Yoncalı Kaplıcaları

+ 5 Fotoğraf
3/5
Çok İyi
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli

Yoncalı Kaplıcaları Hakkında

Kütahya sınırları içerisinde il merkezinin 16 km batısında yer alan Yoncalı Kaplıcaları, ülkemizin termal turizmi açısından önemli bölgelerinden biridir. Sıcaklığı 42 dereceyi bulan suları ile ziyaretçilerine şifa dağıtan kaplıcalar aynı zamanda çok sayıda konaklama birimine de ev sahipliği yapmaktadır. Kaplıcalar çeşitli rahatsızlıklardan arınmanın yanı sıra şehirde yaşamanın getirdiği tüm stresten uzaklaşmak ve gevşemek isteyenler tarafından da tercih edilmektedir. Kalsiyum, magnezyum ve kükürt içeren Yoncalı Kaplıcaları’nın iyi geldiği rahatsızlar arasında ise; romatizma, kireçlenme, böbrek hastalıkları, sinirsel rahatsızlıklar ve travmatik hastalıklar yer almaktadır. Bölgede yer alan çamur banyosu da ülkemizin en yüksek radyoaktif miktarına sahip hamamı olarak bilinmekte ve romatizmaya iyi gelmektedir. Yoncalı Kaplıcaları’nın dilden dile anlatılan bir de efsanesi vardır. Bu efsaneye göre Anadolu Selçuklu Sultanı II. Alaaddin Keykubat’ın Gülümse Hatun isimli felçli kızı Yoncalı’ya gelerek buradaki kaplıcalardan tamamen iyileşmiş bir şekilde çıkmıştır. Bunun üzerine Alaaddin Keykubat da herkesin şifa bulmasını istediği bu yere cami ve havuzlu büyük bir hamam yaptırmıştır. Siz de rahatsızlıklarınızdan kurtulmak ve gevşemek için kaplıcaları ziyaret edebilir, burada yer alan konaklama birimlerinde keyifli bir seyahat olanağı bulabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

3/5
Çok İyi
2 değerlendirme
Yoncalı Kaplıcaları
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
1/5 Kötü
23.07.2015
Misafir
Pişman oldum
Tek düzgün otel diye [otel=yoncali-termal-otel]Yoncalı Termal Otel[/otel]’de kalayım dedim, pişman oldum. Çalışanlar ilgili ama otel dökülüyor. Havuzu kötü, küçük, termal otel ile ilgisi yok. Üstelik `Afyon` [otel=ikbal-thermal-otel]İkbal Termal Hotel & Spa[/otel] ile aynı parayı ödedim . İkbal neresi, Yoncalı neresi...
5/5 Mükemmel
30.07.2014
Misafir
Yoncalı Kaplıcaları
Kütahya Yoncalı'da bulunan Ay Işığı Pansiyon’da dört gün kaldık, oldukça kötü bir tatil geçirdik. Bu pansiyonda odalar çok dar, musluklardan akan su sarı renkli oldukça kötü bir kuyu suyuydu. Bizle kimse ilgilenmedi ve pansiyonu kiraya veren kişi sürekli bahaneler üreterek bize herhangi bir çözüm sunmadı.