamları ise birçok konsere ev sahipliği yapan beach'te doyasıya eğlenebilirsiniz. 2000 kişilik kapasitesiyle gün içinde binlerce kişi ağırlamasının yanı sıra restoranları, barları, su sporlu, yetişkin aktiviteleri, extreme spor merkezi ve birbirinden güzel aktiviteleri ile İstanbulluların uğrak mekanlarından biri oluyor.

2- Beach Club, Sarıyer

Şehirden Uzaklaşmak İsteyenlere: Gidebileceğiniz İstanbul Beach’leriSarıyer'de yer alan bu beach 1400 metrekarelik platform alana kurulmuş eğlence alanı ve 300 metre uzunluğundaki plaj bandıyla oldukça geniş bir sahil şeridine sahip diyebiliriz. Buraya tatile geldiğinizde bulabileceğiniz birçok şey var: orman içerisinde bulunan piknik alanı, hamaklar, eğlence alanı gibi çevrede kurulmuş olan alanlar mevcut. Plajın kendi bünyesinde 20 adet duş ve soyunma kabini bulunuyor. İnternet erişimi, piknik alanı, çadır bölgeleri, çeşitli eğlence alanları, otopark gibi hizmetler sunuluyor. Ayrıca ATV turu yapabilir, su sporları ile eğlenebilir aynı zaman plaj voleybolu ve plaj futboluna katılım sağlama imkanınız da bulunuyor.

Kilyos Kale Hotel

  Otel
 • Kilyos /
 • Sarıyer /
 • İstanbul

Tesis Fiyatı

10 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

1645 TL

En Uygun Fiyata Git

4- Burç Beach, Sarıyer

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği'ne ait olan tatil mekanı Burç Beach Kilyos Sarıtepe Kampüsünde yer alıyor. 1400 metrekarelik güneşlenme terası, özel kumlu plajı ve temiz deniziyle özellikle genç kesimin uğrak tatil mekanı haline geliyor. Kite Board, Wind Surf gibi su sporu aktivitelerinin yer almasından mütevellit zamanınızı daha kıymetli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen Kiteboard Dünya Şampiyonası gibi aktivitelere de katılım sağlayabilirsiniz.

5- Kamos Beach Club, Kınalıada Ayazma Koyu

Şehirden Uzaklaşmak İsteyenlere: Gidebileceğiniz İstanbul Beach’leri90 metrelik plaja sahip Kamos Beach Club haftanın yedi günü hizmet veriyor. Harika doğası ve bakir kalmış yeşil alanları ile adeta görsel şölen yaşatıyor. Buraya Kınalıada iskelesinden yürüyerek ya da tekne servisleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca kafe-restoran, konser gibi hizmetleriyle de eğlence çeşitliliğinizi arttırabilirsiniz.

Perili Köşk Concept Hotel

  Butik Otel
 • Heybeliada /
 • Adalar /
 • İstanbul
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

6- Büyükada Prenses Koyu Plajı, Büyükada

Şehirden Uzaklaşmak İsteyenlere: Gidebileceğiniz İstanbul Beach’leriYerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Büyükada'da bulunan bu plaj saklı kalmış güzellikler arasında ve kesinlikle görülmeye değer. Büyükada içinden buraya ulaşmak için öncelikle Aşıklar Yolunu yürümeniz gerekiyor. 350 kişi kapasiteye sahip bu plajda restoran, büfe gibi hizmetler mevcut.

Hotel Prinkipos

  Otel
 • Büyükada /
 • Adalar /
 • İstanbul

Tesis Fiyatı

10 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

1749 TL

En Uygun Fiyata Git

7- Düşler Sahili, Burgazada

Şehirden Uzaklaşmak İsteyenlere: Gidebileceğiniz İstanbul Beach’leriİstanbul'un saklı kalmış plajlarından birisi de Düşler Sahili. İsminden yola çıkarak baktığımızda manzarası adeta düşler dünyasına daldırıyor insanı. Yapılı bir sahil olmasa da sakin denizi, yemyeşil huzurlu manzarası ile oksijen deposu olmasının yanı sıra yaz tatillerini sakince geçirebileceğiniz nadide alanlardan birisi aynı zamanda.

Prenset Pansiyon

  Pansiyon
 • Heybeliada /
 • Adalar /
 • İstanbul
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

3- Şile Aqua Beach Club, Şile

Şehirden Uzaklaşmak İsteyenlere: Gidebileceğiniz İstanbul Beach’leriUzunkum Plajında bulunan Aqua Beach Club oldukça büyük plajlardan biri. Şile'deki diğer bölgelere göre daha sakin olan bu plaj oldukça temiz. Denizi sıcak ve temiz. Plajın kumu ince yapısından dolayı rahatsız etmiyor, bu da tabi ki ekstra konfor sağlıyor diyebiliriz.

8- Saklıkoy Plajı, Şile

Şehirden Uzaklaşmak İsteyenlere: Gidebileceğiniz İstanbul Beach’leriEl değmemiş doğası, sakin, huzurlu manzarasıyla görenleri büyüleyen Saklıkoy plajı özellikle kafa dinlemeye gelmiş ziyaretçiler için biçilmiş kaftan. Denize sıfır tesisi ile tarihi bir geçmişe sahip olan koy, fay kırılması sonucu kayalardan meydana gelmiş. İstanbul'un dışında yer alan tesiste çardaklar, denize sıfır kuş bakışı manzara sahip kahvaltı alanları mevcut. Üç tarafı denizlerle çevrilmiş alan 14 bin metrekarelik alana kurulmuş. İster ailenizle ister arkadaşlarınızla tatil yapabileceğiniz temiz, sakin ve bir o kadar da eğlenebileceğiniz plajlar arasında yerini alıyor.

Villa Park Otel

  Butik Otel
 • Ağva /
 • Şile /
 • İstanbul
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)