2018 Resmi Tatil Günleri ve Seyahat Önerileri, Türkiye

2018 Resmi Tatil Günleri ve Seyahat Önerileri

3 Yorum

Rota Önerileri Sevgi Özdil

2018 Resmi Tatil Günleri ve Seyahat Önerileri
Yapabildiklerimiz yaptığımız, yapamadıklarımızı bir sonraki yılın planları içine attığımız bir yılı geride bırakıyoruz. 2018'e sayılı günler kala bizim, sizlerin, hepimizin kafasını bu yıl resmi tatiller hangi güne denk geliyor ve bu tatilleri nasıl değerlendirebiliriz, soruları ara ara yokluyor. 2017 yılının en sevindiren tatili ise 30 Ağustos ile birleşen Kurban Bayramı oldu ve 11 günle şimdiye kadar yapılan tatiller arasında en uzunların biriydi. Peki, 2018 yılında da aynı şekilde uzun tatil var mı ve kaç gün tatil yapacağız?

Yılbaşı 1 Ocak - Pazartesi :) - Kapadokya

kapadokyaYılın ilk gününden 3 günlük bir tatilin hepimize ilaç gibi geleceğine eminiz. Hele ki Nisan'a kadar hiç tatil yapamayacağımızı düşünürsek. Yeni yıl tatilinde çoğu kişinin kafasında hep bir kar tatili olur. Ancak yeni yılı beyaz atlar diyarı Kapadokya'nın o masalsı atmosferinde karşılamanın büyüsü ise sizlere bambaşka bir deneyim sunacak. Vakit kaybetmeden hemen Kapadokya otelleri arasından yılbaşı rezervasyonunuzu yaptırın ve Kapadokya'da mutlaka keşfedilmesi gereken yerlerin ve lezzetlerin listesini hazırlayanı.

23 Nisan - Pazartesi :) - Behramkale

BehramkaleKazdağları'nın eteklerinde adeta kıştan bahara tıpkı doğanın uyanışı sizlerin de güneşin içinizi ısıttığı Behramkale kuzey Ege'nin vazgeçilmez rotalarından sadece biri. Doğasının güzelliği, havasının temizliği bir yana binlerce yıllık tarihi geçmişiyle hem ruhunuza hem de bedeninize yeniden uyanışı ve enerji depolayabileceğiniz bir sakinlik vadediyor.

1 Mayıs - Salı :) - Foça

FoçaEge'nin dış dünyadan bir o kadar kendi korumuş ve kendi başınalığıyla kalmış balıkçılar kasabası, Foça. Sabah sıcak çayını yudumlarken Ege lezzetleriyle donatılmış kahvaltı masasının ve akşam denizden taze çıkmış balıkların ve yöreye özgü otlarla hazırlanan mezelerin tadı damağınızda kalacak.

19 Mayıs - Cumartesi :( - Ağva

Ağva2018'de 19 Mayıs'ın hafta sonuna gelmesi biraz üzücü. O yüzden uzaklara kaçmak yerine hem şehre yakın hem de şehrin hengamesinden uzakta küçük bir kaçamak. Bunun için en uygun yer de İstanbul'un yanı başında şaşırtıcı doğası ve dinginliğiyle Ağva. Kısa süreliğine bu koca şehirden uzaklaşmak ve soyutlanmak isteyen, maceracı ruhlu ve huzur arayışında olan herkesi tüm benliği ile kucaklıyor Ağva.

Ramazan Bayramı 3,5 Gün :/ - Side

Side14 Haziran Perşembe Arife günüyle başlayan Ramazan Bayramı bu yıl da yine kısa bir tatil süresine sahip. Bu sürede çok fazla gezmeli ve keşfetmeli bir tatil aramayanlar için Side harika bir destinasyon. Tarih, deniz, doğa ve huzur. Side'de hem keşfedebileceğiniz antik bir kentin ortasında tatil yapabilir hem de Akdeniz'in harika sularında yüzüp, güneşe kendinizi teslim edebilir ve deniz sezonunu açabilirsiniz.

15 Temmuz - Pazar :( - Erikli

ErikliTüm ülke adına kötü bir anısı olan bugün de tıpkı 19 Mayıs gibi hafta sonuna denk geliyor. Ama Temmuz ayının bunaltıcı sıcağında Saroz'un buz gibi sularına atlamak paha biçilemez. İstanbul'a yakınlığından dolayı yollarda vakit kaybetmeden sadece 3 saatte ulaşabileceğiniz Erikli'de dinlenebilir ve dünyada sayılı yerlerden olan kendi kendini temizleme özelliğine sahip akvaryum denizinde serinleyebilişiniz. Konaklamada da Erikli sahilinde kamp yapabilir, ev kiralayabilir, tesislerde kalabilirsiniz.

Kurban Bayramı 9 Gün :) - Ovabükü

OvabüküDatça'ya bağlı Ovabükü, doğanın tam kucağında. Yılın hiçbir dönemi Datça kadar kalabalık olmayan Ovabükü, bayram tatillerinde bile Bodrum ve Alaçatı gibi sıkıcı kalabalıktan uzak. Nasıl kalabalık olmaz diyenler için hemen cevaplayalım. Çünkü buranın zaten belli bir kapasitesi var ve bunun üzerine çıkması imkansız.

30 Ağustos - Perşembe :) - Bozcaada

bozcaadaSıcak yaz günlerinin son uzun tatili 30 Ağustos'a denk geliyor ve 30 Ağustos'ta Bozcaada bir başka güzel. Sabah ada lezzetleriyle donatılmış muhteşem bir kahvaltının ardından istikamet Beylik Koyu. Akşamüzeri Habbele, Ayazma ya da Mitos Beach. Canınız hangisini isterse. Ancak akşam üstünüz rüzgargüllerinin bulunduğu tepede rezerveli. Ada merkezinden damak tadınızı göre alacağınız harika şarap eşliğinde güneşi buradan uğurlamalısınız. Bir akşam da meyhaneler sokağında balık ve mezelere eşlik edecek rakıyla damağınızı şenlendirin.

29 Ekim - Pazartesi :) - Yedigöller

yedigöllerEkim ayında kırmızı, yeşil ve turuncunun bin bir tonuyla tam bir renk cümbüşünün yaşandığı Bolu Yedigöller adeta bir tablo kadar muazzam güzelliğe sahip. Cennet gibi bir doğaya ve atmosfere sahip Yedigöller'in güzelliğini gidenler gitmeyenlere anlatsın ki bu güzellikleri keşfetmek için kimse geç kalmasın.
3 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
3
/

-

Teşekkürler. Her yıl Neredekal.com'dan yaptığımız liste ile tatillerimizi yapıyoruz. İyi ki varsın Neredekal.com.

  • Faydalı buldum (4)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Önerilere teşekkür ederiz. Sağlıklı olursak umut edelim bu yerlerin yarısını tekrar ziyaret etme olanağı olur. Foça'ya gidenler balık haline uğrarlarsa değişik balıklar görebilirler. Side'yi tekrar görmek ilgi çekici olabilir, gündemde tutacağız. Olmazsa Ovabükü. Datça doğallığını kaybetti artık ne yazık ki.

  • Faydalı buldum (3)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Teşekkürler. Yeni önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden organize edeceğim. Gitmiş kadar oldum.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)