Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Kurtuluş Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Kurtuluş Otelleri

Kurtuluş için {{ (filteredHotels).length}} / 2 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Kurtuluş Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

İstanbul'un tarihi semtlerinden biri olan Kurtuluş'ta, konaklama yapabileceğiniz pek çok alternatif yer alıyor.
Kurtuluş, İstanbul'un Şişli ilçesine bağlı tarihi bir semt. Semtin en önemli özelliğinden biri, Şişli ilçesinde iskana açılan ilk bölge olması. 470 yıllık bir geçmişe sahip olan Kurtuluş'un büyük bir kısmı Şişli ilçe sınırları içerisinde bulunuyor. Aya Dimitri Kilisesi'nin aşağısı ise Beyoğlu ilçesine bağlı.

Pangaltı'nın üzerindeki tepeden güneye doğru hafif bir eğimle inen eski bir dere yatağı var. İşte Kurtuluş, bu dere yatağını çevreleyen tepeciklerin üzerine kurulmuş. İsmini 1929 yılında büyük yangından sonra alan Kurtuluş, eskiden Tatavla ismiyle anılıyormuş. Semtin eski sakinleri ise Rumlarmış ve Tatavla da, Rumca ‘beygir ahırı' anlamına gelen ‘tavla' kelimesinden türetilmiş.

Bu tarihi semtin en büyük avantajlarından biri ise, Şişli ve Beyoğlu gibi hareketli ilçelerle iç içe geçmiş olması. Bu da harika bir İstanbul gezisinin başlangıç noktalarından biri yapıyor Kurtuluş'u. Kurtuluş'tan Taksim'e çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz mesela. Taksim'e sırtınızı verdiniz mi, artık her yere tek bir vesaitle gidebilirsiniz. Bu nedenle de İstanbul konaklamalarınızı Kurtuluş otellerinden birinde gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Kurtuluş otelleri arasında özellikle apart oteller son derece revaçta. Toplu ulaşım araçlarına yakın olan Kurtuluş otelleri, şehrin en merkezi noktalarından birinde bulunmaları nedeniyle de, özellikle turistik gezi amacıyla İstanbul'a gelenlerin kesinlikle tercih etmeleri gereken noktalardan biri. Kurtuluş otellerinin sunmuş oldukları hizmetlere baktığımızda ise, tamamen misafirlerin konforunun ön planda tutulduğunu görebilmemiz mümkün.

Özellikle İstanbul'a turistik ve tarihi bir gezi için gelmeyi planlıyorsanız, konaklamak için Kurtuluş'u tercih edebilir ve Kurtuluş otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İstanbul'un merkezi semtlerinden biri olan Kurtuluş'ta, her gelir düzeyine hitap edebilen bir otel bulabilmek mümkün.
Büyük bir kısmı İstanbul'un Şişli ilçesine bağlı olan Kurtuluş'un, Aya Dimitri Kilisesi'nden sonraki kısmı ise Beyoğlu ilçe sınırları içerisinde bulunuyor. Bu da Kurtuluş'un ne kadar merkezi bir noktada yer aldığını gözler önüne seriyor. 470 yıllık bir geçmişe sahip olan Kurtuluş, bu yönüyle de tarihi bir semt olma özelliği taşıyor. Kurtuluş, Şişli ilçesinde iskana açılan ilk bölge olma özelliği taşıyor aynı zamanda.

Eski bir dere yatağını çevreleyen tepeciklerin üzerine kurulmuş olan Kurtuluş, ismini 1929 yılında çıkan büyük bir yangından sonra almış. Daha öncesinde Rumca bir kelime olan ve ‘beygir ahırı' anlamına gelen ‘tavla' kelimesinden türeyen Tatavla ismiyle anılıyormuş. Zaten semtin eski sakinlerini de Rumlar oluşturuyormuş. Bahsi geçen dere yatağı ise, Pangaltı'nın tepeden güneye doğru hafif bir eğimle inen kısımda bulunuyor.

Kurtuluş, Şişli ve Beyoğlu ile iç içe geçmiş bir semt olması nedeniyle, oldukça merkezi bir konuma sahip. Yani daha önce hiç İstanbul'a gelmemişseniz ve bu güzide şehri keşfetmek istiyorsanız, Kurtuluş otellerinin sizin için fazlasıyla ideal olduğunu söyleyebiliriz. Kurtuluş otellerinde konakladığınız süre boyunca, Taksim, İstiklal Caddesi, Nişantaşı, Mecidiyeköy, Karaköy, Kabataş, Beşiktaş, Sultanahmet ve Kadıköy gibi şehrin tarihi ve turistik noktalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kurtuluş otelleri, merkezi olmalarının yanı sıra, fiyatlarıyla da misafirlerin yüzlerini güldürmeyi başarıyor. Kurtuluş otel fiyatları, otelin sağladığı hizmetlere ve o hizmetlerin kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Otelin bulunduğu konum da, Kurtuluş otel fiyatlarını etkileyen diğer bir unsur olarak ön plana çıkıyor. Ancak her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilmek mümkün Kurtuluş'ta. Genel olarak baktığımızda, 2019 Kurtuluş otel fiyatlarının ortalama 80 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul'da turistik bir gezi yapmayı planlıyorsanız eğer, konaklamak için Kurtuluş'u tercih etmenizi ve bütçenize uygun olan bir Kurtuluş otelinde rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Hatta erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Kurtuluş otel fiyatlarından daha uyguna yararlanma şansı da elde edebileceğinizi unutmayın.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Kurtuluş Hakkında
1929 yılında büyük yangın geçirmiş olan Kurtuluş'un adı bu felaketten önce Tavatla'ydı.
Kurtuluş, mega kent İstanbul'un Şişli ilçesinde yer alan bir semttir. 1929 yılında büyük yangın sonrası Kurtuluş ismini alan semt, 1929 yılı öncesinde 'Tavatla' olarak anılmaktaydı. 'Tavatla' Rumca'da beygir ahırı anlamına gelen 'Tavla' kelimesinden gelmektedir. İlk sakinleri Rum olan bölgede bugünde Rum ve Ermeniler çoğunlukta olarak yaşamaya devam etmektedir.

Kurtuluş, Şişli ilçesine bağlı yaklaşık 470 yılık tarihe sahip semtimizdir. Semt 1782'de yapılan Rum Ortodoks Aya Dimitri Rum Kilisesi'nin adıyla anılan Pangaltı'nın aşağısında bulunan dere yatağını çevreleyen tepeciklerin üzerinde kuruludur.

Kanuni Sultan Süleyman döneminde Barbaros Hayreddin paşa tarafından Ege, Akdeniz ve özellikle Sakız Adası'nda gemi yapımında çalıştırılmak üzere getirilen 10.000 aşkın Rum esirin iskana tabi tutulması ile Kurtuluş'un hikayesi başlamıştır. Kasımpaşa tersanelerinde gemi yapımında kullanılan Rum esirler zamanla tulumbacılık ve ayakkabıcılıkta da başarılı olmuşlardır.

18. yüzyılın sonlarına doğru bölgede 20 kişiyi bulan Rumlar, bölgeye yabancıların girmemesini talep ederler, 1884'e gelindiğinde Kurtuluş özel bir yönetmelik ile ihtiyar heyeti tarafından yönetilir hale gelir.

Kurtuluş tarihi boyunca defalarca alevlerle baş etmek zorunda kalmıştır. Binaların yapımında kullanılan ahşap malzemeler, binaların birbirine yakınlığı ve yangın söndürme tekniklerindeki yetersizlikler alevlerle baş edilmesine olanak vermemekteydi.

1832 yılında 600 ev 30 dükkan, 1929 yangınında 207 bina yanarak kullanılamaz hale gelmiş ve kül olmuştur. 1955'e gelindiğinde 6-7 Eylül 1955'te Selanik'te Atatürk'ün doğduğu evin kundaklandığı haberleri ile başlayan provokasyon, İstanbul'da gayrimüslimlerin yaşadığı pek çok semtte olduğu gibi Kurtuluş'ta da rahatsızlık oluşturmuştur ve semtteki gayrimüslimlerin ev ve dükkanlarına yönelik saldırılar başlamıştır. Bu olaylar sonrasında yaygınlaşan korku nedeniyle gayrimüslimlerin semtteki yoğunluğunu yıllar içinde çok azalır ve artık çok küçük bir kısmı gayrimüslimdir.

Günümüzde semtin kalabalık sokaklarında etrafında yükselmekte olan gökdelenlere rağmen mahalle kültürü kendini göstermektedir.

Kurtuluş, İstanbul'un gezilip görülecek yerlerine de yakın olması ile şehre gelen gezginlerin ve iş adamlarının konaklamada tercih ettiği yerler arasında gösterilmektedir. Özellikle de tüm yıl açık olup misafirlerini kusursuz hizmet anlayışı ile ağırlayan Kurtuluş otelleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Kurtuluş otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
8
10
0 (850) 602 24 52
Taksim Marka Suite
Taksim Marka Suite
Kurtuluş Cad. No. 8
Şişli / İstanbul
Türkiye

-

5 yıldızlı otel kalitesinde. Gerçekten bayıldım. Gerek Abdullah Bey'in ilgisi gerek diğer çalışanların gösterdiği ilgi süperdi. Her giriş çıkışımda bir isteğim olup olmadığını sordular. 10 gün kaldım. İstanbul'a her gelişimde burada kalacağım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
10
0 (850) 602 24 52
Taksim Marka Suite
Taksim Marka Suite
Kurtuluş Cad. No. 8
Şişli / İstanbul
Türkiye

-

Arkadaşlar, Şişli'de tavsiye edeceğim en iyi yerdir. Hizmet, temizlik, kalite verdiğimiz paraya değiyor. Yolunuz düşerse tavsiye ederim. Çok beğendim ve memnun kaldım. Sizin de memnun kalacağınıza inanıyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
10
0 (850) 602 24 52
Taksim Marka Suite
Taksim Marka Suite
Kurtuluş Cad. No. 8
Şişli / İstanbul
Türkiye

-

Çok beğendim. Çok konforlu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
10
0 (850) 602 24 52
Taksim Marka Suite
Taksim Marka Suite
Kurtuluş Cad. No. 8
Şişli / İstanbul
Türkiye

-

Gerçekten huzur verici bir yerdi. Rahat bir yer. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
10
0 (850) 602 24 52
Taksim Marka Suite
Taksim Marka Suite
Kurtuluş Cad. No. 8
Şişli / İstanbul
Türkiye

-

Müşteri memnuniyeti ve güler yüzlü çalışanları ile birlikte çok güzel bir müessese. Kısacası anlatılmaz yaşanır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
6
0 (850) 602 24 52
Taksim Marka Suite
Taksim Marka Suite
Kurtuluş Cad. No. 8
Şişli / İstanbul
Türkiye

-

Kullanışlı ve güzel. ;)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
10
0 (850) 602 24 52
Taksim Marka Suite
Taksim Marka Suite
Kurtuluş Cad. No. 8
Şişli / İstanbul
Türkiye

-

Gerçekten harika ve güzel. Temizlik çok iyiydi. Teşekkürler...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
10
0 (850) 600 83 08
Çiçek Apart
Çiçek Apart
Ergenekon Mah.Tay Sok. No. 7
Şişli / İstanbul
Türkiye

-

Ben memnun kaldım bu tesisten. Temiz, çalışanları güler yüzlü, saygılı, insanlar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Tesekkür ederim. Her zaman beklerim.

18 Kasım 2015, Çarsamba 15:17