Her Kadının Mutlaka Yapması Gereken 10 Seyahat Türü, Türkiye

Her Kadının Mutlaka Yapması Gereken 10 Seyahat Türü

4 Yorum

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Her Kadının Mutlaka Yapması Gereken 10 Seyahat Türü
Seyahat, kimi zaman bir tatilden ziyade, kişinin kendini bulma yolculuğu olarak tanımlanabilir. Çünkü bu iş, sadece gidilen yerde geçirilen süreyi kapsamıyor. Yol boyunca görülenler, öğrenilenler ve yaşanılanlar da kişinin benliğinde yer buluyor. Tesadüfler, aksilikler, fırsatlar, yeni insanlar, yeni tatlar ve yeni keşifler; hepsi de seyahat adı altında kazanılan deneyimlerin bütününü oluşturuyor. Çoğu kadın için seyahat, içsel bir yolculuğu temsil ediyor. Bir kadının kendi özünü bulması, kişiliğini şekillendirmesi ve daha kararlı bir yapıya bürünebilmesi için bu seyahat türlerini mutlaka tecrübesi etmesi gerekiyor.

1 – Kız Kıza Kaçamaklar

kız kıza tatilÖzellikle 20'li yaşlarda yapıldığı zaman, zihnin asla ve asla unutulmayacak hatıralar bölümünde yer buluyor. Nereye ve ne kadar süreli olduğu fark etmez. Önemli olan çok yakın, en yakın kız arkadaşlarınızın yanınızda olması. Birlikte eğlenmeyi, öğrenmeyi ve sorunların üstesinden gelmeyi öğrenmek için bu gerekli. Birbirinizi her daim kollayacağınız ve tıpkı birer ebeveyn gibi birbirinizi sahipleneceğiniz bir tecrübe olmalı bu.

2 – Romantik Rotalar

romantik tatilBilirsiniz, arkadaş ya da sevgili fark etmeksizin söylenen bir söz vardır; kişiyi en iyi tatilde tanırsın. Romantik rota deyince bizim aklımıza nedense ilk olarak Paris gelir. Belki biraz klişe olacak ama yanınızdaki kişiyi gerçekten hayatınıza almak isteyip istemediğiniz açısından bu seyahat bir hayli yol gösterici olacaktır. Birlikte el ele sokaklarda dolaşın, tatlı bir kafede oturup sohbet edin, görülmesi gereken yerleri birlikte keşfedin. Hem kendinizi hem karşınızdakini tanıyın.

3 – Macera Dolu Bir Safari

afrikada safariBu Afrika'da, vahşi hayvanların yaşam alanlarına doğru yapacağınız bir jeep safari ya da Sahra Çölü'nde bir çöl safarisi olabilir. Tek ya da arkadaşlarınızla olmasının da bir önemi yok. Sadece ömrü hayatınız boyunca çorak topraklarda bir safari yaptım diyebilin. Hayvanları ve onların doğal yaşam alanlarını görün. Bu sayede dünyanın ve evrenin büyüklüğüne inanacak, metropollerdeki apartman dairenizde, başucu lambanızı söndürüp uykuya dalarken, bu dünyanın içinde başka bir dünya olduğunun da bilincine varacaksınız.

4 – Mistik Temalı Bir Yolculuk

mistik tatilHangi dini inanca sahip olursanız olun, bazı yerler sahip oldukları ruhani atmosferi ile ruhunuzda derin izler bırakabilir. Dünya üzerinde doğaları ve mimarileri ile sizi sarıp sarmalayacak çok fazla yer var. Japonya, Tibet, Hindistan, Güney Amerika, Arabistan bu yerlerin başında geliyor mesela. Farklı yaşantılara ve farklı inançların yarattığı mucizelere şahit olduktan sonra, kendi değişiminize inanamayacaksınız.

