Neredekal Çalışanlarından 22 Farklı Dizi Önerisi, Türkiye

Neredekal Çalışanlarından 22 Farklı Dizi Önerisi

5 Yorum

Faydalı Bilgiler Kübra Ulutaş

Neredekal Çalışanlarından 22 Farklı Dizi Önerisi
Hazır evde bol bol vaktimiz varken bir türlü başlayamadığınız ya da başlayıp da bitiremediğiniz dizilere el atmanın vakti gelmedi mi sizce de? Eğer cevabınız evet ise biz de sizinle aynı fikirle yola çıktık ve çalışanlarımızdan sizler için harika dizi önerileri derledik. Şimdi gelin, IMDb puanına göre sıraladığımız dizilerin konularına ufak bir göz atalım.

1 - Breaking Bad / IMDb: 9,5

breaking badFinaliyle bütün dünyada ses getiren bir yapım olan Breaking Bad, bir lisede kimya hocası olan Walter White'ın kanser olduğunu öğrenmesiyle değişen hayatını konu ediniyor. Hali hazırda maddi zorluklarla mücadele eden ailesinin, ölümünden sonra rahat bir hayat yaşaması için uyuşturucu işine bulaşan başarılı kimya öğretmenimiz izleyicilerin gönlünde taht kurmuş bir karakter. 5 sezon süren yapım Netflix'ten izlenebilmekte.

2 - True Detective / IMDb: 9

true detectiveŞimdiye kadar 3 sezon yayınlanmış olan True Detective, her sezon farklı bir davayı konu edinen Amerikan yapımı bir suç-drama dizisi. Her sezon gizemli kayıp ve cinayet vakalarının işlendiği seri, derin karakter analizleri ve eşsiz sinematografisi ile izleyenleri kendine hayran bırakıyor. HBO yapımı diziyi ise Digitürk üzerinden izlemeniz mümkün.

3 - The Office / IMDb: 8,9

the officeEmmy ve Altın Küre ödüllü dizi The Office'in, komedi dünyasında başı çektiğini anlatmamıza gerek yoktur diye düşünüyoruz? Aslında bir İngiliz yapımı olan dizi sonralarda Amerikan uyarlamasıyla ses getiren bir yapıma dönüşmüş. Bir kağıt şirketinin ofisinde geçen günlük olayların kara mizah tadında aktarılması serinin konusunu oluşturuyor.

4 - Stranger Things / IMDb: 8,8

stranger thingsHer ne kadar ilk bakışta 80'li yılların çocuk serilerini andırsa da paralel evreni konu alan bir bilimkurgu dizisi aslında Stranger Things. Çocuk oyuncuların harika performanslarıyla göz dolduran dizi, Netflix'in en popüler yapımları arasında. Will isimli bir çocuğun kaybolması paranormal olaylar zincirinin fitilini ateşlemekle kalmıyor aynı zamanda diziyi bir oturuşta bitirmenize de neden oluyor.

5 - Black Mirror / IMDb: 8,8

black mirrorTeknolojik gelişmelerin yaşadığımız çağa göre hızla artması ve toplum yapısının buna paralel olarak değişmesini konu edinen Black Mirror, dizi tarihinin kültleri arasına girmek üzere. Her bölümü ayrı bir film tadında olan seri modernleşen toplum içinde kalan birey tasvirleriyle antolojiye de göz kırpıyor. 2015 yılında Netflix tarafından satın alındığı için ulaşılması da oldukça kolay.

6 - Seinfeld / IMDb: 8,8

seinfeld90'lar sitcom furyasının en güzel örneklerinden birinde şimdi sıra. Komedyen olan Jerry Seinfeld ve arkadaşlarının günlük hayatlarındaki komik maceralarını konu alan dizi yayın hayatı boyunca onlarca ödül kazanmıştır. Seinfeld, sitcomlarla aram iyi değil diye düşünenlerin bu aleme adım atması için yerinde bir tercih.

7 - Dark / IMDb: 8,7

darkAlman yapımı olan dizi, adından da anlaşılacağı üzere kasvetli bir kasabada geçiyor. Bir çocuğun kaybolmasıyla başlayan olaylar farklı zaman çizgilerinde ilerliyor. Radyoaktif sızıntıların ve bazı fantastik olayların da konuya dahil olmasıyla adeta beyin yakan diziyi orijinal dilinde izlemenizi de özellikle tavsiye ederiz.

8 - This is Us / IMDb: 8,7

this is usİlk bakışta klasik bir aile draması gibi görünen dizi aslında ilerledikçe parçaları yerine oturan eğlence, hüzün ve entrikanın bir arada bulunduğu bir kurgu. Geçmiş ve şimdiki zaman arasında iki faklı zaman çizgisinde ilerliyor ve bu da diziye ayrı bir keyif katıyor. Evde çokça vakit geçirdiğimiz pandemi günlerinde keyfinizi yerine getirecek bir yapım.

9 - Sons of Anarchy / IMDb: 8,6

soaDizi, Sons of Anarchy isimli Kaliforniyalı bir motosiklet çetesini konu ediniyor. Çetedeki karakterlerin liderlik çatışmaları ve illegal işler çerçevesinde ilerleyen yapım güçlü aile bağlarını da konu edinmekte. FX yapımı olan dizi bütün sezonlarıyla beraber Netflix'te mevcut.

10 - Shameless / IMDb: 8,6

shamelessUçlarda yaşayan bir tuhaf aile Gallagher'ları anlatan dizi, adının aksine izlerken utancınızdan kıpkırmızı kesileceğiniz türden bir Amerikan rüyası örneği. Her şeye rağmen ayakta kalmayı ve bir arada olmayı başaran aile, Gallagher olmanın gururunu(!) harika oyunculuklarıyla ekrana yansıtmakta. Kimi zaman komik kimi zamansa hüzünlü bir akışa sahip yapımın bir de Türk uyarlaması mevcut.

11 - Dexter / IMDb: 8,6

dexterAynı isimli bir romandan uyarlanan dizi, bir olay yeri inceleme uzmanı olan Dexter'ın aslında kimsenin bilmediği gizli yaşamında bir seri katil olduğunu anlatıyor. Kesin suçlu olan insanları seçip onların peşine düşen Dexter'ın akıl hocasının ise üvey babası olması aslında her şeyi açıklar nitelikte.

12 - Mr.Robot / IMDb: 8,5

mr robotPsikolojik gerilim aşıklarını bu tarafa alalım ve hazırsanız sizi büyüleyici bir kurguyla tanıştıralım: Mr.Robot. Özellikle IT departmanımız tarafından ilgiyle takip edilen bu dizi; gündüzleri siber güvenlik uzmanı olan, geceleri ise adeta bir süper kahraman olan hackerımız Elliot'ın travmatik hayatından yola çıkıyor. Yapımda sık sık gerçek hayata ve ünlü markalara yapılan göndermeler görebilirsiniz.

13 - La Casa de Papel / IMDb: 8,4

la casa de papelBir suç dehasının kendinize "daha önce neden benim aklıma gelmedi" dedirtecek derecede kurguladığı bir soygunun hikayesi. Kağıt ev anlamına gelen La Casa de Papel, bir darphanenin ele geçirilmesiyle başlayan olayları konu ediniyor. Her bir karakterine ayrı ayrı tutulacağınız İspanyol yapımı diziyi yine orijinal dilinde izlemenizi tavsiye ederiz.

14 - Prison Break / IMDb: 8,3

prison breakYayınlandığı dönem bütün platformları kasıp kavuran dizi, Prison Break. Haksız yere idam mahkumu olan abisini hapisten kurtarmaya çalışan Michael'ın hikayesini izlediğimiz dizi 5 sezon sürmüştü. Neredekal çalışanlarının favorisi olan Prison Break, Netflix üzerinden izlenebilmekte.

15 - The Witcher / IMDb: 8,3

the witcherElfler, cüceler, insanlar, ejderhalar… Aradığınız bütün fantastik karakterleri bulabileceğiniz The Witcher, bir kitap serisinden uyarlama. Hatta dizisinden önce eşsiz grafiklere sahip bir video oyunu serisi bile yapılmış. Netflix'in en büyük bütçesine sahip yapımlarından biri olan seri, uzun yıllar oyunseverler tarafından merakla beklenmişti. Oyuncu seçimleri ile oyunseverleri bir miktar hayal kırıklığına uğratmış olsa da konu edindiği harika evren sizi içine çekecek.

