Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Kalamış Otelleri

Kalamış için {{ (filteredHotels).length}} / 3 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Kalamış Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Kalamış; marinası, parkı ve Fenerbahçe burnu ile Kadıköy'ün en nezih semtlerinden sadece biridir.

Kalamış bölgesine eski zamanlarda padişaha yakın olmak için paşalar ve statüsü yüksek diğer kişiler köşkler, evler yaptırıp yerleşmeye başlamışlardır. Böylece varlıklı ve statüsü yüksek ailelerin yaşamaya başlamasıyla şaşalı bir döneme girmiştir, Kalamış.

İstanbul'un en nezih semtlerinden biri olan Kalamış bu tarihi dokusunu zamanla kaybetmeye başlasa da Kadıköy'ün halen göz bebeğidir. Kalamış sahilindeki marina içinde pek çok ünlü restoran ve kafe bulunmaktadır. Kalamış Marina hoşsohbetlerin edildiği, dostlarla buluşmaların yapıldığı bir yer olmasının yanında spor yapanların, yelkenlisi ile denize açılanların, deşarj olmak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Temiz bir sahil havası alarak ruhunuzun dinlendiğini hissettiğiniz bu semtten ayrılmak istemeyeceksiniz.

Ayrıca; Kalamış otelleri sessiz ve huzurlu bir konaklama arayanların ilk adresi olmaktadır. Kadıköy merkeze olan yakınlığı, toplu taşımanın bu semtten sürekli olarak tarifeli seferler yapması Kalamış otellerini tercih etmede artı bir etkendir. Kalamış Parkı, trafiğe kapalı büyük bir alandır. Bu parkın içinde çocuk parkı ve yat otoparkının yanında kafeteryalar ve restoranlar da bulunmaktadır. En çok da çocuk parkının olması, çocuklu ailelerin konaklama için Kalamış otellerini seçmesine sebep olmaktadır.

İstanbul'un en görkemli ve nezih semtlerinden biri; Kalamış…

Kalamış, İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunuyor. Aynı isimle anılan bir koya sahip olan Kalamış, geçmişte burada bulanan bodur ve sık sazlardan dolayı Rumca ‘sazlık, kamışlık' anlamına gelen ‘Kalamissiadan' kelimesinden almış ismini. Kalamış, İstanbul'un en nezih semtlerinden biri olması dolayısıyla da fazlasıyla dikkat çekiyor.

Kalamış'ın çevresinde Kızıltoprak, Feneryolu ve Fenerbahçe semtleri bulunuyor. Büyük bir marinaya ve kendi ismini verdiği bir parka ev sahipliği yapan Kalamış, gece kulüpleri ve restoranlarıyla da bir hayli nam salmış bir yer.

Yıllar geçtikçe tarihi dokusunu yitiren Kalamış, hala daha İstanbul'un en güzel semtlerinden biri. Güzelliği şarkılara bile konu olan Kalamış'ta huzura doyabileceğiniz pek çok otel bulunuyor. Özellikle hafta sonları keyifli zamanlar geçirmek isteyenleri ağırlayan Kalamış otelleri, bu anlamda İstanbul'un en çok tercih edilen bölgelerinden biri olma özelliği taşıyor.

Daha çok lüks konaklama hizmetleri sunan bu otellerin fiyatları da fazlasıyla dikkat çekiyor. Bu anlamda Kalamış otel fiyatları da biraz yüksek gelirli kimselere hitap ediyor. Kalamış otel fiyatları, otelin bulunduğu konuma, sağlanan hizmetlere ve o hizmetlerin kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Özellikle marinanın çevresinde bulunan otellerin fiyatları fazlasıyla yüksek. Genel olarak 2017 Kalamış otel fiyatlarının 195 TL ile 740 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Siz de, İstanbul'un en güzel noktalarından birinde keyifli ve huzurlu bir konaklama yapmayı düşünüyorsanız Kalamış'ı tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Kalamış otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek Kalamış otel fiyatlarından daha uyguna yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Kalamış otellerinde konakladığınız süre boyunca Kalamış Marina, Kalamış Parkı ve Fenerbahçe Burnu'nu gezmeyi sakın ihmal etmeyin.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Kalamış Hakkında

Münir Nurettin Selçuk'un “'yok başka yerin lütfu ne yazdan ne kıştan, bir tatlı huzur almaya geldim Kalamış'tan”' diye seslendirdiği o güzel şarkıda da dediği gibi, İstanbul'da huzuru bulabileceğiniz yegane adreslerden biridir Kalamış…

İstanbul'un Anadolu Yakası'nın Kadıköy ilçesinde yer alan Kalamış semti, aynı adla anılan bir koya sahiptir. İsmini, geçmişte burada bulunan bodur ve sık sazlardan dolayı Rumca ‘sazlık, kamışlık' anlamına gelen ‘Kalamissiadan' alan Kalamış, İstanbul'un en nezih semtlerinden biridir.

Kurbağlıdere, Kızıltoprak, Feneryolu ve Fenerbahçe semtleri arasında kalan Kalamış'ın büyük bir marinası ve parkı vardır. Kalamış, bazı gece kulüpleri ve restoranlara da ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Galatasaray Spor Kulübü'nün Galatasaray Kalamış Tesisleri'de burada yer almaktadır. Kurbağalıdere'nin Kalamış Koyu'na döküldüğü yerde ise Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Dereağzı Tesisleri bulunmaktadır.

Kalamış'ın görkemli dönemi, 19. yüzyılın ikincisi yarısından sonra, varlıklı ailelerin buraya köşkler ve yazlıklar yaptırmasıyla başlamıştır. İstanbul'un tarihi ve kültürel mirasını bir nebze yitirmiş olan Kalamış, yine de güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiştir.

Kalamış otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Kalamış Residence
Kalamış Residence

-

Tatlı bir huzur

Tatlı bir huzur almaya geldim Kalamış'ta. ;))

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Wyndham İstanbul Kalamış Marina
Wyndham İstanbul Kalamış Marina

-

Çok şık bir otel

İç mimarisini Eren Yorulmazer'in üstlendiği bu şık Wyndham İstanbul Kalamış Marina, Anadolu yakasındaki otellerin en büyük rakibi diyebilirim. Özellikle ön büro ekibi çok profesyonel ve güler yüzlü.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Wyndham İstanbul Kalamış Marina
Wyndham İstanbul Kalamış Marina

-

Odalar şahane, manzara eşsiz

Bu eşsiz manzaralı, yepyeni otelin ilk misafirlerindenim. Şahane odaları ve çok güzel toplantı salonlarıyla her anlamda mükemmel bir yer. Tavsiye edilir. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Wyndham İstanbul Kalamış Marina
Wyndham İstanbul Kalamış Marina

-

Dizaynı mükemmel

Lüks otellerden farklı sıra dışı ve mükemmel bir dizaynı var. Odaların dekorasyonunu çok beğendim. Wyndham İstanbul Kalamış Marina Anadolu yakasını taçlandıran bir otel. Kutlarım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)