Yalova feribot saatleri ve seferleri.

Yalova Feribot Seferleri

Yalova'ya İstanbul'un farklı noktalarından düzenli olarak feribot seferleri düzenlenmektedir.

Yalova Feribot Seferleri

Yalova'ya İstanbul'un farklı noktalarından düzenli olarak feribot seferleri düzenlenmektedir.
Marmara Denizi kıyısında bulunan Yalova'ya ulaşımda deniz yolu en sık tercih edilen alternatiftir. Zaman açısından oldukça avantaj sağlayan deniz otobüsü ve feribot seferleri aynı zamanda kara yoluna göre çok daha kolay bir ulaşım seçeneğidir.

İstanbul'un farklı noktalarından Yalova'ya deniz otobüsü ve feribot seferleri düzenlenmektedir. Pendik'ten hareket eden feribotlar Yalova'ya 45 dakikada ulaşmaktadır ve feribotlar karşılıklı olarak 1 saat 15 dakikada bir hareket etmektedir. "Hızlı Feribot" olarak da bilinen Pendik-Yalova feribotlarına önceden rezervasyon ve ödeme yapmanız gerekmektedir. Hızlı feribotlarda hem araç için hem de her bir yolcu için ödeme yapılmaktadır.

Penik-Yalova feribot seferleri kış tarifesinde sabah 7:00'de başlar ve akşam 21:30'da sona erer.

Hızlı feribotun bir diğer hareket noktası da İstanbul Yenikapı'dır. Yalova-Yenikapı hızlı feribotunda da yine rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Sefer süresi 1 saat 15 dakikadır. Bazı seferleri yalnızca araçsız, yaya yolcular için yapılan Yenikapı-Yalova seferleri için İDO'nun web sitesinden tarife ve sefer bilgilerine bakabilirsiniz.

Yenikapı-Yalova feribot seferleri kış tarifesinde sabah 08:30'da başlar ve akşam 19:30'da sona erer.Bölgede konaklama seçenekleri için Yalova otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yalova feribot seferlerinde en sık tercih edilen bir diğer alternatif de Gebze Eskihisar'dan kalkan Yalova feribotlarıdır. Eskihisar-Topçular arası yaklaşık 1 saat sürmektedir. Herhangi bir ön rezervasyon gerektirmeyen bu feribot hattında feribotlar yaklaşık 15 dakika ile yarım saatte bir hareket etmekte, seferler 24 saat kesintisiz devam etmektedir. Bekleme süreniz araç yoğunluğuna göre değişebilir. Eskihisar-Yalova feribotlarında araç başına ödeme yapılmaktadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın