İstanbul'un Kasım Ayı Müzik Takviminden Seçmeceler, Faydalı Bilgiler

İstanbul'un Kasım Ayı Müzik Takviminden Seçmeceler

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

İstanbul'un Kasım Ayı Müzik Takviminden Seçmeceler

Kasım ayı müziğin sesine daha çok kulak vereceğimiz, ritimlere kendimizi daha çok bırakacağımız bir ay olacak. Dileyen caz melodilerinin olağanüstü vokaller ile yaptığı yolculuğa eşlik edecek, isteyen elektronik müzik ile bir hayli dans edecek, bazıları ise dünyaca ünlü bir starı binlerce kişi ile aynı anda izleyecek. Siz hangisini seçeceksiniz? İşte bizden öneriler...

Gigology Weekend, 8-9-10 Kasım @Babylon

"Hafta sonu perşembeden başlar!” mottosuyla yola çıkan Gigology Weekend, elektronik müzik dinleyicileri için Kasım ayının en iddialı etkinliği. Radiohead, Michael Jackson, Foster The People gibi gruplara yaptığı remixler ve EP’leri ile dünyanın takip ettiği Gigamesh, nu-disco ve deep house setleri ile bilinen DSKNNCT, 70’lerin disco müziğini sampling ile harmanlayıp kendi müzik dilini oluşturan ikili Tiger & Woods, Edwin Congreav (Foals) ve Jack Savidge (Friendly Fires) ikilisinin nu-disco ve house projesi olan, son yıllarda Londra müzik hayatına yön veren önemli isimlerden Deep Shit, Gigology Weekend’in öne çıkanları. Yesh! Me Lady, Biber vs. Style-ist ve Club Bangkok’un da performans sergileyeceği, hafta sonunu 3 geceye çıkaran, Babylon ve Babylon Lounge’da gerçekleşecek olan Gigology Weekend için biletlerinizi bir an önce alın.

Ornette, 10 Kasım @Ghetto

“Crazy” parçası ile yaz aylarında radyolarda sıkça duyduğumuz Ornette 10 Kasım’da Türk dinleyicilerine seslenecek. Genç caz sanatçısı, Alain Bashung, Peter Von Poehl and Arthur H. gibi müzik dünyasının önemli isimleri ile çalıştıktan sonra kendi solo albümünü çıkardı. Ornette’in duru sesi ve içinizi kıpırdatacak melodileri 10 Kasım gecesi Ghetto’da olacak.

Yo La Tengo, 10 Kasım @garajistanbul

1980’lerden günümüze dek yaptıkları sıra dışı müzik ile indie rock ve alternatif pop türlerine yeni bir yorum getiren Yo La Tengo ilk defa İstanbul’da! Yaptıkları 12 stüdyo albümünün yanı sıra coverları ile de tanınan grup özellikle "I Am Not Afraid of You and I Will Beat Your Ass" albümü ile müzik dünyasında büyük başarı elde etti. Seyircisi ile kurduğu sıcak diyalog ve enerjisi yüksek sahne performansı ile Yo La Tengo konseri kaçırılmaması gereken garajistanbul etkinlerinlerinden.

Elif Çağlar, 14 Kasım @garajistanbul

Cazın ülkemizdeki en yetenekli isimlerinden olan Elif Çağlar, tamamı İngilizce ve tüm söz ve müzikleri kendine ait olan M-U-S-I-C albümü ve birbirinden güzel yorumladığı cover parçaları ile garajistanbul sahnesinde olacak. Yakında ikinci albümünü çıkaracak olan Çağlar, şimdiye dek hem ülkemizde hem de yurt dışında pek çok projede yer aldı. Özellikle canlı performansları oldukça ses getiren cazın dahi kızı Elif Çağlar sizi sıra dışı bir müzik deneyimine davet ediyor.

Madeleine Peyroux, 16-17 Kasım @Salon İKSV

1996 yılında yayınlanan ilk albümü “Dreamland” dünya çapında 200 bin satan ve toplam 5 stüdyo albümüne sahip olan Amerikalı caz vokalisti Madeleine Peyroux 16-17 Kasım tarihlerinde Garanti Caz Yeşili etkinlikleri kapsamında Salon İKSV’de eşsiz bir performansa imza atacak. BBC’nin “En İyi Uluslararası Caz Sanatçısı” da dahil olmak üzere pek çok ödüle sahip sanatçı aynı zamanda Bob Dylan, The Beatles, Leonard Cohen gibi isimlerin şarkılarını da coverladı. Olağanüstü sesi ve içinize işleyecek melodileri ile Madeleine Peyroux konseri bu ayın en özel etkinliklerinden.

IAMX, 24 Kasım @Babylon

İngiliz trip-hop grubu Sneaker Pimps’in solisti Chris Corner’in solo projesi olan Berlin çıkışlı IAMX, izleyenleri kendine hayran bırakacak bir performans için yeniden İstanbul’da olacak. Kiss & Swallow, The Alternative, Kingdom of Welcome Addiction gibi eskimeyen albümlere sahip olan Corner, geçtiğimiz yıl çıkardığı son albümü Volatile Times ile yine adından fazlasıyla bahsettirmişti. Şarkılarında cinsellik, politika, din gibi tabu konuları aykırı şekilde işleyen müzisyen sıra dışı performansı ile bir kez daha Babylon’u sarsmaya geliyor.

Sting, 26 Kasım @Ataköy Atletizm Arena

Back to Bass turnesi kapsamında Türk dinleyicileri ile bir kez daha buluşacak olan Sting yine çok konuşulacak bir performansa imza atmaya hazırlanıyor. 2006 yılında İstanbul’da verdiği konserde 15 bin kişiyle buluşan müzisyen, sevilen şarkılarını yalnızca 5 enstrüman eşliğinde seslendirdiği Back to Bass turnesi ile yine binlerce kişiye seslenecek. Dünya çapında büyük yankı uyandıran bu yeni projesi ile Sting 26 Kasım’da Ataköy Atletizm Arena’da olacak.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)