Acıbadem Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

Acıbadem Hakkında

Geçmişte saray mensuplarının, şehzadelerin, sultanların yaşadığı bir yer olan Acıbadem, günümüzde yoğun bir yerleşim bölgesi ve Anadolu yakasının merkezi semtlerinden biridir.

Hasanpaşa, Koşuyolu ve Küçük Çamlıca semtleri ile çevrili olan Acıbadem “'Yukarı”' ve “'Aşağı”' olmak üzere iki bölümden oluşur. Aşağı Acıbadem Kadıköy'e bağlıdır. Yukarı Acıbadem ise semtin kuzey kesimini oluşturur ve Üsküdar'a bağlıdır.

Acıbadem Caddesi semtin ana hattını oluşturur. Semt bu caddenin sağına ve soluna doğru yayılmıştır. Acıbadem Caddesi Kızıltoprak sapağında başlar ve Küçük Çamlıca'ya dek devam eder. Acıbadem'deki pek çok mekan, mağaza, kafe, restoran, iş merkezi, okul, hastane de Acıbadem Caddesi üzerinde yer alır.

Tarihte Acıbadem, özellikle Osmanlı döneminde saray hanedanının İstanbul'da yaşadığı önemli merkezlerden biri olmuştur. Sultanlar, şehzadeler, sarayın üst düzey çalışanları semte köşkler yaptırmış ve burada yaşamışlardır. Bu nedenle Acıbadem'de günümüze ulaşmış tarihi yapılar ve binalar vardır. Camiler, köşkler, çeşmeler ve nişan taşı bu yapılar arasındadır.

Acıbadem konum olarak da oldukça merkezi ve kolay ulaşılabilir bir semttir. Hem Anadolu yakasındaki hem de Avrupa yakasındaki merkezi noktalara kolaylıkla ulaşım mümkündür. E-5 Karayolu'nun semtin ortasından geçmesi hem de Acıbadem Caddesi üzerindeki ulaşım alternatifleri bu kolaylığı sağlamaktadır.

Acıbadem, Kadıköy'de yaşamın hem çok sakin hem de oldukça hareketli olduğu yerlerden biridir. Semtte pek çok kafe ve restoranın yanı sıra lise ve üniversite kampüsleri, önemli hastaneler ve büyük şirketlerin iş merkezleri vardır. Bu nedenle hem gündüz hem de akşam saatleri Acıbadem'de hareketli ve canlı geçer.

Bununla birlikte ana caddeden paralel caddelere geçildiğinde sessiz, sakin ve huzurlu bir ortamla karşılaşmak mümkündür. Sevimli ve ağaçlarla çevrili yeşil sokakları, güvenli ortamı ve huzurlu atmosferi ile Acıbadem sakin bir yaşam için de oldukça ideal bir semttir.

Acıbadem Gezilecek Yerler

Acıbadem Otel Fiyatları

Acıbadem Otel Yorumları

10

La Vita Suites Kadıköy

HÜSEYİN AYDIN - 8 Şubat 2020, Cumartesi 15:09

Çalışanlar ilgili

Konumu çok iyi. Yeni ve temiz. Çalışanlar ilgili, teşekkür ederim La Vita Suites.

10

Red Stone Hotel Bistro & Cafe

mehmet yıldız - 7 Şubat 2020, Cuma 00:37

Konumu mükemmel

Kadıköy'ün tam merkezi neresidir? Evet evet tam merkezi Red Stone! Hem semtin hem şehrin konumu mükemmel. Konfor, temizlik, hizmet, lezzet, ulaşım kolaylığı arayanların doğru adresi.

10

Melek Hotels Moda

İzzet dutlar - 27 Ocak 2020, Pazartesi 12:40

Çok keyifli bir işletme

Çok keyifli bir işletme. Sıcak karşılama ve temiz odaları ile evimde gibi hissettim kendimi. Çok yardım sever ve güler yüzlü bir ekip var. Teras katlarında mutlaka bir şeyler içmenizi öneririm. :)

10

Bade 1 Hotel Kadıköy

Cevher Aslan - 25 Aralık 2019, Çarsamba 10:23

Her şey güzeldi

Konum olarak güzeldi. Merkezi yerde, ulaşım rahattı. Personel güler yüzlü, odası rahattı. Her şey güzeldi. Başta Ali Bey olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.

1

Emirtimes Hotel Kadıköy

Hande neftci - 22 Ekim 2019, Salı 11:43

Tavsiye etmiyorum

20 ekimde bir gece konaklama yaptık. Maalesef spor büstiyerimi odada unutmuşum. Haber bile vermeden çöpe attıkları gibi tavırları da kaba idi. Nereye şikayet ederseniz edin gibi bir üslup ile özür dilemek yerine daha önce arasaydınız denildi. Bilgilerimiz otelde mevcut olmasına rağmen bluzu çöpe atmışlar ve üste çıkabildiler. Pes!

5

Bossuite Kadıköy

Deniz Ören - 21 Ekim 2019, Pazartesi 21:21

Temizlik yetersiz

Bugün çıkış yaptım. 4 gün kaldım. Konum olarak iyi. Kadıköy çarşı içi her yere yakın. Rahatsız edici hiçbir şey ile karşılaşmadık. Resepsiyon çalışanları saygılılardı ama temizlik konusunda maalesef iyi bir yorum yapamayacağım. Bir sefer bile gelinmedi ve üstüne ben gidip havluları değiştirir misiniz demek zorunda kaldım maalesef.

10

Dedeman Bostancı Hotel

Duygunur il - 14 Ekim 2019, Pazartesi 10:23

Çalışanlar çok ilgili

İstanbul'a her gelişimizde Dedeman'da konaklıyoruz. İnanılmaz memnun kalıyoruz her seferinde. Çok ilgiliydi tüm çalışanlar. Özellikle kat görevlilerinden Ramazan Bey ve resepsiyon personeli Yaren Hanım'a ilgilerinden ötürü çok teşekkür ederim.

1

Kadıköy Port Hotel

Fikriye - 9 Ekim 2019, Çarsamba 18:07

Tavsiye etmem

Tam anlamıyla kötü bir yer. Çalışanlar da terbiyeli değil. Çarşaflar pislik içinde. Hiç tavsiye etmem.

1

Bağdat Otel

Mehmet - 1 Ekim 2019, Salı 21:28

İlgi yok

Otel çok kötü. Temizlik hiç yok. Kesinlikle gidilecek yer değil. İlgi hiç yok.

9

Hilton İstanbul Kozyatağı

Imam huseyin sahin - 1 Ekim 2019, Salı 11:20

Imam huseyin sahin tarafından...

Harika bir otel. 8.ayda biz iki hafta kaldık. Ben ve eşim 8.ayın 17'sinde 28'i ne kadar kaldık. Çok memnun kaldık. Çalışanların hepsine çok çok teşekkür ederiz. En çok da resepsiyonda çalışan arkadaşlara.