2022 Festival Takvimi: Mayıs Ayı Festivalleri, Türkiye

2022 Festival Takvimi: Mayıs Ayı Festivalleri

Yorum Yok

Rota Önerileri Merve Aygün Engin

2022 Festival Takvimi: Mayıs Ayı Festivalleri
Yaza bir adım daha yaklaştığımız Mayıs ayında hem farklı bir şehri keşfetmek, hem de o şehirdeki festivallere katılmak eğlenceyi kültürle harmanlıyor. Mayıs ayının hareketli günleri şenlikler ve festivallerle daha da güzelleşiyor. İçimizi ısıtan bu sıcak günlerde kaçamak yapmak, farklı bölgeleri yakından tanımak ve sevdiklerimizle değişik bir deneyim yaşamak, bu anları unutulmaz kılıyor. Hadi gelin Mayıs ayında eğlencenin dibine vurabileceğimiz festivalleri birlikte inceleyelim.

23. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali (5-8 Mayıs 2022)

2022 Festival Takvimi: Mayıs Ayı FestivalleriÇiçek diyarı Bayındır, bu sene 23.kez renkli bir festivale hazırlanıyor. Mayıs ayının en sevilen festivallerinden olan Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali, Türkiye'nin çiçek ihtiyacının % 70'ini karşılayan İzmir'in ilçesi Bayındır'da renkli görüntülere sahne oluyor. Pozitif enerji yayan çiçekler ve etkinliklerin bir arada olduğu festivalde siz de doya doya eğlenebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

790 TL

En Uygun Fiyata Git

8. Uluslararası Urla Enginar Festivali (6-8 Mayıs 2022)

2022 Festival Takvimi: Mayıs Ayı FestivalleriŞarap bağları, Urla Gastronomi rotası, birbirinden güzel plajları ve bakir doğasıyla bambaşka bir İzmir deneyimi sunan Urla, sahip olduğu verimli topraklarda tüketiciye leziz tatlar sunuyor. Sakız enginarı olarak bilinen Urla enginarına adanan Urla Enginar Festivali ise hem bu enginar türünü tanıtmayı, hem de çeşitli tarifler vererek tüketiciyi enginar hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

850 TL

En Uygun Fiyata Git

Milyonfest Kapadokya (4-7 Mayıs 2022)

2022 Festival Takvimi: Mayıs Ayı FestivalleriKapadokya'nın eşsiz coğrafyasında düzenlenen ve birbirinden eğlenceli anlara şahitlik eden Milyonfest Kapadokya, bu sene 4-7 Mayıs tarihlerinde seyirciyle buluşuyor. Emin Koçak Hotel'in bahçesinde gerçekleşecek olan festivalde Duman, Selda Bağcan, Sertab Erener, Ceza, Athena, Pinhani ve Adamlar gibi isimler sahne alacak. Müziğe doymak ve müziğin nabzını Kapadokya'da tutmak için bu festival kaçmaz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

807 TL

En Uygun Fiyata Git

Kakava Şenlikleri (5-6 Mayıs 2022)

2022 Festival Takvimi: Mayıs Ayı FestivalleriHer sene 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanan Hıdırellez, bir bahar geleneği olarak karşımıza çıkıyor. Gül fidanına bağlanan dilekler ve ateş yakılarak üzerinden atlama geleneği gibi pek çok ritüeli içinde barındıran bu özel gün, özellikle Edirne'de Kakava Şenlikleri olarak kutlanıyor. Darbuka ve klarnet sesleri eşliğinde festival alanında toplanan Romanlar ve yerli ve yabancı turistler sabaha kadar dans edip, ateş yakarak üzerinden atlıyor, birlikte yemekler yiyip, bol bol eğleniyor. Edirne Gezilecek Yerleri de düşündüğünüz de bu festivale katılmak Mayıs ayında yapılacak en güzel aktiveteler arasında olacaktır.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

854 TL

En Uygun Fiyata Git

Çukurova Rock Festivali (12-15 Mayıs 2022)

2022 Festival Takvimi: Mayıs Ayı FestivalleriAdana'nın Portakal Festivali'nden sonra en çok ziyaretçi çeken festivali olan Çukurova Rock Festivali, Türk Rock müziğinin en sevilen isimlerini bir araya getiriyor. Adana Galeria AVM Çim Alan'da gerçekleşecek olan festivalde MFÖ, Athena, Manga, Adamlar, Sena Şener gibi isimler sahne alacak. Adana ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen Rock müzikseverler bu festivalde müziğe doyacak.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

375 TL

En Uygun Fiyata Git

Çanakkale Müzik Festivali (20-22 Mayıs 2022)

2022 Festival Takvimi: Mayıs Ayı FestivalleriYazın gelişini kutlamaya hazırlanan ve Çanakkale'de nefis bir müzik coşkusu yaşatan Çanakkale Müzik Festivali, bu sene ilk kez 20-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleşiyor. Dardanos Koyu'nda, denize sıfır konumda olan Sunsan Otel'de gerçekleşecek olan festivalde Hayko Cepkin, Sagopa Kajmer, Madrigal, Yaşlı Amca, Ceza gibi isimler sahnede müzik keyfi yaşatacak.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

850 TL

En Uygun Fiyata Git

Hem müzik ve eğlenceye hem de yeni keşiflere yelken açabileceğiniz bu festivaller, Mayıs ayını çok daha keyifli hale getiriyor. Yazın gelişini kutlamak ve anı yaşamak ise kışın tüm yorgunluğunu unutturuyor.

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)