Mitolojinin Beşiği: Yunanistan, Haber - Duyuru

Mitolojinin Beşiği: Yunanistan

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Mitolojinin Beşiği: Yunanistan

Yunanistan, sadece dünyaca ünlü adalarıyla değil, tarihi değerleri ve kültürel renkleriyle de çok sayıda turisti kendine çekiyor.

Yunanistan'ı ziyaret etmek için kendinizce pek çok nedeniniz olabilir. Eğlencenin her türlüsünü yaşamak, tarihe doymak, Atina gibi Avrupa kültürünün temelinin atıldığı yerlerde gezmek, Ortaçağ'a ait en eski kalıntılarla örülü bir coğrafyaya şahitlik etmek ya da Ortodoks kiliselerinin en güzel örneklerini görmek için bu coğrafyayı ziyaret etmek istiyor olabilirsiniz. Her ne sebeple olursa olsun, bilmelisiniz ki Yunanistan sizi fazlasıyla tatmin edecek.

Osmanlı döneminden kalma eserlerin heybetinde etkileneceksiniz. Tarihin ve mitolojinin ortak ürünü olan Atina, Batı dünyasının en önemli Ortaçağ anıtı olan Akropolis, Athena'nın eski tapınağı, Erechtheion, Antik Agora ve Ulusal Arkeoloji Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Delphi, Delos, Olympia, Mystars, Meteora ve Vergine gibi arkeolojik ve kültürel alanlar, insanı hiç yaşamadığı Ortaçağ zamanlarına götürüyor ve hiç tanımadığı kültürlerle tanışma fırsatı sunuyor.

Haberin tamamı için: Hafta Sonu / 26 – 2 Ekim

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)