Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
İlginç Bilgiler
Ne Kadar İstanbullusun? (Test)

Ne Kadar İstanbullusun? (Test)

Paylaş
Aylin Subaşı  
Eklenme: 28 Mayıs 2021
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Ne Kadar İstanbullusun? (Test)
İki kıtanın yakasını bir araya getiren, 3 farklı imparatorluğa başkentlik yapmış kadim şehir İstanbul'un Fethi'nin 568. yılındayız! 5 asrı geçkin süredir yaşadığımız bu topraklara boşuna taşı toprağı altın şehir dememişler zira dünyada eşi benzeri yok desek yeridir. Her gelene de kucak açar ancak gerçek bir İstanbullu olmak için sadece burada yaşamak yetmez!

Hadi şimdi bugüne özel hazırladığımız bu testi çöz, gerçek bir İstanbullu nasıl olunur herkese göster. Sonuçları da yorumlarda bizimle paylaşmayı unutma. :)

Yorumlar

Mustafa 
29.05.2021
Sülaymaniye doğum hast doğdum fatih te büyüdüm evlendiğimden beri Ortaköy deyim ,Rahmetli ev sahibimiz biz çocukken(1960 1970) arası Eminönüne veya Kapalı çarşıya giderlerken İSTANBUL dan birşey lazımmı derdi,YAZIK ettiler güzel şehrimize selamlar teşekkürler
Ayşe Yılmaz 
29.05.2021
Bilmediğim şeyler olduğunu biliyordum ama böyle enteresan bilgiler güzeldi ;)
Akif Tatlısu 
29.05.2021
Bu test'i bir deneyin pişman olmazsınız... Sizi zihninizde bir İstanbul turuna çıkaracaktır...Zaten bunların çoğunu da bilmiyorsanız... Bu arada güzel şeyler bunlar. Teşekkür ederim neredekal.com ve Aylin Subaşı
Zafer doğan 
29.05.2021
İstanbul anlatmaya zaman yetmez, çok güzel test tekrarını rica ediyoruz....
Sertaç Bigün 
29.05.2021
Cok teşekkür ederim böyle bir test için bilgimiz tazelenmis oldu. İki yanlışım var 2 sinide hiç denk gelmemistim. Birine maymun katliamı dedim diğeri de örümcekler cikti. İyi varsınız ??
Daha fazla yorum gör