Kurtuluş Otelleri

En iyi 1 otel, en uygun fiyatlar

Kurtuluş Hakkında

1929 yılında büyük yangın geçirmiş olan Kurtuluş'un adı bu felaketten önce Tavatla'ydı.

Kurtuluş, mega kent İstanbul'un Şişli ilçesinde yer alan bir semttir. 1929 yılında büyük yangın sonrası Kurtuluş ismini alan semt, 1929 yılı öncesinde 'Tavatla' olarak anılmaktaydı. 'Tavatla' Rumca'da beygir ahırı anlamına gelen 'Tavla' kelimesinden gelmektedir. İlk sakinleri Rum olan bölgede bugünde Rum ve Ermeniler çoğunlukta olarak yaşamaya devam etmektedir.

Kurtuluş, Şişli ilçesine bağlı yaklaşık 470 yılık tarihe sahip semtimizdir. Semt 1782'de yapılan Rum Ortodoks Aya Dimitri Rum Kilisesi'nin adıyla anılan Pangaltı'nın aşağısında bulunan dere yatağını çevreleyen tepeciklerin üzerinde kuruludur.

Kanuni Sultan Süleyman döneminde Barbaros Hayreddin paşa tarafından Ege, Akdeniz ve özellikle Sakız Adası'nda gemi yapımında çalıştırılmak üzere getirilen 10.000 aşkın Rum esirin iskana tabi tutulması ile Kurtuluş'un hikayesi başlamıştır. Kasımpaşa tersanelerinde gemi yapımında kullanılan Rum esirler zamanla tulumbacılık ve ayakkabıcılıkta da başarılı olmuşlardır.

18. yüzyılın sonlarına doğru bölgede 20 kişiyi bulan Rumlar, bölgeye yabancıların girmemesini talep ederler, 1884'e gelindiğinde Kurtuluş özel bir yönetmelik ile ihtiyar heyeti tarafından yönetilir hale gelir.

Kurtuluş tarihi boyunca defalarca alevlerle baş etmek zorunda kalmıştır. Binaların yapımında kullanılan ahşap malzemeler, binaların birbirine yakınlığı ve yangın söndürme tekniklerindeki yetersizlikler alevlerle baş edilmesine olanak vermemekteydi.

1832 yılında 600 ev 30 dükkan, 1929 yangınında 207 bina yanarak kullanılamaz hale gelmiş ve kül olmuştur. 1955'e gelindiğinde 6-7 Eylül 1955'te Selanik'te Atatürk'ün doğduğu evin kundaklandığı haberleri ile başlayan provokasyon, İstanbul'da gayrimüslimlerin yaşadığı pek çok semtte olduğu gibi Kurtuluş'ta da rahatsızlık oluşturmuştur ve semtteki gayrimüslimlerin ev ve dükkanlarına yönelik saldırılar başlamıştır. Bu olaylar sonrasında yaygınlaşan korku nedeniyle gayrimüslimlerin semtteki yoğunluğunu yıllar içinde çok azalır ve artık çok küçük bir kısmı gayrimüslimdir.

Günümüzde semtin kalabalık sokaklarında etrafında yükselmekte olan gökdelenlere rağmen mahalle kültürü kendini göstermektedir.

Kurtuluş, İstanbul'un gezilip görülecek yerlerine de yakın olması ile şehre gelen gezginlerin ve iş adamlarının konaklamada tercih ettiği yerler arasında gösterilmektedir. Özellikle de tüm yıl açık olup misafirlerini kusursuz hizmet anlayışı ile ağırlayan Kurtuluş otelleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Kurtuluş Gezilecek Yerler

Kurtuluş Otel Fiyatları

Pangaltı'nın üzerindeki tepeden güneye doğru hafif bir eğimle inen eski bir dere yatağı var. İşte Kurtuluş, bu dere yatağını çevreleyen tepeciklerin üzerine kurulmuş. İsmini 1929 yılında büyük yangından sonra alan Kurtuluş, eskiden Tatavla ismiyle anılıyormuş. Semtin eski sakinleri ise Rumlarmış ve Tatavla da, Rumca ‘beygir ahırı' anlamına gelen ‘tavla' kelimesinden türetilmiş.

Çiçek Apart Şişli

Kurtuluş - Apart Otel - 1 Misafir Yorumu

Çiçek Apart, İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan Kurtuluş semtinde yer alıyor. Çiçek Apart, toplam 10 odasıyla hizmet veriyor. 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren resepsiyonuyla Çiçek Apart, misafirlerin her ihtiyacına cevap verebilecek düzeyde donanımlara sahip. İnternet, otopark, araç kiralama, çamaşırhane gibi hizmetlerin de bulunduğu Çiçek Apart, Atatürk Havalimanı'na 20 km mesafede bulunuyor...

Bu tarihi semtin en büyük avantajlarından biri ise, Şişli ve Beyoğlu gibi hareketli ilçelerle iç içe geçmiş olması. Bu da harika bir İstanbul gezisinin başlangıç noktalarından biri yapıyor Kurtuluş'u. Kurtuluş'tan Taksim'e çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz mesela. Taksim'e sırtınızı verdiniz mi, artık her yere tek bir vesaitle gidebilirsiniz. Bu nedenle de İstanbul konaklamalarınızı Kurtuluş otellerinden birinde gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Taksim Marka Suite Şişli

Kurtuluş - Apart Otel - 7 Misafir Yorumu

Taksim Marka Suit, İstanbul'un Şişli ilçesine bağlı olan ve şehrin en merkezi noktalarından biri olan Kurtuluş'ta yer alıyor. Toplam 7 odasıyla hizmet veren Taksim Marka Suit'in tüm odalarında; balkon, buzdolabı, çalışma masası, çay-kahve makinesi, eşya dolabı, mini bar, televizyon, ütü ve uydu yayını bulunuyor. Odaların içerisinde bulunan duşlu özel banyoda, saç kurutma makinesi ve havlu gibi malzemeler yer alıyor. Taksim Marka Suit'in resepsiyonu 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. Tesis genelinde ücretsizi Wi-Fi erişimi mevcut. Taksim Marka Suit, Atatürk Havalimanı'na 65 km mesafede bulunuyor...

Kurtuluş otelleri arasında özellikle apart oteller son derece revaçta. Toplu ulaşım araçlarına yakın olan Kurtuluş otelleri, şehrin en merkezi noktalarından birinde bulunmaları nedeniyle de, özellikle turistik gezi amacıyla İstanbul'a gelenlerin kesinlikle tercih etmeleri gereken noktalardan biri. Kurtuluş otellerinin sunmuş oldukları hizmetlere baktığımızda ise, tamamen misafirlerin konforunun ön planda tutulduğunu görebilmemiz mümkün.

Özellikle İstanbul'a turistik ve tarihi bir gezi için gelmeyi planlıyorsanız, konaklamak için Kurtuluş'u tercih edebilir ve Kurtuluş otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Eski bir dere yatağını çevreleyen tepeciklerin üzerine kurulmuş olan Kurtuluş, ismini 1929 yılında çıkan büyük bir yangından sonra almış. Daha öncesinde Rumca bir kelime olan ve ‘beygir ahırı' anlamına gelen ‘tavla' kelimesinden türeyen Tatavla ismiyle anılıyormuş. Zaten semtin eski sakinlerini de Rumlar oluşturuyormuş. Bahsi geçen dere yatağı ise, Pangaltı'nın tepeden güneye doğru hafif bir eğimle inen kısımda bulunuyor.

Kurtuluş, Şişli ve Beyoğlu ile iç içe geçmiş bir semt olması nedeniyle, oldukça merkezi bir konuma sahip. Yani daha önce hiç İstanbul'a gelmemişseniz ve bu güzide şehri keşfetmek istiyorsanız, Kurtuluş otellerinin sizin için fazlasıyla ideal olduğunu söyleyebiliriz. Kurtuluş otellerinde konakladığınız süre boyunca, Taksim, İstiklal Caddesi, Nişantaşı, Mecidiyeköy, Karaköy, Kabataş, Beşiktaş, Sultanahmet ve Kadıköy gibi şehrin tarihi ve turistik noktalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kurtuluş otelleri, merkezi olmalarının yanı sıra, fiyatlarıyla da misafirlerin yüzlerini güldürmeyi başarıyor. Kurtuluş otel fiyatları, otelin sağladığı hizmetlere ve o hizmetlerin kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Otelin bulunduğu konum da, Kurtuluş otel fiyatlarını etkileyen diğer bir unsur olarak ön plana çıkıyor. Ancak her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilmek mümkün Kurtuluş'ta. Genel olarak baktığımızda, 2019 Kurtuluş otel fiyatlarının ortalama 80 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul'da turistik bir gezi yapmayı planlıyorsanız eğer, konaklamak için Kurtuluş'u tercih etmenizi ve bütçenize uygun olan bir Kurtuluş otelinde rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Hatta erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Kurtuluş otel fiyatlarından daha uyguna yararlanma şansı da elde edebileceğinizi unutmayın.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Kurtuluş Otelleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Kurtuluş Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Kurtuluş Otelleri için en ucuz fiyat 100 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Kurtuluş için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Kurtuluş için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Kurtuluş yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Kurtuluş ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Kurtuluş hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Kurtuluş hava durumu için hemen tıklayın.

Kurtuluş Otel Yorumları

10

The Place Suites

Nilüfer Doğuş - 18 Kasım 2019, Pazartesi 11:22

Sıcak ve güzel bir tesis

3 gece kalmak üzere geldiğimiz otelde 10 gün kaldık. O kadar sıcak ve güzel bir tesis ki tatil programımızı değiştirmemize ve İstanbul'da kalmamıza sebep oldular. Bu arada kesinlikle mutfakları da çok leziz. Teşekkürler. :)

9

Radisson Blu Hotel İstanbul Şişli

şebnem motie - 7 Kasım 2019, Perşembe 11:06

Kahvaltısı muhteşemdi

Sakine Hanım'a teşekkürlerimi iletmek isterim. Çok iyi ilgilendiler. Otelin kahvaltısı da muhteşemdi.

1

White Monarch Hotel

Emrah - 3 Kasım 2019, Pazar 00:25

Fotoğraflar ile alakası yok

Otelin fotoğraflar ile alakası yok. Odalar kötü kokuyor. Günlük temizlik berbat. Odalar çok dar. Havlular lekeli, yastıklar lekeli, çarşaflar lekeli, odada elbise dolabı yok, odalar havasız… Personellerden ütü talep ediyoruz 1 adet var fakat nerede olduğunu bilmiyorum diyebiliyorlar. Kalabalık grup olarak kaldık. İlgili şikâyetleri her gün tekrarlamamıza rağmen değişen hiçbir şey yok. Özet olarak berbat.

1

Orya Hotel

Elanur karagöz - 30 Ekim 2019, Çarsamba 17:09

İlgili değiller

Bizde hastanenin yakınında diye o oteli tercih ettik; fakat çok kötüydü her şey. İlgili değiller.

10

The Urban Goat

The Urban Goat - 12 Eylül 2019, Perşembe 13:22

Yemekleri leziz

Keyifli bir mekan, lezzetli yemekler ve iyi servis isterseniz, mutlaka gitmenizi tavsiye ederim. Somon ızgara, tavuk şnitzel, hamburger gibi klasik lezzetlerin yani sıra kokoreç, tantuni, dana yanak gibi sürpriz tatlar da barındıran bir menüsü var. Şaraplar butik, yerli üreticilerden seçilmiş. Izgara somon salatası hem lezzetli hem de sağlıklı. Arkadaşım levrek tercih etti o da çok memnun kaldı. Diğer yemekleri denemek için kısa süre içinde tekrar ziyaret edeceğiz.

10

Grand Elmira Suites

bayram zadeh - 9 Eylül 2019, Pazartesi 23:39

Konumu oldukça merkezi

Odalar çok temiz ve ferah, yataklar çok konforlu, konumu oldukça merkezi, uzun süre konaklama için birebir.

1

Van Kahvaltı Evi - Nişantaşı

Nebahat H. - 18 Haziran 2019, Salı 13:23

İlk açıldığı dönem gibi değil

Hizmet kalitesi ve ürün kalitesi bakımından ilk açıldığı dönem gibi değil. Masaya gelen kahvaltılık miktarı çok az, fiyatı ise bir o kadar fazla. Büyük hayal kırıklığı yaşadık.

3

Luxx Suite

Mete yılmaz - 28 Nisan 2019, Pazar 12:40

Ücretin yarısını hak ediyor

Verilen oda gayet güzeldi. Çalışanlar da gayet iyi; ancak oda dışında hizmetlerde eksiklikler var. Yeni açılmış anladığım kadarıyla. İçeride tadilat malzemeleri kalmış. Temizlik vesaire de eksik kalmıştı. Buzdolabı var ama içi boş. Etrafta zaten bakkal, market yok. Gecenin bir yarısı susuzluktan biçare kaldık. Duşta sıcak su yok. Şampuan, duş jeli, sabun, tuvalet kağıdı da yoktu. Görevli arkadaşları aramak için odada telefon da yok. Biraz sıkıntılı bir tesis. Ücretin belki de yarısını hak eden bir tesis.

9

AG Şişli Hotel

Erdem yilmaz - 16 Nisan 2019, Salı 10:41

Bence çok güzel

Huzur verici, farklı konseptlerde odaları var. Ev gibi samimi ve aileye uygun bir otel. Ayrıca ekonomik, temiz. Bence çok güzel.

5

İstanbul Kongre Merkezi

Mustafa Talat Ertekin - 14 Nisan 2019, Pazar 14:38

Sitenizde telefon numarası yok

Bu peynir festivali için online davetiyeyi hala alamadım. Ev adresimi yazsam bana 2 adet ücretsiz online davetiye göndermeniz mümkün olabilir mi? Bu festival organizasyonunun sitenizde telefon numarası yok. Bilgilerinize.