Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
İzmir Atatürk Stadyumu
İzmir Atatürk Stadyumu - Görsel 1
İzmir Atatürk Stadyumu - Görsel 2
İzmir Atatürk Stadyumu - Görsel 3
İzmir Atatürk Stadyumu - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

İzmir Atatürk Stadyumu Hakkında

İzmir Atatürk Stadyumu, 1971’ de Akdeniz oyunları için inşa edilen Türkiye’ nin İzmir şehrinde yer alan olimpik bir stadyumdur. Atletizm için 8. 000 metrekarelik alanı olan stadyum, Türkiye’ nin en büyük atletizm sahasına sahiptir. İzmir Atatürk Stadyumu, aynı zamanda Türkiye’ nin en büyük ikinci olimpik stadyumudur.

1980’ de İslam Ülkeleri Spor Oyunlarına ev sahipliği yapan stadyum, 2005 Dünya Üniversite Yaz Oyunları için yenilenerek birçok karşılaşmaya açılış ve kapanış gösterileri ev sahipliği yapmıştır. 51. 295 kapasiteli olan İzmir Atatürk Stadyumu, 1981 yılında oynanan Karşıyaka - Göztepe mücadelesinde 61. 060 biletli seyirciye ev sahipliği yaparak o dönemin 2.

lig için seyirci rekoruna ulaşmıştır. Bir dönem milli takım bu stadyumda uzun süre yenilmeyince Türkiye milli takımının kalesi olmuş, uğurlu stadyum olarak anılmıştır ve birçok tarihi başarı burada kazanılmıştır. Stadyuma, çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Siz de istediğiniz bir ulaşım aracını kullanarak, stada kolayca ulaşabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

İzmir Atatürk Stadyumu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?