Kalamış Otelleri

Kalamış; marinası, parkı ve Fenerbahçe burnu ile Kadıköy’ün en nezih semtlerinden sadece biridir.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Kalamış Otelleri

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Tatlı bir huzur"

10

Misafir yorumu

1 yorum
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Kalamış Otelleri ve Kalamış Otel Fiyatları

Kalamış; marinası, parkı ve Fenerbahçe burnu ile Kadıköy'ün en nezih semtlerinden sadece biridir.

Kalamış bölgesine eski zamanlarda padişaha yakın olmak için paşalar ve statüsü yüksek diğer kişiler köşkler, evler yaptırıp yerleşmeye başlamışlardır. Böylece varlıklı ve statüsü yüksek ailelerin yaşamaya başlamasıyla şaşalı bir döneme girmiştir, Kalamış.

İstanbul'un en nezih semtlerinden biri olan Kalamış bu tarihi dokusunu zamanla kaybetmeye başlasa da Kadıköy'ün halen göz bebeğidir. Kalamış sahilindeki marina içinde pek çok ünlü restoran ve kafe bulunmaktadır. Kalamış Marina hoşsohbetlerin edildiği, dostlarla buluşmaların yapıldığı bir yer olmasının yanında spor yapanların, yelkenlisi ile denize açılanların, deşarj olmak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Temiz bir sahil havası alarak ruhunuzun dinlendiğini hissettiğiniz bu semtten ayrılmak istemeyeceksiniz.

Ayrıca; Kalamış otelleri sessiz ve huzurlu bir konaklama arayanların ilk adresi olmaktadır. Kadıköy merkeze olan yakınlığı, toplu taşımanın bu semtten sürekli olarak tarifeli seferler yapması Kalamış otellerini tercih etmede artı bir etkendir. Kalamış Parkı, trafiğe kapalı büyük bir alandır. Bu parkın içinde çocuk parkı ve yat otoparkının yanında kafeteryalar ve restoranlar da bulunmaktadır. En çok da çocuk parkının olması, çocuklu ailelerin konaklama için Kalamış otellerini seçmesine sebep olmaktadır.

İstanbul'un en görkemli ve nezih semtlerinden biri; Kalamış…

Kalamış, İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunuyor. Aynı isimle anılan bir koya sahip olan Kalamış, geçmişte burada bulanan bodur ve sık sazlardan dolayı Rumca ‘sazlık, kamışlık' anlamına gelen ‘Kalamissiadan' kelimesinden almış ismini. Kalamış, İstanbul'un en nezih semtlerinden biri olması dolayısıyla da fazlasıyla dikkat çekiyor.

Kalamış'ın çevresinde Kızıltoprak, Feneryolu ve Fenerbahçe semtleri bulunuyor. Büyük bir marinaya ve kendi ismini verdiği bir parka ev sahipliği yapan Kalamış, gece kulüpleri ve restoranlarıyla da bir hayli nam salmış bir yer.

Yıllar geçtikçe tarihi dokusunu yitiren Kalamış, hala daha İstanbul'un en güzel semtlerinden biri. Güzelliği şarkılara bile konu olan Kalamış'ta huzura doyabileceğiniz pek çok otel bulunuyor. Özellikle hafta sonları keyifli zamanlar geçirmek isteyenleri ağırlayan Kalamış otelleri, bu anlamda İstanbul'un en çok tercih edilen bölgelerinden biri olma özelliği taşıyor.

Daha çok lüks konaklama hizmetleri sunan bu otellerin fiyatları da fazlasıyla dikkat çekiyor. Bu anlamda Kalamış otel fiyatları da biraz yüksek gelirli kimselere hitap ediyor. Kalamış otel fiyatları, otelin bulunduğu konuma, sağlanan hizmetlere ve o hizmetlerin kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Özellikle marinanın çevresinde bulunan otellerin fiyatları fazlasıyla yüksek. Genel olarak 2017 Kalamış otel fiyatlarının 195 TL ile 740 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Siz de, İstanbul'un en güzel noktalarından birinde keyifli ve huzurlu bir konaklama yapmayı düşünüyorsanız Kalamış'ı tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Kalamış otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek Kalamış otel fiyatlarından daha uyguna yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Kalamış otellerinde konakladığınız süre boyunca Kalamış Marina, Kalamış Parkı ve Fenerbahçe Burnu'nu gezmeyi sakın ihmal etmeyin.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın