İzmir Atatürk Stadyumu

  • İzmir / Konak
  • Mersinli, Şehitler Cd., 35110 Konak/İzmir

İzmir Atatürk Stadyumu

İzmir Atatürk Stadyumu, 1971' de Akdeniz oyunları için inşa edilen Türkiye'nin İzmir şehrinde yer alan olimpik bir stadyumdur. Atletizm için 8.000 metrekarelik alanı olan stadyum, Türkiye'nin en büyük atletizm sahasına sahiptir. İzmir Atatürk Stadyumu, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük ikinci olimpik stadyumudur.

1980'de İslam Ülkeleri Spor Oyunlarına ev sahipliği yapan stadyum, 2005 Dünya Üniversite Yaz Oyunları için yenilenerek birçok karşılaşmaya açılış ve kapanış gösterileri ev sahipliği yapmıştır. 51.295 kapasiteli olan İzmir Atatürk Stadyumu, 1981 yılında oynanan Karşıyaka - Göztepe mücadelesinde 61.060 biletli seyirciye ev sahipliği yaparak o dönemin 2. lig için seyirci rekoruna ulaşmıştır. Bir dönem milli takım bu stadyumda uzun süre yenilmeyince Türkiye milli takımının kalesi olmuş, uğurlu stadyum olarak anılmıştır ve birçok tarihi başarı burada kazanılmıştır.

Stadyuma, çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Siz de istediğiniz bir ulaşım aracını kullanarak, stada kolayca ulaşabilirsiniz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın