Ankara Resim Heykel Müzesi, Ulus

Ankara Resim Heykel Müzesi

  • Ankara / Ulus

Ankara Resim Heykel Müzesi

Ulu Önder Atatürk'ün yönetiminde 1927 yılında kurulmuş olan Ankara Resim Heykel Müzesi, Ankara-Ulus'ta yer almaktadır. Yapı 1980 yılında yapılan onarımın ardından kısa bir süre içerisinde oldukça modern bir müze haline getirilmiştir. Müzede ülkemizde resim ve heykel sanatının gelişiminde önemli bir yere sahip olan sanatçıların en göze çarpan eserlerinin sergilenmektedir. Ayrıca içerisinde yer alan plastik sanat kütüphanesi her yıl geliştirilmekte ve bu alanda çalışma yapan sanatçılara kaynak olmaktadır.

Ankara Resim Heykel Müzesi'nde yer alan her bir sanat eseri özenle korunmaktadır. Bunun için öncelikli olarak ortamın sıcaklık ve nem gibi fiziki koşulları kontrol altında tutulmakta ve eserlerin zarar görmesi engellenmektedir. Ayrıca müze içerisinde bir de uzmanların oluşturduğu ve eserlerde olabilecek zararlar için bir bölüm bulunmaktadır.

Ankara Resim Heykel Müzesi'nde herkesin faydalanabileceği çeşitli kurs ve atölyelerin açılma planı yapılmaktadır. Ankara seyahatinizde yer verebileceğiniz müzeye giriş ise ücretsizdir. Müzenin yaz-kış çalışma saatleri farklılık gösterdiği için açılış ve kapanış saatleri de değişebilmektedir. Bu nedenle ziyaretiniz öncesinde bilgi almanızı tavsiye ederiz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın