Doğanın Kucağında Yaşamak İsteyenlere İlham Olacak Evler, Türkiye

Doğanın Kucağında Yaşamak İsteyenlere İlham Olacak Evler

2 Yorum

Rota Önerileri Sevgi Özdil

Doğanın Kucağında Yaşamak İsteyenlere İlham Olacak Evler
Herkesin zaman zaman yaşadığı yerden, insanlardan sıkılıp tek başına kaçıp gidesi gelmektedir. Doğa ile baş başa kimseciklerin olmadığı yerlere. İşte bunu düşünen ve hayata geçiren insanların yaşadığı yerlere, evlere tanıklık edeceğiz bu yazımızda. Sadece doğanın kucağında, bir başına yaşamak isteyen insanların hayalini kurduğu evlere davet ediyoruz sizi.

1 - Garnet - Montana / ABD

Garnet - MontanaAslında burası eskiden oldukça hareketli bir şehir olup birçok kişiye ev sahipliği yapıyordu. Günümüzde ise insanlar burayı tamamen terk etmiş durumda. Bu hayalet şehirde sadece doğanın kucağında olmak isteyen birinin evi gözümüze çarpıyor.

2 - Eilean Donan - Loch Duich / İskoçya

Eilean Donan - Loch DuichKuzey İskoçya'da bulunan Eilean Donan adasında yer alan bu bina emekli bir subay tarafından restore edildi. Restorasyondan sonra da subay bu binada yaşamıştır.

3 - Bajina Basta - Belgrad / Sırbistan

Bajina Basta - BelgradPsikolojide su ve denize olan özlem ya da su kenarında yaşamak isteği anne karnındaki güven ve huzur ortamına işaret eder. Bu binanın sahibi de sanırız ki huzuru burada bulmuş.

4 - Buckinghamshire / İngiltere

BuckinghamshireYemyeşil bir doğa içerisinde sadece kuş seslerinin yaşayanlara hayatın devam ettiğini hatırlatan bir ortam. Gürültüden ve insan kalabalığından çok çok uzaklarda bir ev.

5 - Funes - Dolomites Dağları / İtalya

Funes - Dolomites DağlarıYüksek dağlarla çevri bir bölgede vahşi yaşamdan başka hiç kimsenin olmadığı ıssız topraklardaki bu ev sanki bizleri çağıyor yanına.

6 - Hafnarfjordur / İzlanda

Hafnarfjordur-İzlandaUçsuz bucaksız bir ovanın ortasında yer alan bu evin bir tarafı masmavi bir denize bakarken bir tarafı yeşil bir ovaya kucak açıyor.

7 - Hobbit Evleri / Yeni Zelanda

 Hobbit Evleri“'Yüzüklerin Efendisi”' ve “'Hobbit”' filmlerinden tanıdığımız bu evler filmin platosundan. Yeni Zelanda'nın kuzeyindeki, 6 bin nüfuslu Matamata kasabası yakınındaki açık hava stüdyosu; Yeni Zelandalı Russell Alexander'ın 48 dekarlık alana sahip çiftliği. Vadinin kuytusundaki alana serpiştirilen Hobbit mağara evleri, masalsı bacalı kulübeler, yel değirmeni ve yeşillikler adeta tası tarağı toplayıp böyle bir yerde yaşamalı dedirten cinsten.

8 - Katskhi - Chiatura / Gürcistan

Katskhi - ChiaturaAnlaşılan bu evin sahibi yalnızlığa herkesten daha çok ihtiyacı olan biriymiş.

9 - Westman ve Faroe Adaları / İzlanda

Westman ve Faroe AdalarıTek bir ışık komşusu bana bu hayatta yeter diyen kişilerin yeşillikler arasında huzur buldukları sakin evleri.

10 - Bakkasel - Oxnadal / İzlanda

Bakkasel - OxnadalKış aylarında her yer nasıl bu kadar kar örtüsü ile kaplanıp bembeyaz oluyorsa, baharda da karlar eriyip havalar ısınmaya başladığında etraf göz alabildiğine yemyeşil bir doğa ile sarıp sarmalanıyor.

11 - Mont - Tremblant - Quebec / Kanada

Tremblant- OxnadalŞehrin kalabalığından, koşuşturmacasından, trafiğinden, gürültüsünden, bina yığınlarından ve kirli havasından nefes alamayanların hayalini kurduğu bir doğa ve o doğanın içerisinde bir ev.

Bonus: Kaçkar Dağları - Karadeniz / Türkiye

Kaçkar dağlarıDoğanın kucağında huzur bulmak ve yaşamak için çok uzak diyarlara gitmenize hiç gerek yok. Yeşili, tertemiz havası ve huzur dolu ortamı ile Kaçkarlar ve Karadeniz sizi bekliyor.
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

İnanın bizim ülkemizdeki güzellikler onlara on basar... Çok gezmiş biri olarak yorumum bu.

  • Faydalı buldum (3)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

Harika tek kelimeyle.

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)