Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Paylaş
Sevgi Özdil  
Eklenme: 04 Nisan 2016
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri
Tatil ve seyahat sektörünün gelişmesi açısından büyük önem taşıyan erken rezervasyon, otobüs ve uçak biletlerinde fiyat avantajı yakalanması anlamına geliyor. Elbette bunun için genel olarak otellerin yaptığı kampanyaları, bilet fiyatlarını ve diğer detayları takip etmek gerekiyor. Hatta otellerin web sayfalarından ya da sosyal ağ profillerinden ayrıntılara erişmek de gayet mantıklı bir çözüm.

Erken Rezervasyon Nedir?

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Erken rezervasyon tatil aslında isminden de rahatlıkla anlaşılabildiği gibi herhangi bir seyahat ya da tatilin planını önceden yapmak anlamına geliyor. Doğal olarak planlamayı önceden yapmak hem ekonomi hem de diğer alanlarda bir dizi avantaj sunuyor. Erken rezervasyonlardaki cazip ödeme seçenekleri, otel fiyatlarının %30-%40 civarında daha ekonomik olmasını sağlıyor. Bu da tabii ki daha ekonomik tatil anlamına geliyor. Yani diğer bir deyişle tatile ayırdığınız bütçeyi daha etkin kullanmanızı sağlıyor. Peki ama erken rezervasyon 2022 seçenekleri arasında neler var? Tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Erken Rezervasyon Ne Zaman Başlıyor?

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Erken rezervasyon dönemi diye de geçen dönem aslında Kasım - Aralık’tan başlayıp yaz sezonunun başlamasına yakın tarihlere kadar devam ediyor. Dolayısıyla bu tarihler arasında araştırma yapıp size en uygun olan planlamayı yapabilirsiniz.

En Uygun Erken Rezervasyon Dönemleri Ne Zaman?

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

En çok ege ve akdeniz bölgelerindeki sahil kenarı tatil beldelerine olan erken rezervasyon talebi, sayesinde elverişli kıyılar ve onca doğal güzellikler içinde pek çok etkinlik ve aktivite yapmaya imkân tanıyor. Ayrıca keşfedilmeye değer onca kültürel ve tarihi noktaları da gezip görmenizi sağlıyor. En güzel yaz sezonu gidebileceğiniz bu tatil bölgelerini keşfetmek ve sayısız aktivite imkanından yararlanmak için erken rezervasyon ve tatil planlarınızı en uygun Ekim-Kasım gibi sonbahar aylarında yaptırabilirsiniz.

Erken Rezervasyon İndirim ve Fırsatları Neler?

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Erken rezervasyonun tatilciler için iki önemli avantajı bulunuyor. İlki hiç şüphesiz ekonomik olarak güzel fırsatlar sunması. Erken rezervasyon yaptırarak birçok işletmede indirimli fiyatlara konaklayabilirsiniz. İkinci avantajı ise tatilinizi önceden planlamanızı kolaylaştırması; eğer tatiliniz için nereye gitmek istediğiniz konusunda kararsızsanız, bazı bölgeler erken rezervasyon fırsatlarıyla gönlünüzü çalabilir. Erken rezervasyon imkanları sayesinde tatilinizi oldukça hesaplı ve planlı bir hale getirebilirsiniz. Lüks, havuzlu, denize özel kıyısı olan ve spor salonu, masaj odası, sauna gibi tesislerle hizmet veren otellerden veya samimi, şirin ve huzurlu işletmelerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Erken rezervasyon döneminde haziran ve temmuz için sonbahar aylarında rezervasyon yaptırırsanız, tesis özelliklerine göre değişiklik gösteren %5 ile %50 arası indirim imkanlarından yararlanabilirsiniz.

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

2023 erken rezervasyon fırsatları arasında genel bir gezintiye çıkmadan önce aslında en popüler bölgeleri de listelemek gerekiyor. Hazırsanız, başlıyoruz.

