İncesu Mağarası

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

İncesu Mağarası Hakkında

Karaman’ın her köşesinden farklı bir keşif noktası çıkıyor. Zengin bir kültür, kocaman bir tarihe ev sahipliği yapan Karaman’da ilginç bir atmosfere sahip olan İncesu Mağarası görülmesi gereken noktalar arasında yer alıyor. Mağara Taşkale Kasabası’na 9,5 kilometre kadar uzaklıkta. Mağarada miyosen kireç taşları görülmekte. Esasından iki mağaradan oluşuyor. Tamamı ile yatay bir yapısı vardır ve özellikle damlataş bakımından oldukça zengindir. Çok yağışlı dönemlerde İncesu Mağarası’nda küçük bir yeraltı nehri oluşuyor. Mağarayı gezmek her adımda merak uyandırdığı gibi keyifli ve unutulmaz bir yolculuk oluyor. Bu arada bölgedeki Taşkale Tahıl Ambarları da kesinlikle görülmeli diyoruz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
İncesu Mağarası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
03.08.2017
Rarity
Bayıldım
Güzel bir yerdi, bayıldım. Astımı olanlar için de tavsiye ederim akciğerleriniz açılıyor, rahatlıyorsunuz. Görsel açıdan da baya iyi. Işıklandırma da güzel olmuş. Karaman'da kesinlikle gezilmesi gereken, sayılı yerlerden biri.
5/5 Mükemmel
06.08.2016
Fikret sahin
1050 metrelik plaj
Türkiye’nin en güzel ve 1050 metre uzunluktaki ailenizle gezilebilecek muhteşem doğal güzelliğe sahip tavsiye edebilecek ender mekanlardan bir yer.

Konum

Haritada gör