Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Aizanoi Antik Kenti

+ 8 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Aizanoi Antik Kenti Hakkında

Kütahya'ya bir gezi planlıyorsanız, şehrin gezilecek yerlerine zaman ayırmayı unutmayın. Aizanoi Antik Kenti de ziyaret etmenizi önerdiğimiz yerlerden biridir. Şehir merkezine 48 kilometre uzaklıkta olan antik kent, Çavdarhisar ilçesinde bulunmaktadır. Aizanoi sizlere en sağlam ve en değerli kalıntılarını sunmaya hazır.

Yapmanız gereken tek şey Aizanoi Antik Kenti yakınındaki otellerin birinde konaklamak olacak. Aizanoi yakınındaki otelleri ve otel fiyatları hakkında internet üzerinden bilgi alabilirsiniz. İkinci Efes unvanını alan kentte, dünyanın en iyi korunmuş Zeus Tapınağı, dünyanın ilk borsa yapısı ve dünyanın ilk stadyum-tiyatro komplesi vardır.

Aizanoi Antik Kenti'nde yapılan kazılarda ilk Tunç Çağı'nın izlerine rastlanmıştır. Önemli bir tarihe sahip olan kent, yıl içerisinde yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Kütahya tatilinizde Aizanoi Antik Kenti'ni ziyaret edeceğiniz günlerde; Kütahya Çini Müzesi'ni, Domaniç Ormanları'nı, Kütahya Kalesi'ni ve Dumlupınar Şehitliği'ni ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

Aizanoi Antik Kenti
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör