Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

İstanbul Okan Üniversitesi

+ 7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

İstanbul Okan Üniversitesi Hakkında

İstanbul Okan Üniversitesi, İstanbul/Tuzla’ da bulunan bir vakıf üniversitesidir. Eğitim öğretim hayatına 2003-2004 akademik yılında başlayan İstanbul Okan Üniversitesi, öğrencilerinin ilk 1100 aday arasına girme başarısı ile vakıf üniversiteleri arasında ilk 7’ ye girmeyi başarmıştır.

‘’ İş Yaşamına En Yakın Üniversite’ ’ sloganıyla adını duyuran İstanbul Okan Üniversitesi, öğrencilerine sağladığı birçok staj imkanı ile de adından sıkça söz ettirmektedir. 2006-2007 akademik yılından itibaren yeni ve modern şekilde dizayn edilen Tuzla Kampüsü’ ne yerleşen İstanbul Okan Üniversitesi’ nin toplam 3 kampüsü (Tuzla, Kadıköy, Mecidiyeköy) bulunmaktadır.

İstanbul Okan Üniversitesi, bünyesinde bulunan 1007 akademik personeli ile 10 fakülte, 3 enstitü, 2 meslek yüksekokulu ve 1 devlet konservatuarında eğitim öğretim hayatındaki faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tuzla ilçe merkezinde olan ve Sabiha Gökçen Havaalanı’ na 10 km mesafede bulunan İstanbul Okan Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.

Yorum / Değerlendirme

İstanbul Okan Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?