Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu, Trabzon Merkez

Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu

  • Trabzon / Trabzon Merkez
  • Akyazı, 61195 Ortahisar/Trabzon

Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu

Medical Park Stadyumu, Trabzon Akyazı da bulunan yapımı 2016 yılında tamamlanan futbol stadyumudur. Stadyum Trabzonspor'a ev sahipliği yapmaktadır.

İsmini Şenol Güneş'ten alan eski ismiyle Medical Park Arena tam ismiyle Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu adıyla da anılmaktadır. Denize dolgu olarak inşa edilmiş ve temelinde doğal çim kullanılmıştır. Türkiye'nin en modern stadyumları arasında gösterilen stadyum, ortalama 40.000 futbol severe ev sahipliği yapmaktadır. Stadyumda aynı zamanda son teknoloji 5G sistemi kullanılmıştır. Bu sayede taraftarlar daha zengin bir izleme deneyimi yaşayabilmektedir. Gelecek dönemde stadyuma yerleştirilecek 360 kamera sistemi ile taraftarların sanki stadyum içerisindeymişcesine futbol deneyimine doyması amaçlanmıştır.

Şenol Güneş Medical Park Spor Kompleksi Stadyum'u diğer stadlara göre farklılık göstermektedir. 5G teknolojisi kullanıldığı için, seyirciler alan içerisinde değil de evdelerinde, işyerlerinde bile olsa maçın keyfini sanki canlı yaşıyormuş gibi hissetmektedir. Bu özelliği ile seyirci tarafından severek ziyaret edilmektedir. Stadyuma toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın