2019 Resmi Tatil Günleri ve Seyahat Önerileri, Türkiye

2019 Resmi Tatil Günleri ve Seyahat Önerileri

2 Yorum

Rota Önerileri Bengi Alkaya

2019 Resmi Tatil Günleri ve Seyahat Önerileri
Belki bol seyahatli belki değil; ama koskoca bir yılı geride bırakmamıza sayılı bir zaman kaldı. Durum böyle olunca hepimizde şöyle bir geriye dönüp son bir yılı değerlendirme isteği oluyor. Acısıyla tatlısıyla geçen bir yılda ne kadar seyahate çıkma fırsatınız oldu bilmiyoruz; fakat tek bir günü dahi değerlendirmiş olduğunuzu ve yeni yıla bomba gibi gireceğinizi umut ediyoruz. Peki yeni yılda yani 2019'da bizi bekleyen resmi tatiller neler? Merak ediyorsanız sizi için hazırladığımız 2019 resmi tatil günleri ve seyahat önerileriyle dolu listemize bir göz atın.

1 Ocak Salı :) – Uludağ

uludağBildiğiniz üzere yeni yılın ilk günü resmi tatil ve bu yıl salı gününe denk geliyor. Her ne kadar tatil süresi yalnızca 1 gün olsa da şanslıysanız olanlar 31 Aralık Pazartesi günü de izin kullanarak hafta sonu ile birlikte 4 günlük bir tatile çıkabilirsiniz. Böylece yeni yılı bu kez Uludağ'da karşılama fırsatını bulabilirsiniz. Yılbaşını daha önce Uludağ'da kutlayanlar çok yakından bilir ki burada eğlencesiyle ve etkinlikleriyle dolu dolu bir yılbaşı gecesi yaşanır. Kayak aktiviteleri, konserler, gün boyu süren mangal partileri ve otellerin yılbaşı programları arasından size en uygun olanı tercih ederek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.


23 Nisan Salı :) – Safranbolu

safranbolu23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı salı gününe denk gelen bir diğer resmi tatil. Safranbolu ise tam da böyle bir günde gidilebilecek durakların başında geliyor. Neden mi? Çünkü ilçenin gerek tarihi dokusu gerek doğal güzellikleri çiftler kadar çocuklu ailelere de hitap ediyor. 400 metrelik Bulak Mencilis Mağarası, Kristal Cam Terası, tarihi çarşısı ve tadına doyum olmaz yemekleri çocukların tarihi değerlerden doğal güzelliklere kadar her konuda bilgi sahibi olmaları için güzel bir fırsat sunuyor.

1 Mayıs Çarşamba :) – Garipçe Köyü

garipçe köyüİstanbul-Sarıyer'den 10 km uzaklıkta yer alan şirin bir köydür Garipçe. Şehrin kalabalığından uzak ama şehre bir o kadar yakın olması sayesinde kafa dinlemek isteyen İstanbullular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bizim de resmi tatil olan 1 Mayıs'ın hafta içi olması nedeniyle tercihini günübirlik bir seyahatten yana kullananlara ilk önerimiz Garipçe oluyor. Burada her şeyden önce sabah kahvaltısıyla güne güzel bir başlangıç yapabilir, bol bol yürüyebilir ve Garipçe Kalesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Hatta buraya kadar gelmişken Rumeli Feneri'ni de ziyaret edebilirsiniz.

19 Mayıs Pazar :( – Bozcaada

bozcaada“'Bozcaada yazın çok kalabalık oluyor.”' bu sözü eminiz ki siz de son dönemlerde çok duymuşsunuzdur. Evet, ada son dönemlerde bir hayli popüler tatil duraklarından biri haline geldi. İşte tam da bu yüzden biz henüz kalabalık bastırmadan sezonun yeni yeni başladığı mayıs ayında ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu yıl her ne kadar 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı hafta sonuna denk gelse de aileniz ve sevdiklerinizle birlikte ada sokaklarını arşınlamak için bir fırsat yaratmayı unutmayın.

Ramazan Bayramı 3,5 Gün :/ - Kaş

kaşBu yıl Ramazan Bayramı Arifesi 3 Haziran Pazartesi günü başlayacak ve onu takip eden 4,5 ve 6 Haziran dahil olmak üzere toplamda 3,5 gün sürecek. İşte bu 3,5 günü değerlendirebileceğiniz en muhteşem tatil beldelerinden biridir Kaş. Özellikle temmuz ve ağustos aylarındaki bunaltıcı sıcaklarının aksine haziranda çok daha ideal bir sıcaklığa sahip. Üstelik begonvillerle donatılmış taş sokakları ve Akdeniz restoranları ile iç ısıtan beldede dalış meraklılarını da görülesi bir su altı dünyası bekliyor. Eğer 3 Haziran Pazartesi günü yarım gün daha izin alabilirsiniz 6 gün dolu dolu bir Kaş tatili yapabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. :)

15 Temmuz Pazartesi :) – Ayvalık

ayvalıkÜlkemiz için oldukça kötü bir anısı olan 15 Temmuz artık Demokrasi Bayramı ilan edilerek resmi tatil haline geldi. Bu yıl ise ilk kez hafta içine denk gelen 15 Temmuz'da 3 günlük bir seyahat kulağa hiç de fena gelmiyor değil mi? Özellikle muhteşem denizinde yüzüp nefis yemekleriyle keyifli bir akşam geçirebileceğiniz 3 günlük bir Ayvalık tatiline de hayır demeyeceğinizi tahmin ediyoruz. Şeytan Sofrası, Cunda Adası ve Kozak Yaylası burada görebileceğiniz yerlerden yalnızca bazıları. O halde şimdiden planınızı yapın çünkü temmuzda sizi keyifli bir tatil bekliyor.

Kurban Bayramı 5 Gün :) – Sivrice Koyu

assos sivriceGelelim en heyecanla beklediğimiz tatillerden biri olan Kurban Bayramı'na. Geçtiğimiz yıl tam 9 gün tatil olan Kurban Bayramı bu yıl ne yazık ki 10 Ağustos Cumartesi başlayıp 14 Ağustos Çarşamba günü sona erecek ve yalnızca 5 gün olacak. Fakat bu rakam bir çalışan için hiç de az değil. :) Daha önceki yıllardan edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak böyle uzun tatillerde yoğunluk nedeniyle tüm tatilinizi yolda geçirmek istemiyorsanız popüler tatil beldelerinden ziyade daha sakin yerleri tercih edebilirsiniz. İşte yüzünüzü güneşe dönüp bol bol dinlenebileceğiniz ve eşsiz denizinde saatlerce yüzebileceğiniz bu tatili Assos Sivrice Koyu'nda yapmanız mümkün.

30 Ağustos Cuma :) – Alaçatı

alaçatıBu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda bizi dolu dolu 3 günlük bir tatil bekliyor. Perşembe gecesinden yola çıkarak gayet güzel değerlendirebileceğiniz bu 3 günlük tatilde hareketli bir seyahatin ilk adreslerinden Alaçatı'yı tercih edebilirsiniz. Burada gün boyu denizin tadını çıkarabilir, meşhur yel değirmenlerinden gün batımını izleyebilir, beldenin hareketli gece hayatına karışabilir ve enfes Ege yemeklerinin tadına doyabilirsiniz.

29 Ekim Salı :) – Adrasan'da Kamp

adrasanBu yıl resmi olarak 28 Ekim'de yarım, 29 Ekim'de ise tam gün olacak şekilde 1,5 günlük bir ekim tatili bizi bekliyor. Ancak bizim önerimiz pazartesi gününü hafta sonuna dahil ederek 4 günlük bir seyahate çıkmanız yönünde. Çünkü bu sayede ekimde Adrasan'da kamp deneyimini yaşayabilirsiniz. Adrasan kamp yapmak için görülesi bir doğaya ev sahipliği yapmasının yanı sıra yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarına oranla ekim ayında burada hava çok daha keyifli. Ayrıca sizi kendisine hayran bırakacak eşsiz bir doğaya sahip olduğunu ve sezonun son demlerini yaşayabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

Sizin tavsiye ettiğiniz tarihlerde yoğunluktan kaçmak amacıyla sizin tavsiye ettiğiniz yerlerde olmamaya özel dikkat gösteririm. :) İyi çalışmalar diliyorum.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

Lütfen sadece İstanbul merkezli bildirim yapmayın. Geride 65 milyon insanın yaşadığı Anadolu'daki 80 vilayet daha var. Bunu da dikkate almanızı rica edeceğim.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)