Bursa'nın En İyi Kahvaltı Mekanları

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Gülnur Sağlam

Bursa'nın En İyi Kahvaltı Mekanları
Bursa yemyeşil doğayla şehir hayatını bir arada sunan nadir kentlerden biri. Doğal güzellikleri ve tarihi yapısıyla dikkat çeken şehir, ziyaretçilerine her alan doyurucu seçenekler sunuyor. Bursa'ya hangi nedenle giderseniz gidin, daima ihtiyaç duyacağınız şeylerin başında yemek mekanları geliyor. Şehirde lezzeti, manzarası ve hizmet kalitesiyle ön plana çıkan pek çok kahvaltı mekanı mevcut. Bursa'da doyurucu bir kahvaltı ile güne başlamak isteyenler için Bursa'nın en iyi kahvaltı mekanlarını listeledik.

Şehri Gören Manzaraya Karşı: Zevk-i Safa

Bursa denilince akla ilk gelen yerlerden biri Uludağ. Rotanızı önceden belirleyip Uludağ'a gitmek için hazırlandıysanız kahvaltı için yol üstünde olan bu mekanı tercih edebilirsiniz. Zevk-i Safa, Uludağ yolu üzerinde yer alan ve mis gibi dağ havası eşliğinde kahvaltı yapma imkanı sunan bir mekan. Açık büfe kahvaltı seçeneği sunan bu mekanda kahvaltı yaparken aynı zamanda tüm şehri seyre dalabilirsiniz. Dilerseniz Zevk-i Safa'da köy kahvaltısını tercih edebilir, görsel bir şölen tadında güne başlayabilirsiniz. Keyifli bir konaklama için Uludağ Otelleri listemizi de inceleyebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

01 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

950 TL

En Uygun Fiyata Git

Bursa'nın Arka Bahçesi: Derebahçe Restoran

Bursa'nın En İyi Kahvaltı MekanlarıBurası Bursa'nın arka bahçesi olarak nitelendirilen Dobruca'da yer alan keyifli bir restoran. Kahvaltısıyla meşhur olan Derebahçe Restoran'da öğle ve akşam yemeği de servis ediliyor. Yemyeşil bir alanda güne başlama imkanı sunan Derebahçe Restoran aynı zamanda mis gibi bir havaya sahip. Kahvaltınızı yaparken etrafınızda şırıl şırıl akan bir dere de size eşlik ediyor. Özellikle pazar günleri yoğun talep gören bu mekanın gözlemesinin oldukça meşhur olduğunu söylemeden edemeyiz.

Tarihi Bir Mekan Arayanlar İçin: Tarihi Hünkar Köşkü

Bursa Yıldırım Belediyesi'ne ait olan bu mekanın tarihi yapısını ortamdan anlamanız mümkün. Nostaljik bir alanda güne başlamak isteyenler için Tarihi Hünkar Köşkü harika bir alternatif olabilir. Burası tarihi öneminden dolayı Yıldırım Belediyesi tarafından koruma altına alınmış. Bursa'ya hakim bir alanda konumlanan Tarihi Hünkar Köşkü'nde kahvaltı yaptıktan sonra ufak bir müze gezintisi de yapmanız mümkün. Hafta sonuna özel indirim uygulayan Tarihi Hünkar Köşkü'nde uygun fiyatlı bir kahvaltı için cumartesi ve pazar günlerini tercih edebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

01 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

1052 TL

En Uygun Fiyata Git

Mudanya'ya Karşı: Kahvebeyaz Seyr- Et

Bursa'nın En İyi Kahvaltı MekanlarıYolunuz Mudanya'ya düştüyse kahvaltı için bol manzaralı bir alternatifiniz var demektir. Kahvebeyaz Seyr- Et, deniz manzarası eşliğinde ve yeşil çimlerle döşenmiş dekoruyla sizi karşılıyor. Açık havada muazzam bir manzara sunan Kahvebeyaz Seyr-Et için kahvaltıya gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Mudanya'ya gelmişken konaklamak isterseniz Mudanya Otelleri listemize Neredekal.com üzerinden göz atabilirsiniz.

İddialı Bir Mekan Önerisi: Ristorante Di Zett

Bir İtalyan restoranı olarak karşınıza çıkan Ristorante Di Zett, Bursa Geçit‘te yer alıyor. Oldukça kaliteli ve iddialı olan Ristorante Di Zett kahvaltısıyla ünlü bir mekan. Kahvaltının yanı sıra Ristorante Di Zett, pizza ve makarnalarıyla da ünlü. Bu mekanı tek cümleyle özetlemek gerekirse kahvaltı menüsünün içinde yok yok diyebiliriz. Haftanın yedi günü hizmet veren Ristorante Di Zett'te sabah 09:00'dan itibaren kahvaltıya ulaşmanız mümkün.

Boyugüzel Termal Otel

    Otel
  • Çekirge /
  • Osmangazi /
  • Bursa

Tesis Fiyatı

01 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

695 TL

En Uygun Fiyata Git

Yeşilliğin İçinde Güne Başlayanlar İçin: Ada Mola

Bursa'nın En İyi Kahvaltı MekanlarıBursa Özlüce‘de yer alan Ada Mola, geniş bahçesi ve yeşilliklerle dolu atmosferi ile dikkat çekiyor. Ferah ve geniş bir mekan olan Ada mola, aynı zamanda aileler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle hafta sonu kalabalık olan Ada Mola'da çocuklar için de ayrı oynama alanları mevcut. Hafta sonu ailenizle keyifli bir kahvaltı mekanı arıyorsanız Ada Mola tam size göre.

Kahvaltı Üzerine Hizmet Veren Bir Mekan: Kahvaltı Kulübü

Kahvaltı üzerine hizmet veren bir restoran olan Kahvaltı Kulübü, oldukça neşeli ve canlı bir mekan olarak karşınıza çıkıyor. Samimi ve neşeli bir dekorasyona sahip olan Kahvaltı Kulübü'nde kahvaltı adına bolca çeşit bulmanız mümkün. Bursa'da kahvaltı mekanı deyince akla ilk gelen yerlerin başında Kahvaltı Kulübü var. 70 kişi kapasiteli bu mekanda, aynı zamanda kahvaltıda kullanılan ürünler de organik. Kahvaltı Kulubü'ne gitmeyi düşünenler için mekanın pazartesi günleri kapalı olduğunu söylememiz gerekiyor.

Yeşil Butik Hotel

    Otel
  • Setbaşı /
  • Yıldırım /
  • Bursa

Tesis Fiyatı

01 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

299 TL

En Uygun Fiyata Git

Hem Kafe Hem Kahvaltı Arayanlara: Zukka Kafe &Kahvaltı

Bursa'nın En İyi Kahvaltı MekanlarıBursa'da hem dere hem de şehir manzaralı bir kahvaltı mekanı arıyorsanız Zukka Kafe & Kahvaltı tam size göre. Çimler arasında bulunan bu mekanın ayrıca bir de yaz bahçesi bulunuyor. Zengin bir kahvaltı içeriğine sahip olan mekan, özellikle serpme kahvaltısı ile meşhur. Burayı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise geleneksel Van kahvaltısının zengin spesiyallerinden oluşan seçenekler sunması.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)