5 – SPA Tatili

spa tatiliHer kadının kendini şımartmaya sonuna kadar hakkı var. Bir hafta sonunu sadece kendinize ayırın ve hiçbir şey düşünmeyin. Sadece zihninizi boşaltın ve rahatlayın. Hem bedeninizi hem de ruhunuzu yenileyin. Eğer bunu yılda birkaç kez ritüel haline dönüştürebilirseniz, daha hoşgörülü bir kimliğe büründüğünüzü fark edeceksiniz. Unutmayın, kendine bakan kadın mutlu kadındır.

6 – Doğada Kamp

kampDoğayla mücadele etmek herkesin harcı değil. Ancak bir kadının kendi sınırlarını keşfetmesi için bu gerekli. Hepimiz doğaya ve canlılara saygılıyız elbette ama bunun hangi ölçüde olduğunu bilebilmek için kendimizi bir süreliğine tabiatın kucağına bırakmak gerekiyor. Ayrıca teknolojiden ve insanlardan biraz uzaklaşmak, dış dünyadan izole olmak da insana gerçekten iyi geliyor. Çocukluğunuzda yapamadığınız şeyleri yapın. Ateşin başına geçin ve marşmelovlarınızı kızartırken birbirinize korkunç hikayeler anlatın.

7 – Ekstrem Deneyimler

ekstrem tatilNe kadar cesur olduğunuzu kendinize kanıtlamanın en güzel yollarından biri bu. Yamaç paraşütü, bungee jumping, rafting, sörf, snowboard, dalış, zipline, aklınıza gelebilecek tüm ekstrem sporlar buna dahil. Özellikle kendinize olan güveninizi bir nebze bile olsa yitirdiğinize inanıyorsanız bunu kesinlikle yapmalısınız.

8 – Uzun Bir Tren Yolculuğu

tren yolculuğuYaşadığınız keşmekeşten ne kadar uzaklaşabiliyorsanız o kadar uzun olsun bu yolculuk. İster yurt içinde yapın ister yurt dışında hiç fark etmez. Yapanlar bilir, tren yolculuğu oldukça zevkli bir iştir. Hatta gidilen yerin hiçbir önemi yoktur, sadece o trende vakit geçirmektir önemli olan. Tren yolculuğu öyle bir şeydir ki, hızla akıp giden manzaralar size zamanın ne kadar çabuk geçtiğini hatırlatır.

9 – Beyaz Kumlardan Turkuaz Renkli Sulara

beyaz kumlarSıradan bir deniz, kum, güneş tatilinden ziyade, farklı coğrafyalarda yer alan ve bizleri her daim cezbetmeyi başaran o bembeyaz kumların dünyasına gidin. Maldivler, Tayland, Zanzibar, Mauritius, Karayipler, Bahamalar ya da Hawaii, hepsi de turkuaz rengindeki suları, mercan resifleri ile büyülü bir dünyaya davet ediyor sizleri. Bu tür bir seyahat, çoğu kadının en büyük hayallerinden biri. Dolayısıyla bir hayalinizin daha gerçekleştiğinin haklı gururunu yaşamış olacaksınız.

10 – Tek Başına Seyahat

tek başına seyahat etmekBunu bilerek sona sakladık. Yazının başında yapmış olduğumuz seyahat tarifini şimdi tek başına seyahat için uyarlayabiliriz. Tüm bu sıraladığımız maddelerin hepsini topladığınızda, her şeyi öğrenebileceğiniz tek seyahat, tek başına çıkılandır. Kendini bulma, macera, serüven, dinginlik, her şey… Tek başına seyahate çıkan her kadın, kendi benliğini bulan kadındır.
4 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
4
/

-

Hepsi çok güzel ama ülkemizde kaç kadın bunları yapabilir? Sayılı bir kesim maalesef.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Hepsini yapmışım. Doğadaki kalmış. Ona da kendim gibi doğasever bir arkadaş arıyorum.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Ben yeni başlayanlardanım. Doğa ve safariye arkadaş olabilirim…

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Doğada takılmak istiyorum ben de. Peace.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)