Bu Yaz Eskişehir’de Keşfedeceğiniz Yerler, Türkiye

Bu Yaz Eskişehir’de Keşfedeceğiniz Yerler

Yorum Yok

Rota Önerileri İncigül Semiz

Bu Yaz Eskişehir’de Keşfedeceğiniz Yerler
Adeta bir öğrenci şehri olan, Türkiye'nin Venedik'i unvanına sahip Eskişehir yazları da cıvıl cıvıl oluyor. Denizi olmamasından ötürü akıllarda soru işareti bırakan şehirde aslında yapılabilecek birçok aktivite var. Özellikle gençlerin daha çok tercih ettiği Eskişehir'de sıkılmak mümkün değil. Her daim canlılığını koruyan ve harika anlar yaşayabileceğiniz Eskişehir'de yaz ayında da birçok aktivitede bulunabilirsiniz. Gelin Eskişehir'de Gezilecek Yerlere bu yazıda beraber bakalım.

Porsuk Çayı

Bu Yaz Eskişehir’de Keşfedeceğiniz YerlerEskişehir'in giden gitmeyen en bilindik noktalarından birisi olan Porsuk Çayı adeta Venedik'te yaşıyormuşsunuz hissi veriyor. Kimileri gondola binip ufak bir gezinti yapabilir kimileri ise çevredeki kafelerde oturup bu harika manzarayı seyredebilir. Yapısıyla görsel şölen yaşatan Porsuk Çayı Eskişehir'in sembolleşmiş noktalarından birisi.

Tarihi Odunpazarı Evleri

Bu Yaz Eskişehir’de Keşfedeceğiniz YerlerUnesco tarafından koruma altına alınmış olan Odunpazarı evleri, birçok önemli eseri içerisinde barındırıyor. Hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin uğrak noktası olması itibariyle her yıl yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşanıyor.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Sazova Parkı

Bu Yaz Eskişehir’de Keşfedeceğiniz YerlerDiğer adıyla Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı 400.000 metrekarelik alana kurulmuştur. Adeta Disney filmlerinde gibi hissettiren mavi şatosuyla bir masal kahramanı gibi hissedebilir, içindeki trenle şatoyu dolaşabilirsiniz. Aynı zamanda park içerisinde birçok gösterinin yapıldığı açık hava tiyatrosu da bulunuyor.

Japon Bahçesi

Özellikle yaz aylarında ziyaret edilebilecek en harika alanlardan biri olan Japon Bahçesi 2010 yılında Eskişehir Belediyesi ve Japon Türk Kültürel Değişim Derneği'nin ortak çalışmasıyla açılmıştır. 22 dönüm arazi üzerine kurulan bahçede köprüler, bahçeler, yeşil alanlar, tiyatro ve özel türde ağaçlar bulunuyor. Aynı zaman da yürüyüş noktaları ve göletler ile eşsiz bir doğa manzarası sunuyor.

Castillo Boutique Hotel

    Butik Otel
  • Eskişehir Tepebaşı /
  • Eskişehir Merkez /
  • Eskişehir
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Kentpark

Bu Yaz Eskişehir’de Keşfedeceğiniz YerlerPorsuk Çayı'nın yanında bulunan Kentpark, deniz olmayan Eskişehir'e Türkiye'nin ilk yapay plajı olma özelliğini kazandırıyor. Deniz kumu temin edilerek yapılan plajda aileler için ve özel alanlar bulunuyor. Aynı zamanda havuzlar da yer almaktadır. Park içinde sosyalleşmenize olanak sağlayacak kafeler, restoranlar, yürüyüş noktaları ve oyun parkları bulunuyor.

Eskişehir Hamamları

Şifalı suları ile bilinen bölgede, tarihin içinde önemli bir noktaya sahip olan Eskişehir Hamamları yaz kış demeden farkı hissettiriyor. Geneli eski mimari yapılar olan hamamlar tarihi bir öneme sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda geleneksel motifleriyle ziyaretçilerin içini ısıtıyor.

Peri 26 Otel

    Otel
  • Gümbet /
  • Odunpazarı /
  • Eskişehir
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Balıkadamı Kuş Cenneti

Bu Yaz Eskişehir’de Keşfedeceğiniz YerlerEskişehir merkezine ortalama 125 km uzaklıkta olan Balıkadamı Kuş Cenneti 3 kıtanın kuşlarının konaklama alanı olarak bilinen ortamıdır. Gölet ve sazlık bakımından oldukça yoğun bir yapıya sahip olan bu alan eşsiz bir doğal güzelliğe sahiptir.

Şelale Park

Eskişehir'in ayaklarınızın altında olduğu bir görsel şölene ne dersiniz? Evet diyenler için Eskişehir'in ilk uğrak noktalarından biri olması gereken Şelale Park, ziyaretçilerine harika biz seyahat deneyimi yaşatıyor. Yapay bir şelale ve yel değirmeni bulunan alanda, özellikle yaz aylarında oldukça yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşanıyor.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Gürleyik Şelalesi

Bu Yaz Eskişehir’de Keşfedeceğiniz YerlerEskişehir'e 120 km uzaklıkta Mihallıççık sınırları içinde bulunan bu doğal güzellik, 3 km toplam uzunluğa sahiptir. Bu bölgede sevdiklerinizle piknik yapabilir, kamp kurabilir, dilerseniz yüzebilirsiniz. Özellikle iş stresinden kurtulmak isteyen seyahat severler için yaz aylarının en uğrak noktalarından birisi diyebiliriz.

İki Eylül ve Doktorlar Caddeleri

Eskişehir'in en işlek iki caddesi olan İki Eylül ve Doktorlar Caddesi, tatilde sakince yaşamaktan ziyade biraz da kalabalığa karışmak isteyenlerin uğrak noktalarından birisidir. Caddede birçok mağaza, kafe, restoran bulunmaktadır. İki Eylül caddesinden yürüyerek Porsuk Çayı'na ulaşabilirsiniz. Apart, Pansiyon gibi konaklama alanları ise Doktorlar Caddesi'nde daha yoğun durumda.

Eskişehir'de Nerede Kalınır?

Bu Yaz Eskişehir’de Keşfedeceğiniz Yerlerİki günlük bir planlamayla her yeri gezilebilecek bir alana sahip olan Eskişehir'de otel ararken nerede kalmalıyız diye merak diyorsanız, size tavsiyemiz şehir merkezinde kalmak yönünde olacaktır. Eskişehir merkez otellerini incelemek için Neredekal.com otel listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)