Altunizade Butik Otelleri

En iyi 4 butik otel, en uygun fiyatlar

Altunizade Butik Otel Fiyatları

İstanbul'un en hızlı gelişen semtlerinden biri olan Altunizade'de yepyeni bir konaklama deneyimi; butik oteller…

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde bulunan Altunizade, son zamanlarda gösterdiği büyük gelişim ile fazlasıyla dikkat çeken bir semt haline geldi. Özellikle iki yaka arasında önemli bir geçiş noktası olan Altunizade, bu anlamda iş seyahati amacıyla İstanbul'a gelenlere büyük bir kolaylık sağlıyor.

Yeni yapılar ve Küçük Çamlıca'nın mesire yeri olarak kullanılmaya başlanması ise Altunizade'yi oldukça canlı bir semt haline getirdi. Bir dönem yüksek gelirli kimselerin köşk ve konak yaptırdığı Altunizade, halen daha bu yapıların pek çoğuna ev sahipliği yapıyor.

Altunizade, 1960'lı yılların sonunda, şehrin önemli bir bağlantı noktası haline gelmiş. Altunizade'den Üsküdar'a, Kısıklı'ya, Çamlıca'ya, Acıbadem'e ve Koşuyolu'na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Boğaziçi Köprüsü'nün Anadolu çıkışı olan Altunizade'den, İstanbul'un önemli semtlerine de kısa bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Zamanla yaygınlaşan yatırımlar neticesinde Altunizade, pek çok iş merkezini, hastaneyi, okulu ve alışveriş merkezini bünyesinde barındırıyor. Bu durum, Altunizade'de konaklama ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Bu anlamda Altunizade'de pek çok konaklama alternatifinin yer aldığını söyleyebiliriz. Bu konaklama alternatifleri arasında ise butik oteller fazlasıyla dikkat çekiyor.

Altunizade butik otelleri, lüks konaklama birimleri ile misafirlerine harika bir konaklama deneyimi yaşatıyor. Rahatlığı, modernliği ve konforu bir arada sunan Altunizade butik otelleri, İstanbul'da huzurlu bir konaklama yapmak isteyenler için son derece ideal. Bazı Altunizade butik otelleri, sundukları zengin kahvaltı büfesi servisiyle de ön plana çıkıyor. Pek çok alışveriş merkezine yakın bir konumda olan Altunizade butik otelleri, bu anlamda da misafirlerin yüzünü güldürmeyi başarıyor. Sabiha Gökçen Havaalanı'na yakınlığıyla da avantajlı olan Altunizade butik otelleri, bu yönüyle de iş amaçlı konaklamalarda tercih edilebilir bir yere sahip.

Altunizade butik otelleri, fiyatlarıyla da oldukça dikkat çekiyor. Altunizade butik otel fiyatları, sunulan üst düzey hizmet ve kalite doğrultusunda, şehrin diğer bölgelerine oranla bir tık daha yukarılarda seyrediyor. Otelin bulunduğu konum da Altunizade butik otel fiyatlarını en çok etkileyen unsurlardan biri olarak göze çarpıyor. Genel olarak 2019 Altunizade butik otel fiyatlarının 165 TL ile 765 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Altunizade butik otellerinde konakladığınız süre boyunca, Altunizade Camii, Millet Parkı ve Büyük Çamlıca Tepesi'ni görmeyi sakın ihmal etmeyin.

Siz de, İstanbul'da lüks ve modern bir konaklama yapmak istiyorsanız eğer, Altunizade butik otellerinden birini tercih edebilirsiniz. Hatta erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Altunizade butik otel fiyatlarından daha uyguna yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Altunizade Otel Fiyatları

Altunizade, birçok iş merkezi, alışveriş merkezleri ve ihtişamlı köşkleri ile halen İstanbul'un gözde yerlerindendir.

Altunizade mahallesi ismini Osmanlı Devleti'nin ünlü deniz ticaretçisi İsmail Zühdi Paşa'dan alır. Zühdi Paşa devletten alacaklarını tahsil etmek için saraya gider. Dönemin padişahı 2. Mahmut, Paşa'ya ‘Vay altunizade vay' şeklinde seslenir. Bu seslenişten sonra İsmail Zühtü Paşa'ya ‘Altunizade' lakabı takılmış olur. Bu lakapla birlikte ikamet ettiği Altunizade semti de bu isimle anılmaya başlanır.

19. Yüzyılda yapılmış olan birçok eski köşk varlığını halen bu bölgede sürdürmektedir. Modern kent havası içinde bütün ihtişamıyla duran bu birçok köşk turistlerin de ilgisini çekmektedir. Bu sebeple İstanbul'u ziyarete gelenler konaklamada Altunizade otellerini daha çok tercih etmektedir.

Altunizade otel fiyatları bölgede bulunan otel fiyatları ile hemen hemen aynıdır. Altunizade otel fiyatlarını etkileyen faktörler ise tesisin bulunduğu konum ve misafirlerine sunmuş olduğu hizmettir. Semtte; Altunizade Camii, Millet Parkı, Abdülaziz Av Köşkü, Adile Sultan Kasrı ile Altunizade'ye yakın Büyük Çamlıca Tepesi ve daha birçok yer bulunmaktadır.

Altunizede Boğaziçi Köprüsü'nden önce son çıkışta bulunur. Birçok İstanbullu semti bu özelliği ile daha çok tanır. İstanbul Anadolu yakasının Üsküdar ilçesi sınırları içinde yer alan Altunizade, Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca'yı, Kısıklı'yı, Koşuyolu'nu, Acıbadem'i, Üsküdar merkezine ve Üsküdar sahiline bağlamaktadır.

Altunizade otel fiyatları yaz sezonunda kış sezonuna göre nispeten biraz daha pahalı olmaktadır. Bu sebeple, İstanbul seyahati sırasında bu semtte konaklamayı düşünenlere tavsiyemiz Altunizade otel fiyatlarından olumsuz etkilenmemek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmalarıdır.