Yeditepe Üniversitesi
Yeditepe Üniversitesi - Görsel 1
Yeditepe Üniversitesi - Görsel 2
Yeditepe Üniversitesi - Görsel 3
Yeditepe Üniversitesi - Görsel 4
10 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Yeditepe Üniversitesi Hakkında

Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Anadolu Yakası’ na bulunan ve 1996 yılından bu yana eğitim sağlayan bir vakıf üniversitesidir. Yeditepe Üniversitesi; İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 1996 yılında kurulan, mali ve idari özerkliği olan bir vakıf üniversitesidir.

Kurucusu ise İstanbul’ un ilk Büyükşehir Belediye Başkanı ve İstek Vakfı kurucusu da olan Bedrettin Dalan’ dır. Üniversite kendisini, ‘’ Atatürk Rönesansını Devam Ettiren Üniversite’ ’ olarak tanımlamaktadır. Yeditepe Üniversitesi, birçok alanda yenilikçi, seçkin, çağdaş, araştırmacı ve öz benliğini güçlendirmiş gençler yetişmeyi amaçlamaktadır.

Yeditepe Üniversitesi, 26 Ağustos Yerleşimi ile İstanbul’ un Anadolu Yakası, Kayışdağı eteklerinde 223 bin m2’ lik kapalı alanda yer almaktadır. Çevre bilinci alanında uluslararası bir platform olan ve dünyanın en yeşil üniversitelerini belirleyen Green Metric’ in değerlendirmelerinde, Türkiye’ deki vakıf üniversiteleri kategorisinde iki yıl boyunca birinci sırada yer almıştır.

Yeditepe Üniversitesi aynı zamanda, kampüs içerisinde kurduğu çatı üzeri enerji sistemi ile kendi enerjisi üretebilen Türkiye’ nin tek üniversitesi olma özelliğini de gururla taşımaktadır. Eğitim dili İngilizce olan Yeditepe Üniversitesi eğitim-öğretim hayatına; 13 fakülte, 5 enstitü, 4 meslek yüksekokulu ve 43 doktora programında lisansüstü düzeyde devam etmektedir.

İstanbul şehir merkezinde bulunan ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ na 27 km mesafede bulunan Yeditepe Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma, servis araçları ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Yeditepe Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?