2022 Yılı Resmi Tatil Günleri

Görüşünüzü Paylaşın 2 Yorum

Faydalı Bilgiler Seyhan Ahen

2022 Yılı Resmi Tatil Günleri
2021 bitmesiyle, bizi bekleyen 2022 yılı için tatil günlerini iple çekiyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de 2022 yılına resmi tatillerin kaç gün olacağı merak konusu. Ramazan bayramı hangi günlere denk geliyor? Kurban bayramı ne zaman? 2022'de kaç gün tatil var resmi tatil günleri nelerdir? 2022'de tatile nereye gidilir? gibi soruları sorduğunuzu biliyoruz. İşte bu soruların cevabını almanız ve yeni yılda tatil planlarınızı önceden yapmanız için 2022 yılı resmi tatillerini bu yazımızda derledik!

23 Nisan 2022 - Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

2022 Yılı Resmi Tatil GünleriCumartesi gününe denk gelen ve bu yüzden çocukların yüzünü burkan yılın ilk resmi tatilinde hafta sonu çalışmayan çocuklu ebeveynler için harika bir önerimiz var!

İstanbul çevresine yakın aileler için Abant Tabiat Parkı, Sapanca, Ormanya ve Yedigöller rotaları çocuklu aileler için bulunmaz bir fırsat. İster tek bir rotada tüm hafta sonunu geçirin, isterseniz günü birlik güzergahlar arasında geçiş yapın çocuğunuzla beraber bu tatile bayılacaksınız. Daha iyi araştırma yapmak için Keşif Rehberinden ilgili yazıya buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz!

Farklı bir yer keşfetmek isteyenler ya da İzmir bölgesinde yaşayan aileler için ise; Matematik Köyü'nden Oyuncak Müzesine, Doğal Yaşam Parkı'ndan, Spil Dağı'na İzmir gezisi, çocukların aileleriyle yapacağı unutulmaz bir tatil olacak. Çocuk dostu otelleri ve İzmir'de gidilecek yerleri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

1 Mayıs 2022 - Emek ve Dayanışma Günü

2022 Yılı Resmi Tatil GünleriPazar gününe denk gelen işçi bayramı Ramazan Bayramının arife gününe denk geliyor ve hafta sonu çalışanlar için Ramazan Bayramı ile birlikte 4 günlük uzun bir tatil sunuyor. Tüm emekçi ve çalışan işçilerin bayramı şimdiden kutlu olsun!

Ramazan Bayramı

2022 Yılı Resmi Tatil Günleri
 • 1 Mayıs 2022, Pazar günü (Arife günü)
 • 2 Mayıs 2022, Pazartesi günü
 • 3 Mayıs 2022, Salı günü
 • 4 Mayıs 2022, Çarşamba günü

Emek ve Dayanışma Bayramı denk gelmesiyle ve hafta sonu alınacak izinlerle birlikte 5 gün uzun soluklu bir tatile çıkmak için yılın en beklenen zamanı. Mayıs ayının gelmesiyle beraber baharı kutlamak için ister kendinizi güneye atın, ister sevdiklerinizle doğanın içinde hoş bir tatil yapın. Bizim önerimiz ise bungalov evleri yönünden olacak. Sıcak ve konforlu yapılarıyla tabiatla iç içe geçmeyi seven doğaseverler için bungalov evlerin geçen yılın yükselen trendleri arasında olduğunu söyleyelim. Uygun fiyatlı bungalov evleri öğrenmek ve erken rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz!

19 Mayıs 2022 - Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı

2022 Yılı Resmi Tatil GünleriPerşembe günü olan resmi tatil hafta sonu çalışmayanlar için cuma günü izin alarak 4 günlük uzun bir tatil yapma imkanının sunuyor. Bu süreyi değerlendirmek için Kapadokya'nın en güzel zamanında bölgeyi keşfe davet ediyoruz. Daha önce Kapadokya'ya gitmemiş olanlara bunaltıcı yaz sıcakları gelmeden önce gezip görmek için tam zamanı olduğunu söyleyelim!

Uygun fiyatlı Kapadokya Otellerini öğrenmek için;

Kurban Bayramı

2022 Yılı Resmi Tatil Günleri
 • 8 Temmuz 2022, Cuma günü (Yarım gün)
 • 9 Temmuz 2022, Cumartesi günü
 • 10 Temmuz 2022, Pazar günü
 • 11 Temmuz 2022, Pazartesi günü
 • 12 Temmuz 2022, Salı günü

Yılın en çok beklenen ikinci tatil zamanında 15 Temmuz'un eklenmesiyle işyerinden gerekli izinleri alabilen çalışanlar için 11 günlük gerçekten uzun bir tatil bekliyor olabilir. Yaz sıcaklarının ve bu uzun tatilin hakkını vermek isteyenlere küçük bir ülke turu yapmalarını öneriyoruz. Ülkenin güneyini gezebileceğiniz bu tatil sürecinde, gezebileceğiniz Ege ve Akdeniz rotalarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

15 Temmuz 2022 - Demokrasi ve Milli Birlik günü

2022 Yılı Resmi Tatil GünleriEğer Kurban Bayramını 15 Temmuz'a bağlamak için gerekli izinleri alamadıysanız. Yaz aylarında sizi serinletecek cuma gününden başlayan 3 günlük bir haftasonu kaçamağı yapabilirsiniz. Kaplıca ve şelaleleriyle ve İstanbul'a yakın konumuyla harika bir Bursa köyü olan Oylat'a bayılacaksınız. Bölge hakında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz!

Oylat'a kısa bir seyahat düşünenler için erken rezervasyon yapabilecekleri Oylat Otelleri;

30 Ağustos 2022 - Zafer Bayramı

2022 Yılı Resmi Tatil GünleriSalı gününe denk gelen milli tatilimizde hafta sonu çalışmayanlar için pazartesi günü izin alarak hem 4 günlük bir tatil yapabilir hem de haftaya pazartesi sendromsuz başlayabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz yaz bitmeden görmeniz gereken ağustos rotalarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!

29 Ekim 2022 - Cumhuriyet Bayramı

2022 Yılı Resmi Tatil GünleriCumartesi gününe denk gelen milli bayramımızda cuma günü yarım gün izin alarak güzel bir hafta sonu kaçamağı yapabileceğiniz zamanlardan. Kamp tutkunları için bu süreç beklenildiğinin üzerinde bir tatile dönüşebilir. Size ilham olması için göz atabileceğiniz kamp rotaları buraya tıklayabilirsiniz!

31 Aralık 2022 - Yılbaşı

2022 Yılı Resmi Tatil GünleriYılın en güzel zamanlardan bir olan yılbaşı ise bu sene yine haftasonuna denk geliyor. 2023'e adım attığımız bu cumartesi gecesinde yeni yılı hakkıyla karşılamak için karlar altındaki Kayak Merkezlerini öneriyoruz. Yaşadığınız bölgeye yakın en iyi kayak merkezlerini listelediğimiz sayfaya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz!

2022'de Toplam Kaç Gün Resmi Tatil Var?

2022 Yılı Resmi Tatil Günleri2022'de resmi olarak tatil gün sayısı 15 gün. Ama dediğimiz gibi bu günleri ek izinlerle veya hafta sonları ile birleştirdiğinizde daha çok tatil yapma fırsatı bulabiliyorsunuz. Ve seyahate çıkmak, Türkiye'nin görülmeye değer doğal güzelliklerini keşfetmeye zaman ayırabilir, çocuklarınızla birlikte eğlenceli tatil deneyimi yaşamak için Çocuk Dostu Otellere gözatabilirsiniz. Kur dalgalanmalarının yoğun yaşandığı şu günlerde ise ekonomik olarak nasıl gezeceğiz sorularıyla karşı karşıya kalıyorsanız Keşif Rehberi'nden Yeni Ekonomide Nasıl Gezeceğiz adlı yazımız için buraya tıklayabilirsiniz!
2 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
2
/

-

paylasımlarınızl izleyip, begendıklerımızı bızde paylasıyoruz. 2022 dekı resmı tatıl gunlerı yazınızda f ve twıtter paylasımı yoktu, neden iyi calısmalar ERDAL GUREL

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

Tarihlerin devamına günlerin yazılması önemli. İlgili birimin tarihlerin devamına günlerinde yazması?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)