Karagözler Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Karagözler Hakkında

Fethiye merkezine yakın, yeşilin ve mavinin her tonunu görebileceğiniz, şehir gürültüsünden uzakta, doğa ile baş başa kalabileceğiniz yerdir Karagözler koyu...

M.Ö 3000 yıllarında yerleşim yeri olduğu bilinen ve birçok milletin egemenliği altına giren Fethiye'nin tarihinde M.Ö. 5. yüzyılda Delos, M.Ö. 362 yılında Likya, M.Ö. 333 yılında Makedonya, M.Ö. 3. yüzyıl sonlarında Mısır, M.Ö. 188 yılında Bergama Krallığı, Roma, Bizans ve en son 1284 yılında Menteşeoğullarına katılmış, 1424 yılında Osmanlı İmparatorluğuna katılması ile Türkiye Cumhuriyeti egemenliği altına girmiştir.

Burada lahiti, tiyatroyu, kaya mezarını görebilirsiniz. Pazartesi günü hariç Fethiye müzesini gezebilirsiniz. Mavi yolculuk ile 12 adayı ve Şövalye Adası'nı, birçok koyu görebilir ve burada yüzebilirsiniz. Su sporları meraklılarına dalış yapabilecekleri birçok alternatif bölge bulunmaktadır. Civarda Pınara, Patara, Xanthos, Letoon, Sdyma, Tlos, Arsada antik kentlerini dolaşabilirsiniz. Çarşısında bulunan sıcak kanlı esnafından zevkle alışveriş yapabilirsiniz. Birçok çay bahçesi ve cafe, bar gibi her zevke hitap eden alternatifleri ile canınızın sıkılması imkansız. Buraya gelmişken balık lokantalarından birinde balık yemeden dönmeyiniz!

Fethiye, İstanbul'a 720km, Ankara'ya 650km, İzmir'e 360km ve Dalaman Havaalanı'na 40km uzaklıktadır. İzmir-Muğla yolu üzerinden ulaşım oldukça rahat sağlanabilir.

Karagözler Gezilecek Yerler

Karagözler Otel Fiyatları

Fethiye Körfezi'nin tablo güzelliğindeki manzarası karşısında, dağ yamacında kurulu eşsiz bir tatil beldesi: Karagözler

Muğla'ya 125 kilometre uzaklıkta yer alan Karagözler merkezi ve kolay ulaşılabilir bir konumda yer alır. Bu nedenle birçok tatilcinin sıklıkla tercih ettiği tatil beldelerinden biridir Fethiye'de.

Fethiye'nin eşsiz tatil beldesi Karagöz, yeşilin ve mavinin benzersiz uyumunu gözler önüne serer.

Oldukça eski bir yerleşim yeri olan Karagözler doğal güzelliklerinin yanı sıra pek çok tarihi eser ve kalıntı da görme şansı sunar ziyaretçilerine. Beldede eski çağlardan kalan lahitler, tiyatro ve kaya mezarları bulunur. Aynı zamanda Fethiye merkezine yakın olması sayesinde tatilciler buradaki tarihi yerleri ve müzeyi de gezme fırsatını yakalar.

Fethiye Karagözler bölgedeki en sakin ve doğası bozulmamış yerlerin başında gelir. Eğer doğa ile baş başa ve huzur dolu bir tatil yapmak istiyorsanız Karagözler Koyu ve buradaki oteller sizin için en ideal yerlerden biri olacaktır.

Her yıl yerli yabancı binlerce turistin tatilini geçirdiği Fethiye Karagözler'de konaklama için yeterli seçenek vardır.

Karagözler otelleri genellikle 3 ve 4 yıldızlı tesislerdir. Tatil köyü gibi kompleks tesislerin bulunmadığı Fethiye Karagözler'deki oteller daha küçük ama konuklarına her türlü olanağı sunan yerlerdir. Hemen hepsi denize yakın ve yürüme mesafesinde olan Karagözler'deki oteller ailecek ya da arkadaşlarınızla çıkacağınız eğlenceli tatiller için olduğu gibi romantik tatilleriniz için de size önerebileceğimiz konaklama tesisleridir.

Yaz aylarında doluluk oranlarının çok yüksek olduğu Fethiye Karagözler otelleri için erken rezervasyon yaptırmanız istediğiniz tarihlerde yer bulmanız açısından önerdiğimiz şeyler arasında.

Karagözler otelleri muhteşem dağ ve deniz manzarası, çam ağaçları, harika kumsalları ile unutamayacğınız bir tatil için sizleri bekliyor...

Karagözler, dağın yamacında kurulu, bakir doğasıyla göz kamaştıran bir güzelliğe sahiptir. Bir ressamın tablosunda can bulmuş küçük bir yerleşim alanı olan Karagözler, yaz turizminin en canlı noktalarından biridir aynı zamanda.

Konumu itibariyle Fethiye'ye oldukça yakındır ve bu durum Karagözler'deki otel sayısının artmasının en önemli faktörlerinden biridir. Karagözler otelleri, yaz sezonlarından doluluk oranına ulaşır.

Genellikle 3 ve 4 yıldızlı oteller, apart oteller, butik oteller ve pansiyonlar yer alır Karagözlerde. Tatil köyü gibi büyük tesisler bulunmamaktadır. Konaklama tesisleri genellikle küçüktür. Yine de tatilcilere yetecek kadar hizmet kalitesi yüksek otellerdir.

Konaklama tesisleri arasında en uygun Karagözler otel fiyatları pansiyonlar ve butik otellerken, en yüksek fiyatlara sahip olan lüks otellerdir. Kalabalık bir grupla yapılan tatiller için apart otel fiyatları daha idealdir.

Konaklama seçeneklerinin fazla olduğu Fethiye Karagözler'deki oteller yarım pansiyon ve oda kahvaltı konseptindedir. Tercih edeceğiniz bu hizmetler ve oda tipi Karagözler otel fiyatlarını etkilemektedir. Karagözler otel fiyatları yaz sezonunda 150-300 TL arasında değişirken, sezon bitiminde 90-120 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar oda fiyatları için geçerlidir.

Karagözler otel fiyatları sayfamızı tıklayarak bütçenize en uygun otelleri inceleyebilirsiniz.