Uçhisar Apartları

En iyi 51 apart otel, en uygun fiyatlar

Uçhisar Apart Otel Fiyatları

Uçhisar’ın jeolojik oluşumunu Kapadokya’nın jeolojik oluşumundan ayırmak mümkün değildir. Hatta Kapadokya’nın jeolojik oluşumunun en iyi izleneceği yer Uçhisar Kalesi'dir.

Uçhisar apart otelleri de, Kapadokya tarihinin başladığı bu noktada çevreye dağılmış olarak bulunmaktadır. 1 + 1 ya da 2 + 1 şekilde düzenlenen Uçhisar apart otelleri bildiklerimizden daha farklı olarak, eski dönemlerden bu yana yaşayan kişilerin evlerini restore etmesi ile ortaya çıkmışlardır. Bir nevi ev pansiyonculuğu demek daha doğru olacaktır.

Kalesiyle ünlü olan Uçhisar'da zamanında Hıristiyanların yaşadığı bilinmektedir. Kale içinde bilinmeyen gizli yollarla saklanma amaçlı kullanılmıştır.

Uçhisar apart otelleri, haftalık ya da aylık olarak kiralanmaktadır ve daha çok kalabalık ailelerin tercihidir. Özellikle Hıristiyanlar için dini bir öneme sahip olan Kapadokya'da, uzun süre konaklamayı tercih ettikleri için gayri Müslimlerin tercihleri arasında bulunur Uçhisar apart otelleri.

Efsanelerle, farklı kültürlerle, tarihle, coğrafya ile yoğrulmuş bir yer Nevşehir Uçhisar. Ana geçim kaynağı tarım olmakla birlikte son 25 yılda turizm de oldukça önemli bir yere sahip geçim kaynakları arasında.

Nevşehir Uçhisar hemen her mevsim güzel ve gidip gezilebilecek bir yer. Uçhisar'da her çeşit tesis de mevcut. Apart otel, butik otel, pansiyon... Ancak tesis türleri çeşitli olduğu kadar, Uçhisar 2019 otel fiyatları da çeşitli. Pansiyonlar ve sonradan yapılan binaların fiyatları daha uygun iken, butik oteller ve manevi değere sahip olan peri bacalarında konaklamak biraz daha fazlaya mal olabiliyor.

Uçhisar 2019 otel fiyatları sezona göre de değişiklik gösteriyor tabi. Yaz mevsimi her ne kadar sıcak olsa da, turistlerin en çok tercih ettikleri mevsimlerin başında geliyor. Bu nedenle tesislerde doluluk oranı oldukça yüksek. Yaz mevsiminde daha fazla görülebilen Uçhisar 2019 otel fiyatları, kış ve sonbahar mevsiminde daha düşük olabiliyor.

Uçhisar Apart Otel Yorumları

10

Diriliş Pansiyon & Apart Otel

Kadri toygar - 20 Ağustos 2019, Salı 17:14

Temiz bir pansiyon

Temiz bir pansiyon. Banyo ve mutfak var. Fiyatına göre uygun. Biraz yokuşu var.

10

Oread Cave Suites

Soner ÇEBİ - 28 Mayıs 2017, Pazar 14:09

Personelin ilgi ve alakası

Balayı için tercih ettik, her anlamda çok memnun kaldık, personelin ilgi ve alakası, temizlik, huzur, vs. İhtiyaç giderme açısından merkeze yakınlığı (hastane, market, eczane, vs.) çok iyi bir durum. Konumu açısından insana huzur veren bir doğası var. Havaalanından alınıp bırakılmasından gezmek ve turlara katılmaya kadar her şeyi otel sahibi Serkan Bey ayarlıyor zaten. Kendisine bize gösterdiği ilgi ve alaka için çok teşekkür ediyor, tatil için Kapadokya bölgesini düşünenlere şiddetle tavsiye ediyoruz... Kesinlikler Oread Cave Suites.