Murat Dağı Kaplıcaları

+ 3 Fotoğraf
3.2/5
Çok İyi
6 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Murat Dağı Kaplıcaları Hakkında

Kütahya’nın en yüksek tepelerinde bulunan Murat Dağı Kaplıcaları, 2987 yılında termal turizm merkezi olarak ilan edilmiştir. 2312 metre yükseklikteki Murat Dağı, kaplıcalarının yanı sıra, 853 çeşit bitkisiyle, florasıyla ve iklimiyle de bilim adamlarının ilgi odağı durumundadır. Tam bir oksijen deposu olan ve huzurlu bir şekilde doğayla iç içe olmanın keyfini çıkarmak isteyenlerin tercih ettiği Murat Dağı Kaplıcaları şifanın önemli adreslerinden biridir. Burada yan yana iki tane hamam vardır ve bu hamamların Germiyanoğulları döneminde yaptırıldığı düşünülmektedir. Kaplıcalar aynı zamanda Gediz’e 30 kilometre uzaklıktadır. Suyunda; sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, bromür ve sülfat bulunur. Sinir, kas rahatsızlıkları, kadın hastalıkları ve romatizma gibi birçok sağlık sorununa iyi gelen Murat Dağı Kaplıcaları, sağlığınız için düşündüğünüz tatil noktalarından biridir. Günlerinizi burada geçirirken Murat Dağı’na çıkıp çevreyi keşfetmeyi sakın unutmayın. Termal turizmin önemli bölgelerinden biri olan Murat Dağı Kaplıcaları’nı tercih edebileceğiniz gibi Yoncalı Kaplıcaları da tercihleriniz arasında olabilir. Konaklama seçenekleri için, Kütahya otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

3.2/5
Çok İyi
6 değerlendirme
Murat Dağı Kaplıcaları
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
02.09.2019
Misafir
Üç yıldır buradayız
Tesis müdürü Hakan Sönmez Bey ve ekibine teşekkürler. Üç yıldır her eylülde mutlaka gidiyoruz.
5/5 Mükemmel
25.06.2019
Hacı Osman Şahin
Kesinlikle tavsiye ederim
Çok güzel süper bir yer. Kesinlikle tavsiye ederim. Çok ucuz fiyatı. Bungalov evlerin hepsi güzel. İçleri çok temiz ve lüks. Hamamı güzel, tarihi dokuyu korumak adına ellememişler. Kafa dinlemeye bire bir. Hafta içi özellikle daha sakin daha ferah, huzurlu bir ortam.
2/5 Ortalama
02.07.2016
Zeyneo
Temizlik anlayışları sıfır
Her yaz gidiyoruz, doğası mükemmel, temiz, bol oksijen, lakin hamamı iyi değil. Temizlik anlayışları sıfır, bakım yok ama ev fiyatları 5 yıldızlı otel ayarında.
1/5 Kötü
08.05.2016
Ayhan
Lüks kaplıcalar yapılabilir
Sosyal tesis anlamında `Gediz` belediyesine bağlı olduğundan çok geri kalmış bir yer. Özel sektöre devredilmesi gerek bence, daha modern ve lüks kaplıcalar yapılabilir. Genelde pislik içinde.
5/5 Mükemmel
21.08.2015
Misafir
Kafa dinlendirdiğim bir yer
Senelerdir yazları gidip gerçek manada kafa dinlendirdiğim bir yer. Hala bakir olması da cabası. Eğer oteller bölgelerinde tatil yapıp da, buralara gelip kıyaslama yaparsanız kendinize yazık edersiniz.
Daha fazla yorum gör

Konum

Haritada gör