Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Altunizade Otelleri

Altunizade için {{ (filteredHotels).length}} / 4 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Altunizade Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Köşkleriyle ünlü Altunizade, ismini Altunizade İsmail Zühdi Paşa'dan almıştır.

Altunizade, İstanbul Anadolu yakasında bulunan Üsküdar ilçesine bağlıdır. Üsküdar-Kısıklı yolu üstünde bulunan Altunizade, Bağlarbaşı ile Millet Parkı arasında kalan bölgenin güneye, Koşuyolu'na doğru olan kısmıdır. Altunizade otelleri de bu bölgede yer almaktadır.

Altunizade, 19. Yüzyıl'da Altunizade İsmail Zühdi Paşa'dan adını almıştır. İstanbul'un köklü ailelerinden biri olan Seyyîd İsmâil Zühtü (Altûnîzâde), altmış dört gemisiyle Mısır'la deniz ticareti yapmaktadır. Bu ticaretle birlikte Osmanlı Devleti kendisine otuz bin altın borçlanmıştır. Borcunu almak için saraya, padişah II. Mahmut'un huzuruna gider. Bu görüşmede II. Mahmut, İsmail Zühdi Paşa'ya "Vay altunizade vay." şeklinde seslenerek iltifatta bulunur. Böylece İsmail Zühtü Paşa'ya "Altunizade" lakabı takılmış olur.

Altunizade semti içinde 1800'lü yıllarda çok sayıda köşk yaptırılmıştır. Semtin hemen her yerinde göze çarpan köşkler halen tüm görkemiyle ayaktadır. Semtin bir tarafında modern binalar bir tarafında görkemli köşkler İstanbul'a gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam etmektedir. Bu eski ve yeninin birleşimi olan yere hayran kalan turistlerin konaklamada ilk tercihi Altunizade otelleri olmaktadır.

Altunizade bölgesinde bulunan Altunizade Camii, Millet Parkı, Abdülaziz Av Köşkü, Adile Sultan Kasrı ve Altunizade'ye yakın Büyük Çamlıca Tepesi bu semtte gezilip görülmesi gereken noktalardan sadece birkaçıdır. Altunizade otelleri bu lokasyonlara oldukça yakındır.

Ayrıca, Altunizade otelleri, Boğaziçi Köprüsü'nün hemen yanı başındadır. Altunizade otelleri, İstanbul'un en kolay toplu taşıma ulaşım ağına da sahip olduğu için yerli ve yabancı turistler tarafından konaklamada tercih sebebi olmaktadır.

Altunizade, birçok iş merkezi, alışveriş merkezleri ve ihtişamlı köşkleri ile halen İstanbul'un gözde yerlerindendir.

Altunizade mahallesi ismini Osmanlı Devleti'nin ünlü deniz ticaretçisi İsmail Zühdi Paşa'dan alır. Zühdi Paşa devletten alacaklarını tahsil etmek için saraya gider. Dönemin padişahı 2. Mahmut, Paşa'ya ‘Vay altunizade vay' şeklinde seslenir. Bu seslenişten sonra İsmail Zühtü Paşa'ya ‘Altunizade' lakabı takılmış olur. Bu lakapla birlikte ikamet ettiği Altunizade semti de bu isimle anılmaya başlanır.

19. Yüzyılda yapılmış olan birçok eski köşk varlığını halen bu bölgede sürdürmektedir. Modern kent havası içinde bütün ihtişamıyla duran bu birçok köşk turistlerin de ilgisini çekmektedir. Bu sebeple İstanbul'u ziyarete gelenler konaklamada Altunizade otellerini daha çok tercih etmektedir.

Altunizade otel fiyatları bölgede bulunan otel fiyatları ile hemen hemen aynıdır. Altunizade otel fiyatlarını etkileyen faktörler ise tesisin bulunduğu konum ve misafirlerine sunmuş olduğu hizmettir. Semtte; Altunizade Camii, Millet Parkı, Abdülaziz Av Köşkü, Adile Sultan Kasrı ile Altunizade'ye yakın Büyük Çamlıca Tepesi ve daha birçok yer bulunmaktadır.

Altunizede Boğaziçi Köprüsü'nden önce son çıkışta bulunur. Birçok İstanbullu semti bu özelliği ile daha çok tanır. İstanbul Anadolu yakasının Üsküdar ilçesi sınırları içinde yer alan Altunizade, Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca'yı, Kısıklı'yı, Koşuyolu'nu, Acıbadem'i, Üsküdar merkezine ve Üsküdar sahiline bağlamaktadır.

Altunizade otel fiyatları yaz sezonunda kış sezonuna göre nispeten biraz daha pahalı olmaktadır. Bu sebeple, İstanbul seyahati sırasında bu semtte konaklamayı düşünenlere tavsiyemiz Altunizade otel fiyatlarından olumsuz etkilenmemek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmalarıdır.

