Babanızı Seyahat Etmeye Heveslendirecek Hediyeler, Türkiye

Babanızı Seyahat Etmeye Heveslendirecek Hediyeler

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Babanızı Seyahat Etmeye Heveslendirecek Hediyeler
Malum, babalar günü yaklaşıyor. Belki babanız sizin kadar seyahat etmiyor olabilir. Hatta onun için seyahat kavramı, yazlığın bahçesinde mangal yakmaktan ibarettir, kim bilir. Ve siz de bunu değiştirmeyi, yaşı kaç olursa olsun onun ufkunu açmayı kafaya koymuş olabilirsiniz. Ya da belki de içinizdeki bu tutkuyu babanızdan almış olabilir ve ona bir teşekkür mahiyetinde unutamayacağı bir hediye vermek istiyorsunuzdur. Durum ne olursa olsun, aşağıda sıraladığımız hediye alternatiflerine bir göz atmanızı rica edeceğiz. Zira her iki durumda da sizi amacınıza ulaştıracak bir babalar günü hediyesi bulabileceğinizi düşünüyoruz.

*Neredekal.com ekibi olarak tüm babaların Babalar Günü'nü en içten dileklerimizle kutluyoruz. :)

1 – Pasaport Kılıfı

babalar günü hediyesiPasaportu olmayan bir babaya sahipseniz bu maddeyi es geçebilirsiniz. Tabi ona bir pasaport kılıfı alarak bir şeylere karşı farkındalık da kazandırabilirsiniz elbette. Biz babanızın pasaportu varmış gibi davranacağız. Bu babalar gününde ona son derece karizmatik görünen bir pasaport kılıfı hediye edebilirsiniz. Belki aldığınız o kılıfı kullanmak için can atacak ve bir bakmışsınız yeni seyahat planları yapıyor olacak. Yani el kadar bir kılıf, babanızın hayatını yaşı kaç olursa olsun değiştirmeye yetebilir.

2 – Su Geçirmez Şeyler

babalar günü hediyesiBu bir telefon, bir fotoğraf makinesi ya da bir saat olabilir. Babanız seyahat etmiyor olsa bile bu tarz şeyler genellikle çok hoşlarına gidiyor nedense. Ama tabi birden aldığınız o su geçirmez şey her ne ise, onu kullanmak için can atacağından yeni bir seyahat planı ortaya koymayacağını kimse garanti edemez. Ha evde su dolu kovanın içinde yüzen bir telefonla da karşılaşabilirsiniz tabi, nasıl sonuçlar doğuracağını tam olarak kestiremiyoruz. Babanız aktif olarak seyahat eden biriyse, zaten nokta atışı bir hediye olacaktır.

3 – Taşınabilir Şarj Aleti (Powerbank)

babalar günü hediyesiİlk eline aldığında bunun ne olduğunu anlaması biraz uzun sürebilir ve siz bir takım açıklamalarda bulunabilirsiniz. Sonrasında da size "kızım/oğlum, o zaman sen kullan bunu, sana benden daha çok lazım" diyebilir de. Ancak kullanmaya başlamasıyla birlikte çok seveceğine adımız kadar eminiz. Sonra size fazlasıyla teşekkür edecektir elbette.

4 – Outdoor Kıyafetler

babalar günü hediyesiMesela su geçirmez bir pantolon, su tutmayan bir tişört, dayanıklı bir spor ayakkabı/bot, yine su geçirmez bir çanta… Tüm bunların günlük hayatta giyilmeyeceğinin o da farkına varacaktır. Belki baba/kız ya da baba/oğul unutulmaz maceralara girişeceksiniz birlikte. Bu yaştan sonra ona böylesine bir alışkanlık kazandırmış olmanız ise hediyelerin en büyüğü olacak aslında.

5 – North Edge Kol Saati

babalar günü hediyesiBabanıza şöyle yükte hafif pahada ağır bir hediye vermek isterseniz bu seçeneği değerlendirmeye alabilirsiniz. Bu saatlerin en büyük özellikleri; altimetre, barometre, termometre, pusula gibi çeşitli meziyetlere sahip olması. Niye marka belirttiğiniz derseniz de açıkçası bu içeriğin yazarı olarak tasarımlarını da ayrıca başarılı buluyorum. Başka bir sebebi yok. :) Bu özelliklere sahip farklı bir marka da tercih edebilirsiniz elbette.

6 – Organizer Çanta

babalar günü hediyesiŞarj kablosu, kulaklık, bir takım elektronik cihazlar ve çeşitli taşınabilir şeyleri düzenli bir şekilde yerleştirebileceği bir çantadan bahsediyoruz. Bu çantalar, öyle sandığınız gibi kötü tasarımlı da olmuyorlar üstelik. Oldukça karizmatik modeller bulabilirsiniz yani. Bu çantayı kullandığı süre boyunca, tüm bu eşyalarını hazır halde tutmuş olacak. Tabi değerini seyahat ettikçe daha bir anlayacak. :)

7 – Bluetooth İzleyici

babalar günü hediyesiŞimdi, değil babanız, siz bile "o ne ola ki" diyebilirsiniz. Bu yüzden önce Bluetooth izleyici nedir, nerelerde kullanılır onu bir açıklayalım. Efendim bu izleyiciler, kaybolma ihtimali yüksek eşyalarınızı koruyor. Kısaca özetlersek bu. Mesela anahtar, cep telefonu, çanta, valiz gibi eşyalar kaybolma riski yüksek eşyalar ya, siz bu izleyiciyi akıllı telefonunuza entegre ediyorsunuz, sonra da eşyalarınıza takıyorsunuz. Böylece değerli eşyalarınız kaybolduğunda nerede olduğunu bulabiliyorsunuz. Bakıldığında gayet ihtiyaç duyulabilecek bir şey. Hani bazı şeyler vardır, para vermeye değmez ama biri hediye edince de çok sevinirsiniz ya, hah işte bu hediye o gruba giriyor.

8 – Aynasız Fotoğraf Makinesi

babalar günü hediyesiNeden olmasın? Bu yaştan sonra ona yeni bir hobi de kazandırmış olabilirsiniz pekala. Aynasız tercih etmemizin nedeni ise, çok fazla teknik bilgiye sahip olmadan çok güzel kareler yakalayabiliyor olmanız. Yoksa istediğiniz bir fotoğraf makinesini de hediye edebilirsiniz elbette. Bizce fotoğraf makinesi, manevi değeri çok yüksek bir hediye. Çekilen fotoğraf karesinde somut olarak var olmasanız bile, o makineyle çekilmiş her karede siz de varsınız aslında.

9 – Olta Takımı

babalar günü hediyesiEvet, tüm bunlar güzel hediye alternatifleri. Ama babanız artık uzun seyahatler edemeyecek kadar yaş almış olabilir. Olta takımı ise, babanızla birlikte yapabileceğiniz en güzel aktivitenin bir simgesi niteliğinde. Oldukça sakin, dingin, derin sohbetler eşliğinde gerçekleştirebileceğiniz bu aktivite bahanesi ile ilişkinize de farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Tabi bu sayede yakın yerlerde bulunan göl ve nehir çevrelerine de gidebilir ve biraz doğayla baş başa zaman da geçirebilirsiniz.

Bonus: Uçak Bileti

babalar günü hediyesiBazen klişelerden şaşmamak gerekir. Babanız seyahat etmiyor mu, o zaman siz zorla ettirin. Teşekkür safhası biraz bekleyebilir. Ha şayet seyahat etmeyi çok seven bir babanız varsa zaten bu hediyeyi görünce havalara uçacaktır. Belki size belli etmeyebilir, o ayrı. :) Hani alacağınız bilet memlekete bile olur. Uçak bileti, her zaman her durumda hediyelerin en unutulmazı olmaya devam edecek bizler için.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)