16 - Homeland / IMDb: 8,3

homelandDizide, Irak'ta görevdeyken kaybolan bir deniz subayının öldü sanılması üzerine 8 yıl sonra ortaya çıkmasıyla başlayan olaylar El Kaide'ye kadar dayanıyor. Politik bir gerilim serisi olan Homeland, dünya çapında ilgi çeken konusu nedeniyle kısa sürede fenomen olmuş durumda. Merak uyandıran bu yapımı yine her derde deva Netflix'ten izleyebilirsiniz.

17 - Vis a Vis / IMDb: 8,3

vis a visSiz de İspanyolcanın suç dizilerine çok yakıştığı kanısındaysanız eğer bu dizi tam size göre. Vis a vis, sevdiği adam için suç işlemeyi göze alan bir kadın ve onun hapishanedeki sorunlarla dolu hayatını konu ediniyor. İzlerken sarı renge fazlasıyla doyacağınız seriyi Netflix'te bulabilirsiniz.

18 - Lucifer / IMDb: 8,2

luciferSeri, DC Comics'ten de aşina olduğumuz Cehennem Lordu Lucifer'ın, Los Angeles'ın renkli hayatına çekilmesiyle başlamakta. Bu renkli hayatın içinde bir bar işleten sevgili şeytanımız, dünyada aşkı bulur. Lucifer, aşık olduğu dedektif için polis departmanında işe başlar ve bir yandan da tekrar cehenneme dönmemek için büyük bir çaba sarf eder. Üstelik Lucifer'ın bu renkli cehennemini Netflix'ten izleyebilirsiniz.

19 - Unorthodox / IMDb: 8,1

unorthodox4 bölümden oluşan bu mini dizi başlangıçta distopik bir dünyayı andırsa da gerçek hayattan uyarlanmış bir yapım. Hasidik Yahudi cemiyetinden bir kadının kurmaya çalıştığı yeni hayatını ve eski hayatından kaçışını bütün çıplaklığıyla gözler önüne seren dizi aynı adlı kitaptan bir uyarlama. Tazecik çıkan bu seriyi Netflix'te bulmanız mümkün.

20 - The Affair / IMDb: 7,9

the affairSıradaki önerimiz Altın Küre ödüllü, drama ve gizem türünün başarılı bir örneği olan The Affair. İlişkiler üzerine derin bir dalış yapan yapım, aslında bir yasak aşk hikayesi üzerinden ilerliyor. Evliliğin sorunları ve ilişkilerin varoluş mücadelesi üzerine eğilen yapımda ilişki hikayeleri her bir karakterin gözünden faklı bir bakış açısıyla işlenmiş. İzlemek için başvurabileceğiniz adres ise tabi ki yine Netflix. <3

21 - You / IMDb: 7,8

youSaplantılı bir aşığın hikayesini konu eden Netflix yapımı You dizisinin aslında bir kitaptan uyarlama olduğunu eminiz ki birçoğunuz yeni öğreniyor. Evet, kitaplarından ve sevgilisinden ayrı kalamayan karakterimiz Joe, aslında bir roman karakteriymiş. Sosyal medya sayesinde sevdiği kızı her gün takip edip onun kalbini kazanan fakat daha sonra bunu bir saplantı haline getiren bir aşığın hikayesi tüylerinizi ürpertecek cinsten.

22 - Elite / IMDb: 7,6

eliteİspanya'nın oldukça zengin ailelerinin çocuklarının okuduğu bir lisede geçen entrika ve gizemden oluşan hikaye, sınıf farkını gözler önüne seren bir yapım. Sürükleyici yapısıyla bir oturuşta bitirebileceğiniz türden İspanyol yapımı diziyi Netflix aracılığı ile izleyebilirsiniz.
5 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
5
/

-

Son zamanlarda okuduğum en rahatlatıcı yazılardan. Bir an olsun gündemden uzaklaştırıcı bir etkisi oldu. Hemen tavsiyelerden bir tanesini değerlendireceğim. Elinize sağlık, teşekkürler.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Farklı bakış açıları olan diziler… Bence de iç karartıcı gündemden uzaklaşmak, eski güzel günleri bir an için hatırlamak için fırsat.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Lucifer çok sıkıcı .Bir iki bölüm izledikten sonra eşimi de beni de sıktı. Bilginiz olsun. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)
5
/

-

Bu dizilerden daha güzel diziler var bunlar ne ki? Bu listeye neden Narcos eklenmedi mesela.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Tavsiye ettiğiniz dizilerin geneli gerilim dolu ve çok eski.Şu ortamda daha neşeli,rahatylatıcı olamazmı idi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)