Kütahya Tren Garı
Kütahya Tren Garı - Görsel 1
Kütahya Tren Garı - Görsel 2
Kütahya Tren Garı - Görsel 3
Kütahya Tren Garı - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Kütahya Tren Garı Hakkında

Kütahya Tren Garı, Kütahya ili merkezine bağlı Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ nde bulunan bir demiryolu istasyonudur. Kütahya; Türkiye’ nin Ege Bölgesinde yer alan, merkez ilçe ile beraber toplam 13 ilçeye sahip bir ildir. Kütahya’ da bulunan tarihi tren garı, 1894 yılında Osmanlı Anadolu Demiryolları tarafından inşa edilmiştir.

Şehir merkezinde bulunan gardan, pek çok yere kolayca ulaşım sağlamak mümkündür. İstasyon, birçok otele sadece yürüme mesafesindedir. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ na ait olan istasyon, üç ayrı istikamette bağlanır: Haydarpaşa – Eskişehir – Ankara demiryolu Eskişehir’ den ayrılan bir yolla Kütahya’ ya varır, Kütahya’ dan Afyonkarahisar ve Konya’ ya ulaşır.

Kütahya’ dan çıkan hat ise Tavşanlı – Balıkesir – Manisa ve İzmir’ e gider ve Bandırma’ dan Marmaray’ a ulaşır. 7/24 açık olan istasyonda, seyahat kartı satış noktaları bulunmaktadır.

Şehir merkezine yürüme mesafesinde olan ve Kütahya Otogarı’ na sadece 5 km uzaklıkta bulunan Kütahya Tren Garı’ na, farklı bölgelerden özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Kütahya Tren Garı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?