Bu Yıl Mutlaka Katılmanız Gereken Kış Festivalleri, Türkiye

Bu Yıl Mutlaka Katılmanız Gereken Kış Festivalleri

Yorum Yok

Yapmadan Dönme Bengi Alkaya

Bu Yıl Mutlaka Katılmanız Gereken Kış Festivalleri
Kendisini kış insanı olarak tanımlayanların bu mevsim için heyecanla beklediği aktivitelerin başında hiç şüphesiz kış festivalleri geliyor. Özellikle ülkemizde her yıl soğuk havayı iliklerimize kadar hissettiğimiz aylardan olan ocak ve şubatta düzenlenen bu festivaller, pek çoğumuz için adeta bir motivasyon kaynağı oluyor. Çalışmaya minik bir ara vereceğimiz ve bol bol eğlenip, stres atabileceğimiz kış festivallerinde bizi bekleyen sürprizler ise her yıl farklılık gösteriyor. İşte ülkemizde düzenlenen ve bu yıl mutlaka katılmanız gereken kış festivalleri hakkında merak ettiğiniz her şey.

Bilyoner Winterfest / Uludağ

bilyoner winterfestHer ne kadar genellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen bir festival olsa da Bilyoner Winterfest'in kapıları yaş aralığı fark etmeden herkese açık. Her yıl Uludağ'da düzenlenen festivalde konuklar sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar kayak merkezinde bol bol kayak yapıyor ve burada gerçekleştirilen etkinlere katılabiliyor. Bilyoner Winterfest'in 2019 yılı takvimi ise 3 bölüm olacak şekilde 30 Ocak-3 Şubat, 3-7 Şubat ve 10-14 Şubat olarak belirlenmiş.

Bilyoner Winterfest Etkinlikler ve Konaklama

Her yıl olduğu gibi Bilyoner Winterfest'te bu yıl da gençleri dopdolu bir program bekliyor. 3 bölümden oluşan ve ocak sonundan şubat ortalarına kadar sürecek olan festivalde gündüzleri snowboard ve kayak yapan konuklar, saat 17:00 itibarıyla After-Ski Part, DJ performansları ve konserler ile sabaha kadar eğlenmeye devam edecek. Konaklama alternatiflerine gelecek olursak anlaşmalı olan bazı oteller festival süresince indirimli olarak hizmet verecek. Bunun yanı sıra 1. ve 2. bölge otelleri olarak ikiye ayrılan Uludağ'da konaklama alternatiflerine ve gecelik otel fiyatları hakkındaki tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Whitefest / Uludağ

whitefest 2019Üniversitelilerin önde gelen festivallerinden olan Whitefest, tıpkı Bilyoner Winterfest gibi 3 bölümden oluşuyor ve Uludağ'da gerçekleştiriliyor. Bambaşka bir deneyim yaşatacak olan bu festival, aynı zamanda kış aylarının en hareketli aktivitelerinden biri olmaya aday. Doyasıya eğlence, aktivite ve kayak keyfi barındıran festivalin tarihleri ise bu yıl 3-7 Şubat, 7-10 Şubat ve 10-14 Şubat gibi üniversitelerin yarıyıl tatillerini değerlendirebilecekleri şekilde belirlenmiş.

Whitefest Etkinlikler ve Konaklama

Whitefest 2019 önceki yılları aratmayacak bir etkinlik programına sahip. Gündüzleri kayak yapan gençler akşam saatlerinde ise ülkemizin önde gelen sanatçılarının konserlerine, DJ performanslarına ve bunların yanı sıra pek çok sürpriz etkinliğe katılma şansı bulacaklar. 3 bölümden oluşan festivalin her bir bölümü 120 saat süren bir eğlenceye ev sahipliği yapacak. Bu yıl festival kapsamında sahne alacak ünlü sanatçıların sayısı ise tam 18. Whitefest konaklama listesinde ise Uludağ'ın popüler otellerinin yer aldığı pek çok sayıda anlaşmalı otel bulunuyor. Bu tesislerde konuklar festival boyunca tesislerin sunduğu tüm olanaklardan faydalanabiliyor ve indirimli olarak konaklama imkanı bulabiliyorlar.

  Array
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  Petran Kayak Şenliği / Rize

  petran kayak şenliğiÜlkemizin en renkli gösterilere ev sahipliği yapan özel şenliklerinden biri olan Petran Kayak Şenliği, Rize'nin İkizdere ilçesi Meşe Köyü'nde gerçekleştiriliyor. Bu yıl 12.'si düzenlenecek olan şenlik kendine has ve bir o kadar yerel olmasıyla ön plana çıkıyor. Şenlikler genç, yaşlı fark etmeden her yaşa hitap ediyor ve etkinlik boyunca birbirinden renkli, eğlenceli kayak gösterilerine ev sahipliği yapıyor. Petran Kayak Şenliği 2019 tarihleri ise 2 Şubat Cumartesi günü başlayıp, 3 Şubat Pazar günü sona erecek.

  Petran Kayak Şenliği Etkinlikler ve Konaklama

  Petran Kayak Şenlikleri esasında hepimizin bildiği snowboard sporundan esinlenerek yapılan bir etkinlik. Buradaki fark ise genç, yaşlı, profesyonel ya da amatör fark etmeden tüm yarışmacılar yerel halk tarafından “'Petranboard”' veya “'Lazboard”' ismi verilen tahtalarla yarışıyor. Şenlik bu yıl da yine bu tahtalarla yapılacak eğlence dolu bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Ortaya görülesi bir manzaranın çıkacağı Petran Kayak Şenlikleri'ne siz de katılarak unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Üstelik bölgede konaklama seçenekleri de bir hayli fazla. Dilerseniz Rize otelleri sayfamızı ziyaret ederek gecelik otel fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Sarıkamış Kış Festivali / Kars

  sarıkamış kış festivali 2019Ortaya çıkış yılı olan 2013'ten 2016 yılına kadar yaz aylarında düzenlenen bir festival olan Sarıkamış Kış Festivali, 2016 yılından itibaren kış aylarının eğlenceli etkinliklerinden biri haline geldi. Ülkemizin tek kış oyunları festivali olma özelliğine sahip etkinliğe, profesyonel ya da amatör sporcular katılıyor. Sarıkamış'ta gerçekleştirilen festivalin 2019 takvimi ise 17-19 Şubat olarak belirlenmiş.

  Sarıkamış Kış Festivali Etkinlikler ve Konaklama

  Sarıkamış Kış Festivali'nde ziyaretçileri dolu dolu bir etkinlik programı bekliyor. Her yıl birbirinden keyifli oyunların düzenlendiği festival 2019 yılında da paintball, uzaktan kumandalı araba yarışı, off-road, cirit ve daha pek çok farklı yarışmaya ev sahipliği yapacak. Kış aylarını çok daha eğlenceli hale getiren şenliği ziyaret ederek bu yıl siz de bu heyecana ortak olabilirsiniz. Bölgedeki konaklama alternatifleri ise her bütçeye hitap eden geniş bir yelpazeye sahip. Dilerseniz Sarıkamış otelleri sayfamızdan gecelik oda fiyatları ve otellerin hangi tarihlerde müsait olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz.

  Popüler Blog Başlıkları

  Son İncelenenler
  E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)