Aydınpınar Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

Aydınpınar Hakkında

Sırtını dağlara yaslamış, doğanın nimetlerini cömertçe sunduğu yemyeşil bir köy: Aydınpınar

Aydınpınar, Türkiye'nin 81. ili olan Düzce'nin bir köyüdür. Merkez ilçeye bağlı olan Aydınpınar, merkezin güney kesiminde yer alır yaklaşık 10 km mesafede bulunmaktadır. Aydınpınar, Efteni Gölü'nün doğusundadır.

Aydınpınar, hem İstanbul'a hem de Ankara'ya yaklaşık 2 saatlik bir mesafede yer almaktadır.

Batı Karadeniz Dağları'nın yamaçlarında kurulu bir köy olan Düzce Aydınpınar eski bir Çerkez köyüdür. İlk yerleşimin 1800'lü yılların sonlarında olduğu bilinmektedir. Günümüzde Aydınpınar farklı etnik kökenlere ait insanların bir arada, hoşgörü içinde yaşadığı bir yerdir.

Aydınpınar'ın ekonomisi temel olarak tarımsal üretime ve hayvancılığa dayanmaktadır. Bunların yanı sıra özellikle doğa turizmi bölgenin gelişmekte olan ekonomik kaynaklarından biridir.

Düzce Aydınpınar, birçok doğal güzelliğe sahip bir köydür. Yemyeşil ormanları, şelaleleri, gölleri, tepeleri, vadileri, yürüyüş parkurları, mesire yerleri, yeme-içme ve konaklama tesisleri ile doğa severler için ideal bir kaçış noktasıdır.

Aydınpınar, doğa ile iç içe, özellikle doğa sporları yapmak isteyenler için bölgedeki en ideal yerlerden biridir. Trekking, kampçılık, rafting, off-road gibi doğa sporlarının Batı Karadeniz hattındaki en çok tercih edilen adreslerindendir.

Konaklama imkanları açısından da Aydınpınar yeterli seçeneğe sahiptir. Özellikle bungalov tipi konaklamanın yaygın olduğu Aydınpınar'da bu tip pek çok tesis vardır.

Aydınpınar Gezilecek Yerler

Aydınpınar Otel Fiyatları

Düzce'nin şirin bir köyü olan Aydınpınar, merkez ilçeye bağlı olmakla birlikte, İstanbul'a yakınlığı sebebiyle yıl içerisinde birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul ve Ankara'ya yaklaşık olarak 2 saatlik mesafede yer alan Aydınpınar, Batı Karadeniz'in en güzel manzaralarından birine sahiptir.

Yeşilin her tonuna sahip ormanlık alanlar, göller, şelaleler ve bunların yanı sıra vadiler ile muhteşem tepelere şahit olacağınız noktalar sizleri bekliyor. Eski bir çerkez köyü olan Aydınpınar, otelleriyle ve konaklama alanlarıyla da misafirlerini ağırlamaktadır. Aydınpınar'da aynı zamanda bungalow otellerde de konaklayabilirsiniz.

Bu küçük ve şirin köyde doğa sporları yapabilir ve mesire yerlerinde bulunan piknik alanlarında keyifli vakitler yaşayabilirsiniz. Aydınpınar bungalow oteller doğanın içinde sizlere huzurlu bir yer ayıracak. Doğaya kendinizi bırakacağınız bir tatil planlıyorsanız Aydınpınar otellerini araştırıp bir bungalow konaklama tesisinde kendinize yer ayırabilirsiniz.