Altunizade Otelleri

Köşkleriyle ünlü Altunizade, ismini Altunizade İsmail Zühdi Paşa’dan almıştır.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Altunizade Otelleri

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Altunizade Otelleri ve Altunizade Otel Fiyatları

Köşkleriyle ünlü Altunizade, ismini Altunizade İsmail Zühdi Paşa'dan almıştır.

Altunizade, İstanbul Anadolu yakasında bulunan Üsküdar ilçesine bağlıdır. Üsküdar-Kısıklı yolu üstünde bulunan Altunizade, Bağlarbaşı ile Millet Parkı arasında kalan bölgenin güneye, Koşuyolu'na doğru olan kısmıdır. Altunizade otelleri de bu bölgede yer almaktadır.

Altunizade, 19. Yüzyıl'da Altunizade İsmail Zühdi Paşa'dan adını almıştır. İstanbul'un köklü ailelerinden biri olan Seyyîd İsmâil Zühtü (Altûnîzâde), altmış dört gemisiyle Mısır'la deniz ticareti yapmaktadır. Bu ticaretle birlikte Osmanlı Devleti kendisine otuz bin altın borçlanmıştır. Borcunu almak için saraya, padişah II. Mahmut'un huzuruna gider. Bu görüşmede II. Mahmut, İsmail Zühdi Paşa'ya "Vay altunizade vay." şeklinde seslenerek iltifatta bulunur. Böylece İsmail Zühtü Paşa'ya "Altunizade" lakabı takılmış olur.

Altunizade semti içinde 1800'lü yıllarda çok sayıda köşk yaptırılmıştır. Semtin hemen her yerinde göze çarpan köşkler halen tüm görkemiyle ayaktadır. Semtin bir tarafında modern binalar bir tarafında görkemli köşkler İstanbul'a gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam etmektedir. Bu eski ve yeninin birleşimi olan yere hayran kalan turistlerin konaklamada ilk tercihi Altunizade otelleri olmaktadır.

Altunizade bölgesinde bulunan Altunizade Camii, Millet Parkı, Abdülaziz Av Köşkü, Adile Sultan Kasrı ve Altunizade'ye yakın Büyük Çamlıca Tepesi bu semtte gezilip görülmesi gereken noktalardan sadece birkaçıdır. Altunizade otelleri bu lokasyonlara oldukça yakındır.

Ayrıca, Altunizade otelleri, Boğaziçi Köprüsü'nün hemen yanı başındadır. Altunizade otelleri, İstanbul'un en kolay toplu taşıma ulaşım ağına da sahip olduğu için yerli ve yabancı turistler tarafından konaklamada tercih sebebi olmaktadır.

Altunizade, birçok iş merkezi, alışveriş merkezleri ve ihtişamlı köşkleri ile halen İstanbul'un gözde yerlerindendir.

Altunizade mahallesi ismini Osmanlı Devleti'nin ünlü deniz ticaretçisi İsmail Zühdi Paşa'dan alır. Zühdi Paşa devletten alacaklarını tahsil etmek için saraya gider. Dönemin padişahı 2. Mahmut, Paşa'ya ‘Vay altunizade vay' şeklinde seslenir. Bu seslenişten sonra İsmail Zühtü Paşa'ya ‘Altunizade' lakabı takılmış olur. Bu lakapla birlikte ikamet ettiği Altunizade semti de bu isimle anılmaya başlanır.

19. Yüzyılda yapılmış olan birçok eski köşk varlığını halen bu bölgede sürdürmektedir. Modern kent havası içinde bütün ihtişamıyla duran bu birçok köşk turistlerin de ilgisini çekmektedir. Bu sebeple İstanbul'u ziyarete gelenler konaklamada Altunizade otellerini daha çok tercih etmektedir.

Altunizade otel fiyatları bölgede bulunan otel fiyatları ile hemen hemen aynıdır. Altunizade otel fiyatlarını etkileyen faktörler ise tesisin bulunduğu konum ve misafirlerine sunmuş olduğu hizmettir. Semtte; Altunizade Camii, Millet Parkı, Abdülaziz Av Köşkü, Adile Sultan Kasrı ile Altunizade'ye yakın Büyük Çamlıca Tepesi ve daha birçok yer bulunmaktadır.

Altunizede Boğaziçi Köprüsü'nden önce son çıkışta bulunur. Birçok İstanbullu semti bu özelliği ile daha çok tanır. İstanbul Anadolu yakasının Üsküdar ilçesi sınırları içinde yer alan Altunizade, Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca'yı, Kısıklı'yı, Koşuyolu'nu, Acıbadem'i, Üsküdar merkezine ve Üsküdar sahiline bağlamaktadır.

Altunizade otel fiyatları yaz sezonunda kış sezonuna göre nispeten biraz daha pahalı olmaktadır. Bu sebeple, İstanbul seyahati sırasında bu semtte konaklamayı düşünenlere tavsiyemiz Altunizade otel fiyatlarından olumsuz etkilenmemek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmalarıdır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın