2020 Resmi Tatil Günleri Ve Seyahat Önerileri, Türkiye

2020 Resmi Tatil Günleri Ve Seyahat Önerileri

4 Yorum

Rota Önerileri Sevgi Özdil

2020 Resmi Tatil Günleri Ve Seyahat Önerileri
Keşfedebildiğimiz yerlerin yanımıza kâr kaldığı, keşfedemediğimiz yerlerin ise aklımızda kaldığı bir yılı daha geride bırakıyoruz. Geçtiğimiz senelerde bizi çok mutlu eden uzun tatilleri geri bırakarak yeni bir yılı karşılıyoruz ve bu yıl bizi biraz üzecek bir yıl gibi görünüyor. Çünkü birçok tatil günü ya tek gün ya da biraz birleştirince uzayacak cinsten. Ama yine de olsun yeni yerler keşfedebilmemiz için bu yıl da bizi hiçbir şey durduramayacak. Bu arada unutmadan hemen hatırlatalım #ÖnceTürkiyeyiKeşfet
İşte tatil önerileri 2020 yılı için listemizi sizin için derledik.

1 Ocak Çarşamba :( - Abant

AbantAbant, yeni yıl ruhunu yaşayabileceğiniz en ideal rotalarından biri. Yeni bir yılı bembeyaz karlar içinde ve doğanın yanı başında karşılamak istiyorsanız en doğru yerlerden biri. Her konaklama zevkine ve her tatil bütçesine göre bir tesisin Abant otelleri listesinde yer aldığını da hemen belirtelim. İster butik otel olsun ister büyük otel, listedeki otellerin her biri oldukça konfor ve rahat bir konaklama sunuyor misafirlerine. Abant otelleri için tıklayın.

23 Nisan Perşembe :( - Hatay

HatayÜlkemizin gurme şehirlerinden biri olmasının yanında tarihi dokusu ve sıcakkanlı insanlarıyla Hatay'da yılın dört mevsimi bir başka güzel yaşanıyor. Hatay, keşfedilecek ve tadılacak o kadar çok şeye ev sahipliği yapıyor ki bu yüzden tatilcilere tavsiyemiz arada kalan cuma gününü de hafta sonu ile bağlayarak kendilerine 4 günlük leziz bir tatil planı yapmaları. Hatay otelleri için tıklayınız.

1 Mayıs Cuma :) - Amasra

AmasraKaradeniz'in en güzel noktalarından biri olan Amasya'yı keşfetmek için 3 gün oldukça yeterli bir süre. Tarihi dokunun doğayla kucaklaştığı yerlerden biri olan Amasra'da oldukça fazla konaklama alternatifi de mevcut. İlkbaharın yaydığı huzuru iliklerinize kadar hissetmek isterseniz rotanızı Amasra'dan doğru döndürebilirsiniz. Amasra otelleri için tıklayınız.

19 Mayıs Salı :( - Bursa

BursaRamazan ayının son günlerinin yaşandığı bu günlerde bayramdan önce günübirlik bir Bursa turu oldukça ideal olur. Hem Ramazan ruhunu yaşayabileceğiniz hem de mistik havasını soluyabileceğiniz bir şehir Bursa. Zaten 4 gün sonrasında Ramazan Bayramı başlıyor ve yine uzun bir tatil bizleri bekliyor olacak. Ancak ben bu güzel havaları kaçırmak istemiyorum derseniz de 19 Mayıs tatilini bayram tatiliyle birleştirebilirsiniz tabii ki de. Bursa otelleri için tıklayınız.

Ramazan Bayramı 3,5 Gün :/ - Olimpos

OlimposBedeniniz kadar ruhunuzun da dinlenebileceği yerlerden biri olan Olimpos için en güzel zamanlardan biri de mayıs ayıdır. Hava sıcaklığının bunaltıcı derecede artmadığı, etrafın çok fazla kalabalıklaşmadığı ve doğanın en güzel halini aldığı zamandır Mayıs ayı. Bu yıl Ramazan Bayramı'nın da 23 – 26 Mayısta olmasıyla bahara elveda yaza merhaba demek için istikamet Olimpos.
Olimpos otelleri için tıklayınız.

15 Temmuz Çarşamba :( - Düzce Yaylaları

Düzce YaylalarıTemmuz ayında havaların epey ısındığını da hesaba katarsak Düzce'nin serin yaylaları günübirlik bir dinlenme için oldukça ideal rotalar arasında. Son zamanlarda sosyal medyada da sıkça karşımıza çıkan Pürenli Yaylası hem kamp yapabileceğiniz hem de doğanın tadını çıkarabileceğiniz Düzce yaylalarından sadece biri. Efteni Gölü ya da Güzeldere Şelalesi yolu üzerinden ulaşabileceğiniz Pürenli Yaylası, aslında bir yaylalar bütünü olarak da biliniyor. Düzce otelleri için tıklayınız.

Kurban Bayramı 4,5 Gün :/ - Gökçeada

GökçeadaKuzey Ege'nin en bakir yerlerinden biri olan Gökçeada, Kurban Bayramı için en ideal noktalardan. 30 Temmuz Perşembe Arife Günü ile başlayan Kurban Bayramı, 3 Ağustos Pazartesi son buluyor. Geçtiğimiz senelerde ki gibi dolu dolu bir hafta tatil olmadığı için 4,5 günlük bir Gökçeada turu dinlenmek, denizin ve güneşin tadını çıkarmak için oldukça ideal olur. Gökçeada otelleri için tıklayınız.

30 Ağustos Pazar :( - Edirne

Edirne30 Ağustos'un Pazar gününe denk gelmesi hepimizi çok üzdü biliyoruz ama olsun bu yine de sizi durdurmamalı. Sonuçta Cuma günü iş çıkışı yollara düşüp İstanbul'dan 3 saatte Edirne'ye ulaşabilir ve bu tarihi kenti keşfe çıkabilirsiniz. Sonuçta iki gün Edirne'nin anıtsal nitelikteki noktalarını ve yerel lezzetlerini keşfetmeniz için oldukça yeterli bir süre. Edirne otelleri için tıklayınız.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 1,5 Gün :) - Odunpazarı

OdunpazarıTarihin akmayı unuttuğu yerlerden biri olan Odunpazarı, Eskişehir'in ilk kurulduğu yer de aynı zamanda. Osmanlı'dan günümüze değişmeden gelebilmeyi başaran Odunpazarı'ndaki evlerin birçoğu restorasyonu tamamlanarak turizme kazandırılan evlerden. Ülkemiz için fazlasıyla anlamlı ve duygu yüklü bir gün olan 29 Ekim'i de coşkuyla kutlayabileceğiniz Odunpazarı'nda birçok konaklama alternatifi olduğunu da hemen hatırlatalım. Hafta sonu tatil önerisi için ve Odunpazarı otelleri için tıklayınız.
4 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
4
/

-

Kısa süreli tatillerimizin ortak ifadesini eklemeniz ' :( ' çok etkileyici. :) Ama bu içimizdeki sonsuz gezme arzusuna engel mi? Aslaaa. :)

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Çok güzel, sağlıklı, sevgi dolu tatiller geçirmek dileğiyle.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

İşte o çok beklenen an. :) Çok faydalı bir liste olmuş tebrikler. Öneriler harika.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

BA-YIL-DIMMMM

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)