Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Yeni Yılın En Güzel Tarafı: Birbirinden Renkli Yılbaşı Pazarları

Yeni Yılın En Güzel Tarafı: Birbirinden Renkli Yılbaşı Pazarları

Paylaş
Seyhan Ahen  
Eklenme: 06 Aralık 2022
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Yeni Yılın En Güzel Tarafı: Birbirinden Renkli Yılbaşı Pazarları
Yılın en renkli ayına giriş yapıyoruz. Tüm Dünya yeni yıl yaklaşırken hummalı bir hazırlık içerisinde. Geride bırakacağımız yılın muhakemesini yaparken, yeni yıl için yeni umutlar, yeni hedefler, yeni rotaları planlamaya başladık bile. Özellikle Avrupa’da coşkuyla kutlanan, tarihi sokakların, meydanların harika bir görsel şölene dönüştüğü Noel Pazarı etkinlikleri son yıllarda özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde de düzenlenmekte.Sevdiklerinize şahane hediyeler alabileceğiniz, harika sokak lezzetlerinin de tadına bakabileceğiniz bu etkinlikler için geri sayım başladı bile.

Öncelikle ‘’Christmas Market Nedir?’’ sorusunun cevabını yanıtlayıp, sonrasında detaylı olarak Türkiye’nin en güzel Noel Pazarları’ndan bahsedelim istedik.

{ad:0}

Christmas Market Nedir, Ne Zaman Kurulur?

Christmas marketler orjinal olarak 1400’lü yıllarda Almanya’dan çıkan ve daha sonra tüm Hristiyan inancına sahip ülkelerin şehirlerinde de kurulmaya başlanan ve gelenekselleşen açık hava sokak pazarlarıdır. Kasım ayının son haftaları ile Aralık ayının ortasına kadar, yaklaşık 4 hafta boyunca kurulan standlarda yeme&içme, el emeği hediyelik eşya, alkollü ürünler gibi envai çeşit ürünün satıldığı ve halkın buralarda sosyalleştiği bir etkinlik bütünlüğüdür. ‘’Noel pazarları ne zaman kurulur?’’ sorusunun cevabı aslında gittiğiniz ülke ve şehre göre değişkenlik gösteriyor. Avrupa’nın En Işıltılı 9 Noel Pazarı´nı derlediğimiz yazımıza göz atarak, Avrupa planlarınızı geç kalmadan yapabilirsiniz. Türkiye’de Noel kutlanmıyor fakat bu renkli ve şenlikli açık hava pazarları ‘’Yeni yıl pazarı’’ konseptinde son yıllarda düzenlenmekte. Dilerseniz gelin Türkiye’de 2022 yılında kurulacak olan Noel Pazarlarına şöyle bir göz atalım.

2023 Yılbaşı Pazarları

1- Christmas Market İstanbul

Yeni Yılın En Güzel Tarafı: Birbirinden Renkli Yılbaşı Pazarları

Four Seasons Bosphorus Oteli’nde 16-25 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek yılbaşı pazarı etkinliği, İstanbul’da en bilinenlerden. 2019 yılından beri düzenlenen etkinlik Dj performansları ve çeşitli sanatçıların konserleri eşliğinde çeşit çeşit her şeyi bulabileceğiniz standlardan oluşuyor. Bir stantta hot dog yerken, diğer stanttan sıcak şarabınızı alabilir, bir başka stantta olan workshop’a katılabilir veya canlı olarak düzenlenen etkinlikleri izleyebilirsiniz. Buz pateni, atlı karınca gibi eğlenceli etkinliklerin de olacağı Christmas pazarında, buram buram tarçın kokacak ortamda birbirinden leziz yemeklerin tadına bakarken, yeni yıl için sevdiklerinize şahane hediyeler de satın alabilirsiniz. Hem eğlenceyi, hem de yeni yıl ruhunu size yaşatacak olan Christmas Market İstanbul ücretli bir etkinlik olarak düzenlenecek. Christmas Market İstanbul Program Detayı;

Tarih:16-25 Aralık

Yer: Four Seasons Bosphorus Hotel

Giriş: Etkinlik ücretli. Biletler 450-1000 TL arasında katılacağınız konser ve etkinliklere göre değişkenlik gösteriyor. Etkinliğin web sitesinden detaylara ulaşabilirsiniz.

Program detayları:

 • 17 Aralık Cumartesi: Köfn, Can Bonomo
 • 18 Aralık Pazar: Cem Adrian
 • 19 Aralık Pazartesi: Oscar and the Wolf
 • 20 Aralık Salı: Yalın
 • 21 Aralık Çarşamba: Zeynep Bastık
 • 22 Aralık Perşembe: Melike Şahin
 • 23 Aralık Cuma: Yaşar
 • 24 Aralık Cumartesi: Evdeki Saat, Adamlar
 • 25 Aralık Pazar: Ayhan Sicimoğlu

2- Galataport Christmas Market, İstanbul

Geçtiğimiz yıldan itibaren İstanbul’un en popüler yerlerinden biri olan Galataport, bu yıl da Christmas market etkinliği düzenliyor. Tohum Otizm Vakfı Yılbaşı Alışveriş Festivali kapsamında gerçekleşecek olan etkinlik Paket Postanesi olarak bilinen binada 29 Kasım-1 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. İstanbul Christmas market 2023 etkinlikleri içerisinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Galataport’ta bu sene Christmas Market ücretsiz olarak gerçekleşecek ve festival boyunca misafirler sevdikleri için aldıkları hediyeler sayesinde Otizmli çocuklar yararına vakfa katkıda bulunabilecekler. 3 gün boyunca 10.00-22.00 saatleri arasında açık olacak etkinlikte 100’den fazla markanın standı yer alacak ve hem kendiniz hem de sevdiklerinize birbirinden güzel hediyeler alırken, yiyecek ve içecek markalarının stantlarında da doyasıya vakit geçirebileceksiniz. Galataport Christmas Market etkinlikleri için şimdiden planlarınızı yapmanızı öneririz.

Tarih: 29 Kasım-1 Aralık

Yer: Galataport-Paket Postahanesi

Giriş: Ücretsiz.

3- Zorlu Center Yılbaşı Festivali, İstanbul

Yeni Yılın En Güzel Tarafı: Birbirinden Renkli Yılbaşı Pazarları

Her sene düzenlenen etkinlik yine tüm coşkusuyla bu sene de birbirinden farklı markanın katılımıyla Zorlu Center’da gerçekleşecek. Yılbaşı pazarı İstanbul adreslerinden biri olan ve yılın en güzel zamanında gerçekleşen etkinliklerden Zorlu Yeni Yıl Köyü, 1-31 Aralık tarihleri arasında bir ay boyunca Zorlu Center’ın içinde bulunan Meydan katında gerçekleşecek. Bir ay boyunca 12.00-21.00 saatleri arasında özel hediye seçenekleri, konserler, birbirinden eğlenceli etkinliklerle ziyaretçiler yeni yıl coşkusunu doyasıya yaşayacak.

Tarih: 1-31 Aralık

Yer: Zorlu Center, Meydan Katı

Giriş: Ücretsiz.

4- CerModern, Ankara

Her sene CerModern'de düzenlenen yılbaşı pazarı bu yıl 16-17-18 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. "Tasarım Pazarı" adı altında düzenlenecek olan etkinlikte birbirinden farklı ve özel hediyeleri tasarımcıların stantlarında görebilir, sevdiklerinize çok özel bu hediyelerden satın alabilirsiniz. Ankara Christmas Market konseptleri içerisinde tek olan bu etkinliği ve başka yerde bulamayacağınız ürünleri görmeden yılı kapatmamanızı öneriyoruz.

Tarih: 16-18 Aralık

Yer: CerModern, Ankara

Giriş: Ücretsiz

5- Fransız Kültür Merkezi, İzmir

Yeni Yılın En Güzel Tarafı: Birbirinden Renkli Yılbaşı Pazarları

Institut Français tarafından İzmir’de düzenlenecek olan İzmir Noel Pazarı bu yıl 15-17 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek.Üç gün boyunca 13.00-20.00 saatleri arasında düzenlenecek etkinlikte birbirinden farklı hediyelik eşya ve tasarım ürünleri bulabileceğiniz stantların yanı sıra aynı zamanda lezzetli mi lezzetli yeme&içme stantları da mekanda yer alacak. Ücretsiz olan bu etkinlik İzmir Christmas marketi arayışınız için ilaç gibi gelecek.

Tarih: 15-17 Aralık

Yer: Institut Français Bahçesi, İzmir

Giriş: Ücretsiz

6- Alanya Christmas Market

Yeni Yılın En Güzel Tarafı: Birbirinden Renkli Yılbaşı Pazarları

Alanya’da çok sayıda yabancı uyruklu insan ikamet ediyor ve dolayısıyla bu bölgede yeni yıl marketi etkinlikleri de yıllardır büyük bir ilgiyle bekleniyor. Bu yıl 12.si düzenlenecek olan Uluslararası Alanya Yeni Yıl Pazarı etkinliği 10-11 Aralık 2022 tarihlerinde, Alanya Belediye binasının arka bahçesinde gerçekleşmesi planlanıyor. Hafta sonuna denk gelecek etkinlik 10.00-24.00 saatleri arasında ziyaretçilerine kapılarını aralayacak. Birbirinden farklı ürünleri ve özellikle el işi özgün hediyelikleri bulabileceğiniz stantların yanı sıra yiyecek ve içecek stantları da etkinlikte yer alacak. Canlı konser ve showların düzenleneceği etkinlik ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Tarih: 10-11 Aralık

Yer: Alanya Belediye Binası Arka Bahçesi

Giriş: Ücretsiz

7- Wonder Village KüçükÇiftlik Park

Yeni Yılın En Güzel Tarafı: Birbirinden Renkli Yılbaşı Pazarları

Etkinlik listesi oldukça kalabalık Wonder Village her yaştan ziyaretçilerine hitap ediyor. Kalben, Jabbar, Elephanz gibi sanatçıların sahne alacağı yılbaşı etkinliklerinde eğlenirken büyülü bir kasabayı keşfetmeye ne dersiniz? Herhangi bir yaş sınırı olmayan etkinliklerde, 0-4 yaş ücretsiz katılım sağlayabilirler.

Tarih: 21-30 Aralık

Yer: KüçükÇiftlik Park, İstanbul

Giriş: 80 - 290 TL

Program detayları:

 • 23 Aralık Cuma: Kalben
 • 24 Aralık Cumartesi: Jabbar
 • 27 Aralık Salı: Elephanz
 • 29 Aralık Perşembe: Waldeck