Sabancı Üniversitesi
Sabancı Üniversitesi - Görsel 1
Sabancı Üniversitesi - Görsel 2
Sabancı Üniversitesi - Görsel 3
Sabancı Üniversitesi - Görsel 4
10 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Sabancı Üniversitesi Hakkında

Sabancı Üniversitesi; İstanbul ili, Tuzla ilçesinde yer alan ve 1994 yılında kurulma kararı alınmış ve 1999 yılında Ömer Sabancı Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir.

Bir ‘’ dünya üniversitesi’ ’ kurma vizyonu ile düzenlenen arama konferansında bir araya gelen insanlarla birlikte bir dünya üniversitesi felsefesi oluşturulmuştur; ‘’ Birlikte yaratmak ve geliştirmek’ ’. Sabancı Üniversitesi, Türkiye’ den EFQM’ e üyeliği kabul edilen ilk üniversite olma özelliğini taşımaktadır. Tam olarak 1. 190.

705 m2 arazi üzerinde konumlandırılan Sabancı Üniversitesi’ nin, toplam 2622 yurt kapasitesi bulunmaktadır. Sabancı Üniversitesi eğitim-öğretim hayatına; 3 fakülte, 13 lisans programı, 15 doktora ve 46 yüksek lisans programı ile eğitim vermektedir. Sabancı Üniversitesi, bünyesinde bulunan 440 öğretim görevlisi ve ortalama 18 bin öğrenci ile başarılarına başarı katmaya devam etmektedir.

Sabancı Üniversitesi’ nin şuan da 12. 581 mezunu bulunmaktadır. Sabancı Üniversitesi Türkiye’ de ve yurt dışında birçok üniversite tarafından örnek alınmaktadır. Şehir merkezinde bulunan ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ na 11 km uzaklıkta bulunan Sabancı Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Sabancı Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?