Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Amasra Büyük Liman Plajı

+ 4 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Amasra Büyük Liman Plajı Hakkında

Amasra'nın en kalabalık plajı Amasra Büyük Liman Plajı. Hatta yaz aylarında o kadar çok insanla dolup taşıyor ki plaj, kimi zaman bu yoğunluğu kaldırmakta zorlanıyor desek yeridir. Amasra Büyük Liman Plajı'nda güneşlenmek ve denize girmek için uygun zaman Temmuz başlangıcı ve yaz sonu.

Yaz ortası oluşan aşırı yoğunluktan dolayı zaman zaman deniz kirliliği artabiliyor ne yazık ki. Amasra Büyük Liman Plajı, Amasra'nın ticari açısından da en önemli bölgesi aynı zamanda. Kömür ihracatının yanı sıra, turistik ve ticari gemiler de buraya demir atıyorlar çünkü.

Bununla birlikte Karadeniz Yat Rallisi'nde, yarış esnasında uğranılan duraklardan biri Amasra Büyük Liman Plajı. Limanın dalga kıranların olduğu kısmında bir hayli midye bulunuyor. Bu arada midyelerin boyutları gerçekten de devasa. Plajda ise bolca istiridye gözünüze çarpabilir. Akşamları limandan plaja doğru yürüyüş yapmak ise fazlasıyla keyifli bir aktivite.

Karşı kıyıda sahil güvenliğin bulunduğu Amasra Büyük Liman Plajı, Amasra'ya yolunuz düştüğünde mutlaka görmeniz gereken bir yer. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Amasra Büyük Liman Plajı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?