Altunizade Hakkında

Anadolu yakasının en hızlı gelişen semtlerinden biri olan Altunizade iki yaka arasındaki en önemli geçiş noktalarından biridir.

İstanbul Anadolu yakasında, Üsküdar'a bağlı semtlerden biri olan Altunizade, son yıllarda büyük gelişim gösteren, iki yaka arasında çok önemli bir geçiş noktasıdır.

19. yy'a dek Anadolu yakasının yapılaşma olmayan, doğal yaşam bölgelerinden biri olan Altunizade İstanbul'un doğu sınırını oluşturan semtlerden biriydi. Altunizade ismini İstanbul'un köklü ve zengin ailelerinden birine mensup olan Altunizade İsmail Zühdi Paşa'dan almıştır. Sarayla önemli ve yakın bağları olan İsmail Zühdi Paşa, Enderun'da eğitim aldıktan sonra semtteki ilk camiyi, hamamını, akaretlerini ve karakolunu inşa ettirmiştir.

İnşa ettirilen yeni yapılar ve özellikle Küçük Çamlıca'nın mesire yeri olmasıyla birlikte Altunizade'de hayat canlanmaya başlamış, ikamet eden insanların sayısı da artmıştır. Bu dönemde İstanbul'un varlıklı aileleri Altunizade'ye pek çok köşk ve konak yaptırmıştır. Bu köşklerden bazıları günümüze dek ulaşabilmiştir. Bazılarının yerinde ise şu anda farklı yapılar yükselmektedir.

1960'lı yılların sonundan itibaren, özellikle bağlantı noktası olması nedeniyle Altunizade bu bölgenin önemli semtlerinden biri haline gelmiştir. Üsküdar merkezi Kısıklı, Çamlıca, Acıbadem ve Koşuyolu'na bağlayan Altunizade aynı zamanda Boğaziçi Köprüsü'nün de Anadolu çıkışıdır. Bu nedenle kilit bir bağlantı noktası ve yoludur.

Son yıllarda oldukça gelişen ve yatırımların arttığı bir semt haline gelen İstanbul Altunizade'de pek çok iş merkezi, hastane, okul ve alış veriş merkezi vardır. Çok kritik bir bağlantı yolu olması nedeniyle de Altunizade'ye her yıl yeni ve farklı alt ve üst yapı yatırımları yapılmaktadır.

Altunizade otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Holiday Inn Express İstanbul Altunizade
Holiday Inn Express İstanbul Altunizade

-

Her şeyin başı personel

İki ayrı konaklamam oldu. Çok memnun kaldım. Bir işletmenin kapısı som altın olsa da her şeyin başı personel. Çok saygılı ve başarılılar. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Volley Hotel İstanbul
Volley Hotel İstanbul

-

Çarşafları çok kirli

Hayatımda gördüğüm en kötü hotel. Çarşafları çok kirli, duvar kenarlarında örümcekler var. Kesinlikle gitmenizi, boşa para harcamanızı önermem. Yakınlarda daha ucuz ve daha kaliteli hizmet veren hoteller var.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Caner Bey, merhabalar ve bol selamlar. Şikayetinizden dolayı derin üzüntülerimi belirtirim. Ancak keşke o tarihlerde yetkili ile görüşme isteseydiniz. Ben otelin müdürü olarak Neredekal ile ilgili Mayıs 2017'de yeni sözleşme imzaladım. Ben sizi tekrar müsait olduğunuzda davet etmek ve ağırlamak isterim. Saygılarımla. Zafer AVCI

17 Temmuz 2017, Pazartesi 11:23
Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel
Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel

-

Çok keyifli bir otel

Çok keyifli bir otel. Mükemmel bir zaman geçirdik. Herkese teşekkürler.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Volley Hotel İstanbul
Volley Hotel İstanbul

-

Mükemmel bir aile oteli

4 değil 5 yıldız olmalıdır, gerçekten ama gerçekten mükemmel bir aile oteli. Tüm çalışanlarına tekrar tekrar teşekkür ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Uras Bey, olumlu yorumlarınız için teşekkür ederim. Ekibimle paylaşıyor olacağım. Saygılarımla. Zafer AVCI

17 Temmuz 2017, Pazartesi 11:26
Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel
Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel

-

Harika bir mekan

Harika bir mekan. Masaj meraklıları faydalanabilir.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Volley Hotel İstanbul
Volley Hotel İstanbul

-

Yüzde yüz müşteri memnuniyeti

Sıfır sorun, yüzde yüz müşteri memnuniyeti. Kesinlikle İstanbul'da kaldığım en iyi otellerden birisi. ‘Modern, kaliteli, cömert ve sevimli'. Profesyonel ve çok güler yüzlü ekip karşılıyor sizi otelde. İş seyahatlerinizde ve ayrıca aileniz ile de kalabileceğiz güzel bir otel... Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel
Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel

-

Çok sıcak ve çok samimi

Çok sıcak ve çok samimi bir yer. Herkese tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Holiday Inn Express İstanbul Altunizade
Holiday Inn Express İstanbul Altunizade

-

Konaklama arıyorsanız adresiniz

Biz bir hafta konaklayabildik 12 ayda. Yine gideceğiz ve nerede kalacağımız söz konusu bile olmadı. Çünkü her şey gerçekten temiz, personel kibar, kahvaltı donanımlı ve her yere yakın. Wlan, TV, odada kahve-çay yapma imkanı, en çok da ben ona sevindim. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Holiday Inn Express İstanbul Altunizade
Holiday Inn Express İstanbul Altunizade

-

Kahvaltısı çok başarılı

Personel çok kibar ve her konuda çok ilgili. Kahvaltı çok güzel ve açık büfe olarak sunuluyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Holiday Inn Express İstanbul Altunizade
Holiday Inn Express İstanbul Altunizade

-

İstanbul'daki otelim

Şık ve ferah bir otel Holiday Inn Express Altunizade. İstanbul'a her geldiğimde artık burada konaklıyorum. Her yere yakın, merkezi bir konumda. Personel de süper. Yalnız hiç bayan çalışan yok, dikkatimi çekti doğrusu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Holiday Inn Express İstanbul Altunizade
Holiday Inn Express İstanbul Altunizade

-

İş amaçlı konaklamalar için çok uygun

Holiday Inn Express İstanbul Altunizade konum olarak güzel bir yerde. Üsküdar iskelesine çok yakın, bu sayede karşıya 15 dakikada geçebilirsiniz. Temiz, samimi ve ilgili bir personele sahip sıcak bir mekan. Özellikle iş seyahatlerinizde tercih edebilirsiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel
Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel

-

Stres atmak için doğru adres

Biraz rahatlamak, stres atmak istiyorsanız Ramada İstanbul Asia Otel doğru adres. Özellikle masaj için gitmenizi öneririm.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel
Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel

-

Hamam ve masaj hizmeti güzeldi

Ramada İstanbul Asia Otel'de hamam ve çift masajı hizmetlerinden faydalandık. Taylandlı masörlerden memnun kaldık. Kendileri ufak fakat kuvvetleri yerinde. Hamam da güzeldi. Çift olarak giderseniz kimse sizi rahatsız etmiyor.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Mercure İstanbul Altunizade
Mercure İstanbul Altunizade

-

Kaliteli ve güler yüzlü hizmet

10 numara 5 yıldız bir otel. Odalar konforlu ve rahat, çalışanlar ilgili. Yemekler kaldığım diğer otellere göre daha güzel. Otelin restoranında çalışan Büşra çok güler yüzlü.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Mercure İstanbul Altunizade
Mercure İstanbul Altunizade

-

İş toplantılarınız için ideal

Yeni bir otel Mercure İstanbul Altunizade Hotel. Lokasyonu oldukça merkezi. Yemekler başarılı. Özellikle toplantı ve eğitimler için uygun bir mekan; ideal salonlara sahip.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Mercure İstanbul Altunizade
Mercure İstanbul Altunizade

-

Süper bir otel

Her anlamda harika bir otel Mercure İstanbul Altunizade. Yemekler, tatlılar ve kahvaltı muhteşem. Özellikle kahvaltıda çok fazla çeşit var. Green Spa'yı tavsiye ederim, verdiği hizmet gerçekten başarılı. Otelde aynı zamanda kapalı yüzme havuzu da var. Daha ne olsun?

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Volley Hotel İstanbul
Volley Hotel İstanbul

-

Güler yüz her şeye bedel

Dün internetten indirimli havuz kuponu aldık ve bugün gittik. Bu kadar ilgi, güler yüz beklemiyorduk. Öyledir ya her yerde, sanki indirimli de olsa para ödemiyoruz gibi suratlar beş karış olur ama resepsiyonda ilk Suar Bey karşıladı. İnanılmaz kibar bir bey. Sonra restoran bölümüne çıkıp Merve Hanım'ın ilgisiyle çok memnun olup kahvaltımızı ettik, havuzumuza girdik. En son güler yüzüyle Kübra Hanım uğurladı bizi. Teşekkürler Volley Hotel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Sevgili Guler Mert, memnuniyetiniz bizim için çok önemli. Umarım bu tarihlerden sonra da geldiğiniz ve ziyaret ettiğiniz anlarda da sizlerle birlikte olur memnuniyetiniz için her şeyi yaparız. Saygılarımızla. Zafer AVCI-GM

17 Temmuz 2017, Pazartesi 11:31