Sürmene Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Sürmene Hakkında

Trabzon'a bağlı bir ilçe olan Sürmene, Karadeniz'in güneydoğu sahillerinde, Trabzon ve Rize arasında, doğusunda Of, batısında Araklı, güneyinde Köprübaşı ve Gümüşhane, güneydoğusunda Dernekpazarı, kuzeyinde Karadeniz ile çevrilidir.

31000 civarındadır Sürmene'nin toplam nüfusu.

Bronz çağına kadar uzanan tarihiyle Sürmene, Romalılar, Bizanslılar, İranlılar, Avarlar ve Araplara yurtluk etmiş, Fatih Sultan Mehmet'in zamanında ise Türklere vatanı olmuştur.

1873'de Rus işgalinden kurtulan Sürmene, bir zamanlar Humurgan olan adını doğal güzelliği, güzel havası ve suyu sayesinde güzellik anlamına gelen Sürmene olarak değiştirmiştir.

Dört mevsim bol yağışlı, ılıman karaktere sahip olan Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir Sürmene'de halk geçimini, çay ve fındık yetiştirerek tarım, hayvancılık ve arıcılıktan sağlamaktadır.

Sürmene'de neler mi yapmalı, bir bakalım:
Sürmene çakısı ve bıçağı, Karadeniz yöresine özgü bir dokuma olan keşan almadan, Sürmene Kemençesi, Mısır Ekmeği ve Minzi Peyniri satın almadan,
Mavi bayraklı Çamburnu'nda denize girip, mesire yerinde piknik yapmadan,
Bahçesinde yorgunluk çayı içip, ağaç işlemelerine hayran kalacağınız 18. yy'ın sonlarından günümüze kadar ulaşan Memiş Ağa Konağını gezmeden dönmeyin Sürmene'den.

Sürmene'nin enfes yemekleri olan Sürmene Peynirlisi, Hamsi Buğulama, Mısır Ekmeği, Holiya, Otli Ekmek, Karalahana Sarması, Kuymak ve Turşu Kavurmasını afiyetle yiyebilirsiniz Sürmene'de.

Trabzon ve Rize'nin tam ortasında yer alan Sürmene, Trabzon'a 35 km, Rize'ye 35 km, Ankara'ya 700 km, İstanbul'a 1120 km, İzmir'e ise 1380 km uzaklıktaki Sürmene'ye kendi aracınızla veya otobüs seferleriyle ulaşabileceğiniz gibi Trabzon'a kadar uçakla gelip buradan da yarım saatlik bir yolculuktan sonra Sürmene'ye ulaşabilirsiniz.

Sürmene Gezilecek Yerler

Sürmene Otel Fiyatları

Deniz ticareti ve tersanecilik alanlarında oldukça ileri olan Sürmene'de Anadolu'nun ilk ticaret odası 1903 yılında kurulmuştur.

Sürmene'ye yıl içinde gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde oteller hizmet vermektedir. Bu oteller içerisinde; kent otelleri, yıldızlı oteller, tatil otelleri, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar sayılabilir.

Doğu Karadeniz'in en ünlü ilçelerinden biridir Sürmene ve filmlere, dizilere bile konu olmuştur.

Sürmene otelleri içerisinde deniz kenarında yer alan oteller özellikle yaz aylarında tatilin de başlamasının etkisiyle en yoğun dönemlerini yaşamaktadır. O yüzden aylarında Sürmene otelleri kategorisinde yer alan otellere erken rezervasyon yaptırmak önemlidir. Sürmene otelleri için sadece yaz aylarında değil kış aylarında da erken rezervasyon yaptırılmalıdır.

Sürmene otelleri, otellerin fiyatları, fotoğrafları, iletişim bilgileri ve tesis özellikleri sayfanın üst kısmında listelenmektedir. Bu sayfadan beğendiğiniz tesisle direk iletişime geçebileceğiniz gibi konaklamak istediğiniz Sürmene oteline ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Sürmene'ye yaz ayları olan haziran, temmuz ve ağustosta hem yurt içinden hem de yurt dışından pek çok yerli ve yabancı turist gelmektedir. Gelenlerin konaklamada tercih ettiği tatil otelleri ve diğer oteller de en yoğun dönemi bu aylarda yaşamaktadır. O sebeple de Sürmene otel fiyatları bu aylarda diğer aylara oranlı bir miktar artmaktadır.

Sürmene otel fiyatları üzerinde görülen bu artıştan olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca kimi tatil otelleri artan bu fiyatlardan misafirlerin olumsuz yönde etkilenmemeleri için erken rezervasyon kampanyaları da düzenlemektedir.

Sürmene otel fiyatları, otellerin özellikleri, fotoğrafları ve iletişim bilgilerin sayfanın hemen üst kısmında listelenmektedir. Bu listeden hem otelleri ayrıntılı olarak inceleyebilir hem de beğendiğiniz otelle iletişime geçerek ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve huzur dolu bir tatil geçirmenizi dileriz.

Sürmene Otel Yorumları

8

Zarha Mountain Resort

Duygu ince - 18 Ağustos 2017, Cuma 21:10

Personel güler yüzlü

Bulutların üstünde güzel bir otel. Personel güler yüzlü ve ilgili. Yemekler beklentilerimizin üzerinde, mezeler harika, bence düşünmeden gelinebilecek bir yer.