1- Alanya, Antalya

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Akdeniz Bölgemizin gözde tatil rotası Alanya, Antalya iline bağlı, adeta cennetten bir parça sözünün karşılığı olan bir ilçemiz. Toros Dağları'nın ve Akdeniz'in muhteşem mavisinin arasında bulunan ilçe, her yıl binlerce turisti ağırlamaya devam ediyor. Konumu itibariyle her çağda değerini korumayı başarmış, günümüzdeyse Antalya'nın en büyük ekonomik geliri olan turizm sektörü için önemli bir bölge olmayı da sürdürüyor. Alanya Tatili tarihin, kültürün, doğanın ve eğlencenin tek bir adreste buluştuğu bir ilçe olarak düşünülebilir. Vaktinizi nelere ayırmak istediğinize göre tatilinizi şekillendirebilirsiniz. Doğal güzellikleriyle, plajlarıyla ve tarihi ruhuyla Alanya, tam anlamıyla bir tatil noktası. Sunduğu birbirinden güzel manzaraları ve aktivite imkanlarını keşfetmek isterseniz, Alanya erken rezervasyon imkanlarından yararlanarak tatilinizi planlamanızın şimdi tam zamanı. Yapılacak aktiviteler arasından hem kendinize uygun olanı seçebilmeniz, hem de genel bir bilgi sahibi olabilmeniz amacıyla Alanya gezilecek yerler ve Alanya yapılacak aktiviteler safyalarına bakabilirsiniz..

2- Alaçatı, İzmir

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Tarihiyle Ege Denizi'ni kucaklayan Alaçatı, İzmir'in Çeşme ilçesinin vazgeçilmez tatil rotalarından. Eğer eğlenceli ve sosyal bir tatil yapmak istiyorsanız beach club seçenekleri ve gece hayatının aktifliğiyle sizin için uygun tatil rotası olabilir. Üzülerek söyleyebiliriz ki kültürel ve tarihsel yoğunluğu birinci planda tutan tatilciler için Alaçatı pek bir şey vaat etmeyebilir. Tarihi sokakları çok fazla işletme ile dolduğu için gece hayatı ve eğlenceye önem verenler için daha doğru bir tercih olacaktır.

Elbette eğlence ve sosyallik isteyenleri tatmin edebilecek, kaliteli mekanlara da sahip. Ayrıca bu durum Alaçatı'nın hala en gözde tatil bölgelerimizden olduğu gerçeğini asla değiştirmiyor; sadece tarihi ruhunu biraz daha koruyabilmiş olmasını dilerdik. Eski Rum evlerinin kendine has mimarilerini inceleyebilir, dar sokaklarında yürüyüşler yapabilir ve benzersiz deniz manzaraları eşliğinde yüzebilirsiniz. Alaçatı bu açıdan bakıldığında bir tatil kaçamağı için hala güzel bir seçenek. Eğer siz de Alaçatı'yı keşfedip sunduğu imkanlardan yararlanmak isterseniz Alaçatı erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak eğlenceli bir tatile şimdiden ilk adımınızı atabilirsiniz.

3- Ayvalık, Balıkesir

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

O meşhur Ayvalık tostunu sevmeyen yoktur. Peki bu muhteşem Ayvalık lezzetinin çıkış noktasını hiç ziyaret ettiniz mi? Rahatlıkla söyleyebiliriz ki tostunun damakta bıraktığı tadı, Ayvalık lezzetlerinin bıraktığı hazzı bölgenin kendisi de kalbinizde bırakabilir. Kuzey Ege ve Balıkesir'in en popüler beldelerinden Ayvalık, eski Rum evleri, masmavi deniz manzaraları ve zeytin bahçeleriyle her yıl yüzbinlerce turisti ağırlamaya devam ediyor. Yaz akşamlarının serin rüzgarlarla gelen o unutulmaz atmosfer Ayvalık'ta bir başka. "Ne güzel esti" sözünü de gerçekten bir başka söyletiyor insana. Plajlarında gün boyu yüzebileceğiniz, rakı-balık keyfini dibine kadar sürebileceğiniz ve kendinizi tam anlamıyla bir tatilde hissedebileceğiniz beldeyi keşfetmek için Ayvalık erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmanın tam da zamanı!

4- Bodrum, Muğla

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Ülkemizin herkes tarafından bilinen en ünlü tatil bölgelerinden birini sorsak, Bodrum kesinlikle ilk üç sırada yer alır. Sadece ülkemizde değil yabancı ülkelerde de konuşulan Bodrum, her yaz sezonunda milyonlarca turisti ağırlamaya devam ediyor. Coğrafi konumu sayesinde manzarasıyla yürekleri dolduran çeşitli koylara sahip olması da büyük bir artı. Ayrıca eğlence mekanları, konseptleri ve işletmeleri de kendine has oluyor. Yanı kısacası Bodrum'un bir ruhu var. Eğer siz de bir Bodrum tatili yapmak isterseniz Bodrum erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bodrum erken rezervasyon seçenekleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bodrum yaz tatil sezonunuzu dolu geçirmenize olanak sunan aktivitelerle dolu. Bir yaz tatilinden beklenebilecek neredeyse her şeyi ziyaretçilerine sunuyor. Dilerseniz önce Bodrum'da Gezilecek Yerler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

5- Çeşme, İzmir

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Türkiye'nin turizm açısından tanınmasına en fazla etki eden tatil noktalarını sorsak, Çeşme cevabını rahatlıkla duyabiliriz. Ülkemizin sahip olduğu tüm coğrafi güzellikleri bir arada barındıran bu tatlı belde, yaz sezonlarında bir kalabalık oluyor ki iğne atsak yere düşmez. Milyonlarca yerli ve yabancı turistin bir numaralı tatil rotası olması, özellikle Alaçatı gibi tatil beldelerine de yakınlığı ve yapılacak bir sürü aktiviteye sahip olması nedeniyle yıllardır tercih ediliyor. Koyları, plajları ve denizinin temizliğiyle unutulmaz dakikalar geçireceğiniz bir tatil için Çeşme erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

6- Fethiye, Muğla

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Muğla'nın cenneti andıran ilçeleri saymakla bitmiyor fakat Fethiye'ye özel bir ilgi göstermek gerek. Gerek doğal güzellikleri gerekse sunduğu aktivite ve konaklama imkanları sayesinde her sezon milyonlarca turisti ağırlamaya devam ediyor. Güzellikleri gerçekten de görülmesi gereken niteliklere sahip. Berrak, masmavi denizi, upuzun yumuşak kumlu plajları, içinize işleyen yaz güneşi ve ilçeyi sarıp sarmalayan yeşil alanlar. Fethiye'yi sahip olduğu konuma getiren tüm özelliklerin bunlar olduğu sanılsa da, sahip olduğu köklü tarihi de unutmamak gerek. Fethiye çevresindeki antik kentlerde ve kalıntılarda da bu atmosferi rahatlıkla hissedebilir, antik çağa kadar dayanan tarihine şahit olabilirsiniz. Eğer tüm yılın yorgunluğunu atmak için bir yaz tatili planlıyorsanız, Fethiye erken rezervasyon fırsatları için şimdi tam zamanı.

7- Kaş, Antalya

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Antalya ilimizin en batısında yer alan tatil ilçesi Kaş, doğa manzaralarıyla ziyaretçilerini büyüleyen bir aktivite cenneti. Köklü tarihi ve tatil avantajlarıyla Akdeniz bölgesinin en fazla ziyaret edilen yerlerinden biri olmasına hiç şaşmamalı. Zaten Kaş'ta yer alan çoğu antik kentin de UNESCO tarafından koruma altına alındığını belirtelim. Kaş, tarihe ilgi duymayanları bile atmosferiyle ve yapısıyla etkilemeyi başarıyor. Berrak denizi ve büyüleyici koylarıyla farklı bir yaz deneyimi. Siz de Kaş'ı ve tüm sunduklarını keşfetmek isterseniz tatiliniz için Kaş erken rezervasyon fırsatları ile şimdiden kaçırılmayacak avantajlarla dolu.

Kaş, tam bir aktivite bölgesi. Dalış, trekking, kamp, piknik ve yamaç paraşütüyse bunlardan sadece bazıları. Dilerseniz Kaş tatilinizde yapabileceğiniz başlıca aktivitelere şöyle bir göz atmadan önce Kaş'ta Yapılacak Aktiviteler listemizi detaylıca bu yazımızda okuyabilirsiniz.

8- Marmaris, Muğla

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Marmaris Gezilecek Yerler ve yapılabilecek aktiviteler bakımından oldukça zengin bir ilçemiz. Sezon boyunca milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Kaliteli restoranları ve konaklama seçenekleriyle ziyaretçilerini memnun ederken, doğal güzellikleri ve atmosferiyle de kendine özel bir yer ediniyor. Eğer siz de tüm güzellikleriyle Marmaris'i keşfetmek isterseniz, ''Nerede kalacağım?'' sorunuza Marmaris erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak cevap bulabilirsiniz.

Marmaris TatiliRezervasyon yaptığınız tarihlerde Marmaris'te eğlenceli bir gece hayatı, çeşitli konaklama seçenekleri ve farklı aktivite imkanları olsa da küçük bir ilçe olduğunu söylemeliyiz. Bu yüzden bahsettiğimiz bazı noktalar Marmaris'e yakın komşu bölgelerde yer alıyor. Bu bölgelere seyahat ederken araba kiralamanızı öneririz çünkü yolların manzaraları birbirinden güzel ve çeşitli seyir noktaları bulunuyor. Yolculuğunuza keyifli bir mola verme ve benzersiz fotoğraflar çekme şansınız var. Marmaris Tatilinizde bölgede ve çevresinde gezilebilecek yerleri Marmaris Gezi Rehberi'mizden inceleyebilir, şöyle bir göz atalım derseniz başlıca yerleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

9- Datça, Muğla

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Muğla, ülkemizin en turistik noktalarından biri. Dolayısıyla yaz sezonunun açılmasıyla birlikte hem yerli hem de yabancı turistler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Muğla denildiğinde akla ilk olarak Fethiye, Marmaris, Bodrum, Datça ve Dalaman geliyor. Ancak bölge aslında oldukça geniş ve çok farklı noktalarda sessiz sakin koylar da var. Datça erken rezervasyon otellerinde yapacağınız tatil sırasında yapabileceğiniz bir çok seçenek var. Kağırcak Koyu, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı olan bölgedeki huzurlu ve sakin konumlardan biri. Her ne kadar yolu taşlık olsa da özel aracınızla bu koya rahatça ulaşabilirsiniz. Önümüzde tertemiz bir deniz ve arkanızda ise orman kalıyor. Plaj ve deniz taşlık olduğu için deniz ayakkabısı giymenizde yarar var.

Bördübet Koyu, yolların virajlı olması nedeniyle pek de tercih edilmiyor. İşte bu sebeple sessiz sedasız zaman geçirmek ve kafa dinlemek isteyenler için ideal. Kumlubük Koyu, Amos Koyu ve Antik Kenti’ne yakın bir konumda olan Kumlubük, bölgede işletme ve tesislerin kısıtlı olanaklar sunduğu koy. Dolayısıyla yiyecek içeceklerinizle gitmenizde yarar var. Armelia Koyu, Muğla’nın belki de en güzel koylarından biri. Fakat karadan ulaşım yok. Dolayısıyla sabah saatlerinde kalkan günübirlik turlarla bu koya ulaşabilir ve harika bir gün geçirebilirsiniz. Haydar Koyu, doğrudan karadan ulaşım sağlayabileceğiniz turkuaz renkli tertemiz ve sığ bir deniz. Aslında bu sebeple Salda Gölü’ne de benzetiliyor. Özellikle kamp yapan ve karavanla gezintiye çıkanların meşhur durak noktalarından biri olduğunu da belirtmek gerekiyor.

10- Kemer, Antalya

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Kemer, Antalya’ya özel araçla yalnızca 30 dakika mesafede olan muhteşem bir turizm merkezi. Bölgeyi keşfe çıkarak muhteşem manzaralar görebilir; plajlarda yüzerek bolca eğlenebilirsiniz. Kemer erken rezervasyon tatiliniz boyunca aşağıdaki yerleri görebilrisiniz. Kemer merkeze yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesindeki Ayışığı Plajı, palmiye ağaçlarının gölgelik yaptığı harika bir yer. Ama tabii biraz ufak olduğu için sabahın erken saatlerinde buraya gitmek gerekiyor. Phaselis Antik Kenti’nin hemen yanında yer alan en meşhur koylardan biri olan Phaselis Koyu, yüzerken size muhteşem bir manzara sunuyor. Olympos Antik Kenti, Antalya’da ziyaret edilebilecek en meşhur ve güzel noktalardan biri. Özellikle tarih meraklıları için büyük önem arz eden bu antik kentte Helenistik döneme ait birçok yapı bulunuyor. Ek olarak Roma İmparatoru Markus Aurellius adına yapılan heykel kaidesini de görmek gerekiyor. Göynük Kanyonu, Antalya’da yürüyüş ve kanyon geçişiyle popülerleşen bir yer. Özellikle orman, dağ ve bayır yürüyüşlerine yeni başlayanlar için kullanılabilecek bir rota. Burada aynı zamanda rafting, paintball ve safari turları gibi etkinlikler de var. Toros Dağları, Kemer’de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda geliyor. Günübirlik safari turlarıyla keşfe çıkabilirsiniz. Rehber eşliğinde bu bölgeyi gezerek oldukça fazla şey öğrenebilirsiniz.

11- Side, Antalya

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Bol güneşli bir tatille birlikte gezi planları da yapıyorsanız Antalya Side, Akdeniz kıyılarında en ilgi çekici noktalardan biri. Hem yerli hem de yabancı turistlerin gözdesi olan Side, plajların yanı sıra aslında tarihin arka odası olarak da görülüyor. Çünkü burada Athena Tapınağı ve Roma Tiyatrosu yer alıyor. Ayrıca Side Müzesi’ne de zaman ayırabilir ve buradaki kalıntıları da görebilirsiniz.

Side erken rezervasyon otellerinde gezip görebileceğiniz yerlerin başında Apollon Tapınağı yer alıyor elbette. Bunun yanı sıra zaten bölgede Side Anfi Tiyatrosu ve Side Antik Kenti kalıntıları da bulunuyor. Aspendos Köprüsü, Roma döneminden kalma, Köprüçay nehri üzerinden geçen 9 kemerli Eurymedon Köprüsü'nün temelleri üzerine yapılmış bir köprü. Dolayısıyla mazisi oldukça fazla. Vespasianus Çeşmesi, Side’nin sembolik halini alan bu çeşme, agoranın batı ucunda bulunuyor. Çeşme, Roma İmparatoru operator Caesar Vespasianus Augustus’un adını taşıyor ve mimari açıdan hem Roma hem de Helenistik mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak dikkat çekiyor. Side’de gezilip görülecek yerler arasında bir de Side Sualtı Müzesi yer alıyor. Türkiye’nin ilk sualtı müzesi gerçekten görülmeye değer. Bunlara ek olarak Side’nin birçok farklı bölgesinde çeşitli plajlar bulunuyor. Çolaklı Halk Plajı, Evrenseki Plajı, Çamiçi Halk Plajı ve Kızılağaç Halk Plajı da listenin ilk sıralarında yer alıyor.

12- Kuşadası, Aydın

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Aydın’ın popüler ilçelerinden biri olan Kuşadası erken rezervasyon fırsatları açısından önemli lokasyonlar arasında. Kuzeyinde İzmir-Selçuk, doğu ve güneyinde ise Aydın-Söke yer alıyor. Sahil şeridine çıkıldığında ise karadan ulaşımı olan Güvercinada görülebiliyor. Kuşadası’nın tarihi noktalarından biri olan Kaleiçi de gezmek isteyenler için epey uygun. Özellikle yaz aylarında bu bölgeye gidecek olan kişiler listeye Kadınlar Plajı ve Uzun Plaj’ı dahil edebilirler. Kuşadası Milli Parkı, Söke ile Kuşadası arasında yer alıyor. Toplamda 200’ü aşkın kuş türünün bulunduğu milli park, hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Zeus Mağarası, Dilek Yarımadası’nın giriş kısmındaki bu mağara, yaz-kış aynı sıcaklıkta kalan ve mitolojik öyküsü olan bir mağara. Mutlaka ziyaret etmekte yarar var. Kadınlar Plajı, Davutlar ve Kadınlar Plajı aslında en fazla denize girilen yerler listesinde ilk sırada yer alıyor. Sezonda çok kalabalık olabiliyor, bu sebeple erken saatlerde gitmekte yarar var.

13- Didim, Aydın

En Popüler Erken Rezervasyon Bölgeleri

Ege Bölgesi’nin meşhur noktalarından biri de Didim elbette. Erken rezervasyon fırsatları ile öne çıkan Didim uzun sahil şeridi, kumsal ve plajlarıyla ünlü bu bölge, tarih meraklılarının ilgisini çeken çeşitli rotalar da sunuyor. Mesela Didyma Antik Kenti, Apollon Tapınağı, Milet Antik Kenti ve Milet Tiyatrosu meşhur gezilecek yerler arasında. Faustina Hamamı, Milet Tiyatrosu’na çok yakın bir konumda olan bu hamam aslında Roma İmparatoru Marcus Aurelius’un istediği üzerine eşi Faustina adına inşa edilmiş. Milet İlyas Bey Külliyesi, Milet Antik Kenti sınırları içerisinde yer alan diğer bir yapı ise 1404 yılında inşa edilen bu külliye. kesinlikle görülmeye değer. Didim’de bir dizi plaj da var elbette. Altınkum Plajı, Akbük Plajı, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu ve Akkum Sağtur Plajı en çok bilinen ve tercih edilenler arasında.

Genel hatlarıyla bakıldığında erken rezervasyon imkanları oldukça fazla. Uygun fiyat ve önceden planlama bu rezervasyon sisteminin iki önemli detayı. Fakat az önce de bahsettiğimiz gibi arka planda aslında sunulan çok fazla ayrıntı var. Erken otel rezervasyonu yaptırmak isteyenler erken rezervasyon otelleri sayfasına göz atabilirler. Daha unutulmaz ve özel bir tatil içinse Kasım - Aralık aylarında faydalanabileceğiniz Erken Rezervasyon Villa fırsatlarına göz atabilir size uygun villaları tercih edebilirsiniz.

Giriş
02.04.23
Çıkış
03.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

Yorumlar

ÖMÜR ALTUNÇİZME 
01.04.2021
Allahaşkına Rize ayderin artık cılkı çıktı,beton dolu ve komple araplara hitap ediyor